Durerea unei pierderi de sarcina (19)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

lau_meli, sper sa fie de la simburica din burtick ametelile alea!si eu ma bucur ca esti printre noi, fac galerie ptr test!!!asa e, a fost un gest de iresponsabilitate ca am dat zapada, dar citeodata nu luam decizia cea mai buna, mai ales cind nu ai prea mult timp de gindit.....daca ar fi sa refac, as fi ales altfel, mergeam la magazin si reveneam cind era dezapezit......dar stiu data viitoare!

cristina26, ff frumoasa poezie, cum mai esti?

jojo, ai perfecta dreptate!lumea crede ca am uitat ce-a fost, si mai ales la mine e si mai greu sa-i fac sa inteleaga ce simt ptr ca sarcina era mica....dar conteaza ce e in sufletul nostru si nu ce zice lumea, cel putin ptr mine, stau asa si ma apuca melancolia ca bebe meu ar fi trebuit sa aibe 1 luna.....dar toate facem asta nu!imi aduc aminte ca se mai discutase daca sa ramina cele gravi la acest subiect sau nu, si pe mine una fetele m-au convins clar ca aici mi-e locul, dar tare haios a fost ce ne=a zis hair, ceva de genul ca daca noi gravidele plecam o sa ramina cele care nici macar amoras nu au, ceva de genul asta, stiu ca mi s-a parut tare simpatic si convingator, tot respectul ptr durerea fiecaruia am, daca ma doare ceva nu citesc, sau intorc capul, dar pe mine fetele de aici m-au ajutat atit de mult, mi-au dat curaj, putere, si acuma chiar daca sint gravi pot si eu la rindul meu poate sa ajut putin.....inainte sa scriu ceva de sarcina mea ma gindesc tot timpul, dar tot timpul, sa nu ranesc pe cineva, apoi imi zic da poate ca dau speranta cuiva, si oricum nu exagerez sa scriu in fiecare zi ce simt, sau ce-mi trece prin cap, etc. sper din tot sufletul ca vei reusi de data asta sa-ti tii puiul sanatos in brate!e mare pacat ca durerea ne-a unit, si ca s-a intimplat asta la atitea fete minunate, dar, de cind sint eu pe acest forum(3 ani jumate) este subiectul la care scriu cel mai des.....asa sa fie cum spui sa ne rasplateasca Dzeu pe toate!

andreea, ce mult ma bucur ca mai scri!vai ce frumos ptr tine si ce ma bucur ptr tine ca ai fost la plaja, daca ai timp fa si ptr mine o poza cu plaja, sa ma mai incalzesc putin! chiar ma uitam ieri la poze vechi, si n-am mai fost la ocean din 95sau la mare,ceva cu apa sarata, si-mi place asa de mult.....trebuia sa mergem asta vara dar am ajuns la spital in loc de ocean....dar poate la anul in vara vom merge in America la ocean.....si imi iau revansa la vara, ca, cred c-am mai zis, casa pe care am luat-o are o piscina, asa ca ma voi balaci de numa......bafta multa iti doresc in semestrul al doilea, vei reusi ca esti fata desteapta!si ma bucur atit de mult ca nu ti-ai mai stresat sotul, asta e secretul, vei vedea ca luna asta de ziua ta(chiar cind e exact?)vei primi cel mai frumos cadou!nu-i nimic ca ai ris de ce am povestit, ca era de ris, si mie imi venea sa rid.....sper sa nu-mi pierd jobul ca am cam tot lipsit....si apoi nu mai rid...spor la treaba cu lucrarea o vei face ca nu ai de ales!astept vesti bune!(si poze)

michelle, imi pare tare rau cu frica asta de care vorbesti, dar nu spune niciodata nu!cind vei fi pregatita va veni momentul, sa stii ca nici eu nu eram pregatita 100%, crede ca nimeni nu e!ce frumos sa mergeti la restaurant, poate socrii s-au gindit sa va mai scoata de la voi dupa cele intimplate, ce frumos ca te-ai gatit, bravo!petrecere frumoasa, desi cred ca deja v-ati intors.....nu stie lumea ca sint gravi, ca nu am zis la nimeni.....mai ales ca vrem sa plecam in mai.....nu vroiam sa afle sefii sotului inainte de a trebui, si cu geaca pe mine chiar nu se vede.....nu mai dau cu lopata nici vorba, cum spuneam ma gindesc data viitoare la alternative, ieri am gatit putin, azi ma voi odihni, am fost invitati la ziua de nastere a unei fetite ce a facut 3 ani, prietena cu Dominic, dar nu stiu daca mergem ca Dominic ii curge nasul, si ochii, desi nu are febra, nu as vrea sa le dea ceva la ceilalti copii!

va pup pe toate, duminica placuta, si o saptamina buna sa aveti!

Flavia 25+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Asa, acum sa o iau in ordine :
andreea, in primul rand sa ai bafta si sa ai II cat mai curand, iar in al doilea rand multumesc de urari si multa bafta la scoala .
Michelle sa stii o chestie : nici nu ai idee cat esti de puternica si cata forta interioara ai sa mergi mai departe si sa te alaturi noua din nou, in lupta pentru implinirea visului ! Lasa forta si optimismul sa iasa la iveala, nu le mai tine ascunse, iubita ! Noi suntem aici alaturi de tine, nu uita asta,hai, sus, ridica-te ca e timpul sa faci ceva pentru tine. Si multumesc de urare .
Pepsi inca odata pe burtik si merci mult de galerie si ai grija de voi toti.
Laura,nu mai fi trista, ca vine cu II, o sa vezi (cred ca ma repet, dar nu-i bai, scriu ce simt).
Sa stati linistite, ca asa cum am mai spus, va tin la curent cu evenimentele, oricare ar fi ele.
Si multumesc din suflet ca existati !
la toate, ca sa nu uit pe cineva .


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
"Speranta moare ultima!"

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-Acum ne-am intors.azi a fost aniversarea casatoriei socrilor si noi am uitat,ce sa-i faci,toate nu le putem si noi tine minte.Te pup si iti multumesc pentru gandurile bune!
L5845-nu nu sunt deloc puternica ca daca as fi as invinge frica asta dar nu pot din pacate.Iti multumesc pentru cuvintele tale°!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Michelle, sper ca nu s-au suparat socrii ca ati uitat de aniversare. Asa cum zici si tu, se mai intampla. Poate le cumparati totusi ceva frumos si trec cu vederea ca ati omis. Si eu iti spun ca si Lau-Meli, esti o persoana puternica, si asta se reflecta si in mesajele pe care ni le scrii, se simte o unda de optmism. Sunt sigura ca in curand vei lua o hotarare inteleapta si buna.

Flavia, stiu ca mai sunt zile in care nu apuc sa scriu, dar sa stii ca nu plec de aici nici cu forta Atunci cand se mai intampla sa am o perioada foarte incarcata si sa scriu mai rar, ma gandesc la tine, cum te descurci tu cu copil, graviduta, sot, 2 case, serviciu, iar eu fara copil si ma plang uneori ca nu fac fata. Ti-am scris asta ca sa stii ca pentru mine esti un fel de model si sper ca atunci cand voi avea un copil sa pot sa le impac pe toate asa cum reusesti tu. Nu am facut poze ieri, dar sa stii ca nu am fost la ocean, am fost doar la piscina, cladirea in care locuiesc are una. Ma bucur ca am reusit sa merg ieri pentru ca de azi vremea s-a stricat. Dra o sa fac poze data viitoare si o sa-ti trimit. Ziua mea este luna viitoare in aprilie, pe 16. Ti-am zis ca ai mei nu mai vin, asa ca plecam in ro pe 5 aprilie si stam pana pe 17, sunt tare fericita ca mergem, o sa pot sa imi sarbatoresc ziua acolo cu familia si prietenii, mai ales ca fac 30 de ani. Multa sanatate pentru Dominic, ai grija sa nu iei si tu raceala.

Lau meli, merci mult de urari, sper si eu sa fie cu 2 liniut, nu doar pentru mine, ci pentru toate fetele inimoase de aici.

Va pup mult

Andreea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

quote:
Originally posted by catty

Buna dragele mele,
CRISTI, iubita, poti face sex dar cu prezervativ. Lichidul seminat da contractii sa stii.
Eu am ajuns taman bine ieri la dr, am facut eco, control si analize iarasi la secretii. Nu se vede urma de ovulatie, si cred ca e normal asa, si am un endometru de vreo 2 mm. In rest si scurgerile s-au oprit, asa ca e cazul sa ma linistesc si eu.
Week-end placut va doresc si vorbim luni
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"





Esti sigura ca endometrul are numai 2 mm ?????? A masurat bine? E infim de subtire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Cam liniste pe aici azi.Ia trezirea,cine vrea clatite?Am facut cu dulceata,ciocolata si branza.Repede ca se mananca toate de ai mei baieti.Sper ca sunteti toate ok si va petreceti duminica cu cei dragi.Eu in afara de mancare si somn n-am facut mai nimic,am avut intentia sa merge la plimbare dar e vreme urata si ploua asa ca ne-am lasat pagubasi.
Am niste sani parca-as fi pamela anderson:))).Ce-i plac la sot.SI ma dor a naibii dar suport:).Cam atat despre mine.A mai facut cineva test?
Noapte buna si o saptamana plina de reusite va doresc.
4+

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Mina, miam miam la clatite, dar cum simt ca se apropie uratii (au inceput sa apara simtomele) asa ca de azi mi-am impus satin o mica cura de slabire, nu de alta dar vine primavara si ma gaseste cu sunci, eu tot speram sa ma gaseasca cu burtica...dar asta e, Laura, Mirela si restul fetelor nu trebuie sa inumere singure, nu?
Laurici. ai zis tu bine ca e mai bine sa nastem primavara, asa ca nici nu trebuie sa ne mai gandim la asta crel putin 2 luni:)
Pupici la toate fetele si sa aveti o saptamana buna


Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

salutare dragele mele.....hmm se pare ca e liniste deplina, aseara am scris ultima, astazi sunt prima, ce faceti toate??
..eu sunt pe baricade la servici si nu am chef de nimic, ma gandesc ca sunt ziua 25 din 29 si sunt simtome si iar am sa fiu deprimata o perioada, cat imi impun sa nu mai sufar, sa nu ma mai gandesc, sa nu mai tin socoteala zilelor, dar degeaba, cand se apropie de perioada uratilor parca sunt setata.....,oricum daca nu e nici luna asta dupa ciclu am sa merg sa-mi fac dozarile hormonale, imi este groaza ca tre sa o iau de la capat cu analize, spermograme si toate astea, dar ce sa facem , o facem ptr. fericirea noatra.
va pup si sper ca nu v-am transmis din starea mea proasta (o fi si de la vreme ca-i ploioasa)


Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Ela dar simptome de ciclu ai si cand esti graviduta,asta la inceput,eu una cel putin asa am avut,asa ca pana nu vezi urati nu sti...

Mihaela 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor!Mi-a fost dor de voi dar nu am mai intrat pentru ca am fost plecati din Bucuresti.Abia asteptam sa ma intorc!
Ella stii cum se zice,pana nu-i rosu mai e speranta!Nu te mai gandi atat,simptome de ciclu am avut si eu si cu o saptamana inainte si o saptamana dupa ce am facut testul.Eu iti tin pumnii sa nu mai vina uratii!
Jojo ai perfecta dreptate cand spui ca "pentru unii oameni faptul ca nu mai plangem asa cum se invatase sa ne vada reprezinta uitare,trecere peste,dar ei nu stiu ce este in sufletele noastre,cata teama avem pentru viitor"
Intotdeauna va ramane un gol in sufletul nostru pe care nimeni nu-l va putea umple dar noi trebuie sa luptam sa incercam sa ne implinim visul.
Eu nu am sa incetez sa mai scriu aici nici cand voi fi insarcinata si nici alta data pentu ca aici printre aceste fete minnate mi-am gasit puterea de a merge mai departe si ele m-au ajutat enorm de mult.Eu nu cred in prostii de genul ca daca in timpul sarcinii citesti despre cineva care sufera atunci vei avea si tu de suferit.Intotdeauna in sufletul nostru vom gasi un cuvant de alinare si de incurajare pentru o femeie carte trece prin ce am trecut si noi.Ma bucur ca multe fete nu vor pleca de aici chiar daca sunt gravi.
Andreea,Michelle,Flavia,Mina,Cristina26,Laura,Cristina,Ileana va pe toate!
Eu incep inca o saptaman de asteptare a CM,stiu ca mi-ati zis ca poate sa vina pana la 6 saptamani dar tot sunt in grijorata!
Sper sa vina cat mai curand si sa imi iasa si analizele ok ca sa intru si eu in normalitata!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput