Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucy_puy spune:

va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu un nr de tel a unui cumparator de oua,eu sunt din braila iar parintii mei s-au apucat de putin timp de cresterea prepelitelor pt oua iar acum avem oua dar nu avem cui le da...astept un raspuns cu disperare,multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionutbogdanc spune:

Pentru Liliana_28:

Sarut mana!
Anul trecut am cumparat oua pentru incubat de la dumneavoastra!
Foarte multumit de rezultate.
Ma intrebam daca mai aveti disponibile in jur de 60 de oua pentru incubat si cam cu cate zile trebuie sa va anunt inainte de a veni sa le iau.
Si inca ceva. Mar interesa si pe mine de unde ati facut rost de plasa acoperita cu PVC din care sunt confectionate custile, ma refer la cea cu ochiuri mai mari, nu cea care este pusa pe fundul custilor.
Deoarece eu am gasit ceva asemanator pe net, dar la cantitati foarte mari, in jur de 25m lungime. Si eu nu am nevoie de atat de multa.
Undeva in jur de 10m mi-ar fi suficient pentru cate pasari am eu.
In comert exista pe undeva? Am incercat la Metro, Bricostore si alte magazine de genul asta, dar la ei nu am gasit decat din cea cu ochiuri mici 10x10mm. Pentru fundul custilor.

Cu stima!
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna dimineata tuturor,

Pentru plasele cu pricina puteti incerca si la depozitele de materiale de constructii.
ionutbogdanc: te rog sa ma suni sa vorbim despre oua de incubat.

O zi usoara.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionutbogdanc spune:

Puteti sa-mi spuneti ceva depozite din acestea de mateiale de constructii, ca tot am cautat, dar nu am gasit. Toti spun ca nu au. Presupun ca se aduce pe comanda speciala.

In principiu as dori oualele de incubat pentru data de 27-28 iunie. Eu o sa trec la Moara Vlasiei, pentru a fi mai precis o sa va sun saptamana viitoare.

Numarul dumneavoastra pe care la-m gasit pe acest topic mai este valabil?

Cu stima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jbruzadelli spune:

Buna diminetata!
Am hotarat sa mai achizitionam 100 de prepelite de 2 saptamani. Ma gandeam acum ca le-am putea lua si la o saptamana dar nu stiu daca o sa fie rentabil, adica nu stiu daca mai mor din ele.Dupa ce implinesc o saptamana mor multe?Sau se imbolnavesc?Va intreb pentru ca am auzit ca in prima saptamana mor destul de multe, dar nu stiu daca si in a doua.
Doamna Liliana ce sfat imi dati, la ce varsta sa le cumpar?
Va multumesc mult de tot!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna dimineata,

jbruzadelli: cu cat sunt mai mari pasarile cu atat riscul de a muri este mai mic. Mai mor si la 2 saptamani dar nu in aceeasi masura.

ionutbogdanc:Plasele cu pricina se aduc doar la comanda dar poti gasi la depozite care fac comenzi si totusi mai si pe stoc. Nu stius a iti spun exact unde sa iti spun sa cauti. Numarul afisat de mine acum ceva timp este valabil.


O zi frumoasa.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

LA CATE SAPTAMANI SE OUA PREPELITELE?ALE MELE AU 7 SAPTAMANI SI INCA NU SE OUA,SA FIE DIN CAUZA MANCARII?EU LE-AM DAT MANCARE PENTRU GAINI,LE-AM BAGAT SI CONCENTRATE PENTRU PUI DE GAINA SI TOT DEGEABA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

La 6 saptamani ar trebui sa inceapa sa oua.
Se poate si din cauza mancarii sa intarzie ouatul.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goro28 spune:

Buna ziua

As dori si eu daca se poate mai multe informatii despre cresterea prepelitelor la adresa grigorascristian@yahoo.com , eventual si niste poze cu bateriile dumneavoastra, cu maternitatea dar si preturile care le aveti la oua de incubat si prepelitele de reproductie. . Vreau sa ma apuc de crescut prepelite si as dori sa cumpar cateva sute ptr inceput. Orice documentatie sau orice sfat m-ar ajuta. Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna dimineata,

Cam toate amanuntele despre cresterea prepelitelor se gasesc la aceste subiect. Pentru alte intrebari......cu drag astept.



Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput