Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pozarul spune:

Multumesc mult pentru informatii si poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

alexxx89: am mai spus ca pentru comercializarea lor iti trebuie analiza la laborator pe baza carei emiti tu un certificat de conformitate (asa se numeste) pentru fiecare comerciant caruia ii dai ouale spre vanzare.
Pentru a le ambala si eticheta nu sunt standarde stricte. Trebuie doar sa treci toate datele societatii/pfa pe eticheta (nume, adresa, nr tel, data producerii, data expirarii,nr bucati, denumirea produsului).

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns macs spune:

liliana_28 sa stii ca te apreciez foarte mult pentru ceea ce faci si pentru felul cum gandesti.

te rog sa-mi trimiti si mie la macks@idilis.ro poze cu crescatoria si maternitatea voastra.. as vrea sa-mi fac o idee.. si am sa te rog sa-mi trimiti PM cu cateva preturi /dimensiuni ale custilor pe care le confectionati...

msi frumos.

inca o data.. faci o treaba excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxx89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliana_28

alexxx89: am mai spus ca pentru comercializarea lor iti trebuie analiza la laborator pe baza carei emiti tu un certificat de conformitate (asa se numeste) pentru fiecare comerciant caruia ii dai ouale spre vanzare.
Pentru a le ambala si eticheta nu sunt standarde stricte. Trebuie doar sa treci toate datele societatii/pfa pe eticheta (nume, adresa, nr tel, data producerii, data expirarii,nr bucati, denumirea produsului).

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut



mnda mersi Liliana_28 dar as vrea sa te mai stresez cu cateva intrebari:)

la inceput ma hotarasem sa-mi dezvolt crescatoria numai prin cumparare de pasari dar am ajuns la concluzia ca este prea costisitoare treaba si as vrea sa ma axez acum si pe procesul de incubatie....in primul rand te-as intreba daca este chiar asa de complicat cum am auzit sa cresti dracii astia de pui de prepelita:)

..1) le e de ajuns vre-o 35 de grade in primele zile?...
2) o cutie simpla de carton poate fi folosita pentru maternitate?...
3) trebuie sa aiba lumina in permanenta ?...
4) cu apa cum faci sau in ce le dai ca sa nu se ude ?..
5)este o problema cu invatarea lor sa se hraneasca si sa bea apa?...
6) incepand de la care varsta se pot transfera in custi?...
7) si daca intradevar ouale din prima saptamana de ouat ale prepelitelor nu sunt bune pentru incubatie..

si in afara de sfaturi te-as ruga sa-mi trimiti te rog si poze cu maternitatea si ce mai ai in legatura cu crescatoria ta...pe alex_fotbalistu2007@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna dimineata,

Alex, am sa iti raspund punctual ca sa nu uit de vre-o intrebare, asa ca:
1- da, este ok temperatura dar trebuie sa ai o sursa de caldura (para ceramina/bec) in permanenta deasupra cutiei.
2- este buna si o cutie de carton dar mare grija sa nu pastreze umezeala, sa nu fie umed la ei ca se ingramadesc.
3- da, caldura si lumina in permanenta.
4- noi aam avut la inceput o farurie de la un ghiveci peste care am pus o plasa marunta.
5- nu trebuie sa ii inveti sa manace sau sa bea apa singuri. Ies din ou gata invatati.
6- se muta in cusca pe la 15-20 zile
7- in general, primele oua de au coaja mai moale, sunt mai "blege".


Daca mai ai si alte intrebari.......


O saptamana usoara.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxx89 spune:



cu privire la lumina ei trebuie sa aibe in permanenta in prima saptamana sa zicem nu pana la 3-4 saptamani nu?

iar cu temperatura dupa 10-15 zile ei rezista la temperatura camerei 25-28 grade?

si te rog mult daca poti sa-mi trimisti si mie macar o poza cu maternitatea ta...pe alex_fotbalistu2007@yahoo.com

mrs inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

lumina permanenta pana la 15-20 zile cand le si muti in baterii si este ok temperatura mentionata de tine.

Am modificat putin mesajul anetrior, sorry.


Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza30 spune:

Buna ziua. Am aproximativ 150 prepelite, si as dori daca se poate cateva informatii
1. o reteta hrana detaliata pe categorii de varsta
2. ce concentrat folositi , si ce contine acesta
3. daca se poate sa imi trimiteti si mie cateva imagini cu maternitatile si custile dumneavoastra la adresa luibad30@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Am trimis si am si raspuns.

va pup

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza30 spune:

Va multumesc mult pt poze.I-mi sunt de ajutor.O zi buna si spor la treaba.

Mergi la inceput