Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nitu_marian spune:

Buna!

Ma intereseaza si pe mine subiectul.
Am citit forumul de la inceput in cautarea de informatii despre cresterea prepeliteor.
Am inteles in mare parte, ms mult, e de ajutor forumul, ceva neclaritati la cresterea puilor de prepelita.
Liliana poti sa ma ajuti cu niste informatii - de unde pot lua niste oua pentru clocitoare sau eventual niste prepelite pentru ouat ca sa formez matca.
Sunt din targoviste,dar vin frecvent la bucuresti.
Ms mult, astept raspuns pe forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavius_alex spune:

imi treimite si mie cineva poze cu modele baterii si maternitatii. vreau sa imi fac o idee. flavius_alex20@yahoo.com .... multumuesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Nitu marian, te rog sa activezi PM-ul.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitu_marian spune:

am activat pm-ul

Buna. Ma intereseaza si pe mine o crescatorie de prepelite.Sunt din targoviste dar parintii mei locuiesc la tara si cred ca le pot oferi conditii optime.
astept mes pe forum sau la marian_sony@yahoo.com
Ms mult o seara buna la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caluseriu spune:

buna ziua eu sunt nou pe aici si as fi interesat de cumpararea catorva familii de prepelite implicit baterii si tot ce este necesar de la dumneavoastra(d-na liliana ). v-as fi tare recunoscator daca ati accepta sa vorbim pe messenger id-ul meu este caluseriumarius. (cu forumurile chiar nu ma pricep)in speranta unei bune colaborari va multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natasa79 spune:

...suntem din Oradea si am dorii sa incepem aciasta afacere in viitorul cat mai apropiat...
Spatiul de care dispunem este un beci(subsolul casei) care de 3ml/7mL avand un geam de aerisire,este obligatoriu sa am gresie pe jos?
Ne simtim foarte stangaci si avem atatea intrebari care ni le punem,
nu ne imaginam cum arata o baterie, cum montam recipientul pentru apa, ... am zis ca vom incepe cu putine sa ne invatam ..v-am fii foarte recunoscatori celor care au deja aciasca crescatorie sa ne ajutati cu sfaturi, idei, sau sa ne spuneti cum a-ti inceput voi(daca nu cer prea mult)...adresa mea de mes este tothionela@yahoo.com as dorii si imagini daca se poate si nu cer prea mult..
va multumim frumos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asaveiulian spune:

Buna seara.....as vrea sa aflu si eu mai multe despre cresterea prepelitelor...M-ar putea ajuta si pe mmine cineva pentru inceput cu niste poze pentru baterii si maternitati??? adresa mea de mail asaveiulian@yahoo.com
O seara buna si va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

BUNA
VA ROG MULT ,DACA SE POATE,SA-MI TRIMITETI NISTE MODELE DE MATERNITATI SAU MAI BINE ZIS MACAR UN MODEL,CA AM DOUA INCUBATOARE CU OUA DE PREPELITA CARE ASTAZI SUNT IN A 14-A ZI.
ADRESA MEA DE E-MAIL ESTE lichi_andreea_simona@yahoo.com
Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna,

Am trimis poze cu bateriile si cu maternitatea.
Tot am zis camai fac niste poze dar nu mai gasesc incarcatorul aparatului de fotografiat si nu reusesc nici sa descarc si nici sa fac alte poze.

O zi usoara.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

MULTUMESC MULT.
DE-ABIA ASTEPT SA IASA MINUNATIILE ASTEA MICI.AM PUS LA INCUBAT 250 DE OUA DE PREPELITA,IAR ASTAZI SUNT IN A 15-A ZI.DACA MAI DETINETI CEVA INFORMATII DE LA STADIUL ACESTA PANA O SA-I PUN IN MATERNITATE,VA ROG SA MA AJUTATI.SPER LA RANDUL MEU SA AJUT SI EU ALTE PERSOANE,DAR PANA DOBANDESC EXPERIENTA NECESARA,CRED CA ORICE INFORMATIE IMI ESTE DE FOLOS.
Am vazut pe mai multe site-uri ca matenitatea e in general ca o cusca de sticla cu un bec inauntru pentru a le asigura temperatura necesara.A ta parca nu e asa,din ce am vazut eu in poza.Imi poti spune cum e realizata,te rog?

Mergi la inceput