Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Alex, macar 2 - 3 "masculi" trebuie sa le pui ca sa le stimuleze si pe ele putin...nu??

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getnudac spune:

am cumparat acum 2 saptamani 20 pasari .as dori daca se poate poze sau documentatie despre cresterea lor tocmai am luat si 100 oua si le am pus la incubator.liliana -28 poti sa mi trimiti pe mail getnudac@yahoo.com poze si sfaturi?am citit sfaturile tle de pana acum si mi se par foarte bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getnudac spune:

hepavit ul de unde se ia?in ce puneti apa la pui?se pot da la o closca gaina?aveti idee pentru a vinde la restayrant ce act trebuie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius_oct spune:

Buna.Sunt nou pe aici....liliana_28 te rog daca poti sa imi trimiti si mie poze cu custile si cu cresele pentru puiuti...
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

Cine imi explica si mie clar cum se deosebesc masculii de femele?Am citit fel si fel de variante>la cloaca,la penaj,dar nu ma descurc,poate sunt inca prea mici,la 4 sapt jumatate?Am inteles ca trebuie sa aiba sub codita masculii ceva in plus fata de femele,asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna,

La fete la cloaca este o taietura / despicatura iar la masculi este un bumb. Sper ca m-am facut inteleasa, ca m-am exprimat cum trebuie ca sa intelegi.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getnudac spune:

buna rog sa mi trimiteti si mie poze cu amenajari pentru pui de prepelita pentru a ma inspira astept pe getnudac@yahoo.com am avut o problema c unele pasari erau ranite si am scos 2 prepelitoi mai rai din cusca dupa care nu au mai fost probleme si femelele fac mai multe oua acum,poate ajuta pe cineva experienta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getnudac spune:

am si eu o intrebare .dupa cele 8 luni in care se oua frecvent prepelitele cate oua mai fac pe saptamana?daca le au cazut penele pe spate le mai cresc altele?e semn ca nu se mai oua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Caderea penelor nu are mare legatura cu ouatul .Le pot cadea penele si mai devreme de 8 luni si oua fara nici o problema.
Alte pene nu mai cresc.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius_oct spune:

Buna liliana,te rog imi trimiti si mie poze cu bateriile si maternitatea ta....marius_oct@yahoo.com e adresa de mail...multumesc...o zi buna sa ai!

Mergi la inceput