Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

pirvanstefan, te rog sa iti activezi PM-ul. Dupa cum probabil ai citit eu renunt la crescatorie si am scos la vanzare tot...de la prepelite la incubator.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

27+ Maria Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

pirvanstefan sar putea sa te pot ajuta eu cu toate cerintele tale..contacteazama pe mess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

Citat:
citat din mesajul lui kenzo_pit

pirvanstefan sar putea sa te pot ajuta eu cu toate cerintele tale..contacteazama pe mess

a da am uitat id gherase_mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Am o observatie. Puii care eclozeaza se pot muta in maternitate cu conditia sa aiba asternut uscat si sa fie cam 34-36 de grade celsius. Neaparat le trebuie apa si de a doua zi se poate pune si mancare specifica (premix) cu sustinere de malai furajer. De asemenea se pot administra vitamine solubile in apa sau in amestecul furajer. In incubator se vor usca greu deoarece este umiditate ridicata si in plus nu au sursa de apa de baut.
Tot ca si remarca - ai greseli de redactare si informatiile sunt destul de putine - in general preluate.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa



o sa adaug si observatia ta si da informatiile sunt preluate.. si scrie acolo. nu m-am laudat cu originalitate cu faptul k sunt toate p un singur site :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pirvanstefan spune:

Liliana28 si kenzo-pit am incercat sa va contactez pe mesaje ptivate si nu am reusit asa ca va dau nr tele ca sa utem sta de vorba. Ma intereseaza preturile la 250buc de prepelite tinere cu custile afernte, hrana o maternitate si un imcubator si de asemenea unde pot valorifica produsele este cineva care le colecteaza si la ce pret.0741657100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

buna, sunt noua printre voi. As ori sa ii trimit un mesaj pentru liliana_28. te rog sa imi spui daca mai ai prepelite sau oua pentru vanzare. As dori sa cumpar si o maternitate pentru pui, daca ai te rog sa imi spui si mie pretul. M-am gandit la tine pentru ca esti mai aproape de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

stie cineva va rog, unde pot gasi o maternitate pentru pui de prepelita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In general ceea ce se numeste maternitate se construieste, nu rea gasesti in vanzare. In fapt este o baterie (cutie, cusca) relativ inchisa, pt a feri puii de curenti de aer, pt a pastra caldura, pt ca ei sa nu "evadeze" sa ramana curati, uscati, unde sa ii poti hrani si sa poata sa bea apa. Deci nimic special. De la 1 zi pana la 21 de zile cand pot fi mutati in baterii e Ok.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Multumesc pentru informatie, insa nu prea stiu unde trebuie amplasata lampa si daca are cineva o fotografie poate sa mi-o trimita si mie? Adresa mea de e-mail este kikimihaitudor@yahoo.com. Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

Participam la un concurs de proiecte organizat de petrom asa ca va rog,nu va costa nimik daca ne ajutati cu un vot,e pentru niste copii saraci.CUM m-ati ajutat cu crescutul prepelitelor,fac apel la voi si cu cresterea copiilor.Am nevoie de voturi azi si maine,atat.
Modalitatea de vot este urmatoarea : dati pe link http://www.taraluiandrei.ro/orasul-tau/voteaza-proiectul-lunii.html si bifati casuta din stanga titlului proiectului "10 zile, 10 perspective" (ultimul pe lista), votati(treceti nume, prenume si email) apoi confirmati neaparat pe mail (deschizand mesajul si apasand pe link-ul de confirmare) .
Contam pe sprijinul tuturor prietenilor stiuti si nestiuti pentru a sustine copiii saraci!

Mergi la inceput