Durerea unei pierderi de sarcina (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia inainte de toate vreau sa te cert! Cum sa dai cu lopata???? Vrei sa patesti ceva, Doamne fereste! Mai bine lasi masina-n drum, decat sa mai faci asa ceva!

Tizo iti tin pumnii foarte stransi sa iasa doo liniute la test Imi pare tare rau ca ai asa probleme, sper sa se fi rezolvat intre timp si bebe sa fie fixat unde trebuie!

Fetelor ca sa nu va mai tzin in suspans: mi-a venit ciclul Ma-sa-n Z26 (seara) a devenit Z1 Acu io cum consider? Am avut luna de 25 de zile sau de 26? V-am bagat in ceatza?
Sunt suparata si-mi vine sa plang, dar incerc sa ma si incurajez si sa-mi fac planuri pt luna asta: vreau sa iau Branca Ursului si Naprasnic. Si vit.E, ca luna asta nu am mai luat.
Va pup


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Laura, imi pare rau ca ti-a venit, dar nu dispera, ai drum liber sa continui cu munca si rezultatele o sa apara, o sa vezi. Parca si vad ca aproape de , o sa vina cu II. Am ras copios de la expresia ta cu "masa-n..." , esti o figura. Pana atunci, ia o si un ,sa-ti mai treaca supararea.
P.S. Presupun ca poti socoti ziua 1, ziua cand au venit uratii.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Tizooo (Lau) multumesc de incurajare! Eh, faceam si io haz de necaz! Acu's mai bine, adica mi-a trecut supararea si abia astept sa o iau de la inceput! E o zi asa frumoasaaaa!!!
Ma duc sa-mi iau Branca Ursului si Naprasnic pt mine si pt sotz. Luna asta schimbam tactica: prestam la 2 zile
Aaa si nici nu ma mai stresez, va zic pe bune, ptc ma gandesc ce fain ar fi sa nasc mai pe la primavara viitoare, sa fie frumos afara, sa ies cu bebe la plimbari. Iarna-i cam urat! Sper sa gandesc la fel si finalul lunii

edit: Jojo si eu iti zic: nu te lua dupa farmaciste, ca multe nici nu au facultate, deci nu stiu mai bine decat doctorii! Sunt unele medicamente care nu se dau in timpul sarcinii decat in exceptii, in cazuri speciale! Fa ce ti-a zis doctorul


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura imi pare rau pentru Z1!
Nu fi trista,o sa vina si bebe atunci cand va vrea Dumnezeu!
Lasa ca o sa nastem amandoua primavara urmatoare si chiar daca este dinstanta mare intre noi facem noi cumva si ne intalnim cu bebeii la plimbare,ce zici esti de acord?
Fruntea sus,va veni si vremea noastra!

Va pe toate si va doresc un week-end placut!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Neata si de la mine.
In primul rand, iertati-ma pentru absentele nemotivate de pana acum. Uitati, incerc sa va mituiesc pe fiecare cu un buchet de flori:
Tine?

Serios vorbind, fetelor, am simtit nevoia sa ma detasez un pic, sa-mi mut centrul atentiei catre altceva, doar-doar o trece timpul mai repede. N-am reusit, evident, sa stau departe de DC, am citit din cand in cand prin ce ati trecut, cu bune si rele.

Acum, sa zic ca incep sa realizez ca, cu mila si bunavointa lui DD, o sa am si eu un copil. Nu-mi venea sa cred ieri, cand l-am vazut la eco cat a crescut, cum dadea din craci....
Ce mai, sunt indragostita pana peste urechi.

Sper sa ma reprimiti in gasca.

Gabi 14+
Miracle inside,
Vinovati de un miracol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Gabi ma bucur ca ai revenit! Ne era dor de tine,chiar nu intelegeam de ce asa dintr-o data nu ai mai scris aici.
Felicitari pentru bebele care "da din craci",bineinteles ca este totul bine si vei avea un bebe,nu stiai pana acum? Fii optimista,nu te mai gandi la ce a fost rau!
Bine ai revenit in gasca!




Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mirelus , adevarul e ca mi-era tare frica sa ma bucur, parca nici sa respir nu-mi venea. Oricum, pana acum nu mi-am anuntat decat familia si vreo 2-3 prieteni foarte apropiati.



Gabi 14+
Miracle inside,
Vinovati de un miracol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

LauraIoana-imi pare atat de rau ca ti-au venit uratii!O sa fie bine luna viitoare,nu-ti pierde speranta si nu te intrista,ai sa vezi ca poate uratii nu vin si astepata ca sa fii colega cu Mirela,Kaloselina,elaa,L5845,Chantal si restul fetelor.Nu fii trista te rog eu mult!
L5845-nu am stiut ca ai atatea probleme dar te admir ca nu renunti si lupti in continuare pentru mult doritul bebe!Te imbratisez cu drag!
Chantal-unde esti?sper ca esti bine si esti ocupata cu prestatul de aceea nu ai mai intrat!Ne este dor de tine,cand ai timp scrie-ne ceva!
Vivela-ai deja 14 saptamani,imediat ai sa-l simti pe bebe miscand.stii ce ai:fetita sau baiat?La urma urmei nu este importantnt sexul copilului ci numai sa fie sanatos.Iti doresc o sarcina usoara in continuare!si sa nu ne mai parasesti atata timp...
Mina-eu nu m-am mai vopsit deloc pe perioada sarcinii pentru ca am vrut sa fiu sigura ca nu-i fac rau la bebe.Eu cred ca esti frumoasa si fara vopsea noua luni de zile,sunt sigura,dar faci cum crezi tu!
Pepsi-te mai doare burtica?Ei ca meriti bataie pe bune,dupa faza de ieri acum te mai apuci si de curatenie?Te rog sa ai grija de tine!!!
JojoMiha-nu stiu ce sa-ti spun despre vitaminaE,mai intreba-ti medicul inca o data,nu stiu,imi pare rau.ai grija de tine si nu uita sa lasi stresul deoparte.Ai sa vezi ca va fii bine totul pana la sfarsit.Noi doua ne-am pierdut fetitele in aceesi luna si an,si dupa aceasta suferinta meriti aceasta bucurie mare de a-ti tine copilasul sanatos in brate!
Mirela-tu ce mai faci?Abia astept sa primesti rezultatele ca sa incerci din nou sa faci un bebe si sa incepem din nou galeria pt tine!
Ileana-Marius-cum te mai simti,mai ai atat de putin pana nasti...Sarcina usoara in continuare iti doresc!
Msemcu-ce-ti fac cele trei domnisoare?Sper ca esti bine,sa intrii sa ne mai spui cum esti!
Cristina26-cum sunt miscarile micutei azi?Te rog sa nu-ti mai faci astfel de probleme ,micuta este protejata acolo in burtica ta!
Fetelor va salut si va pup pe toate toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Multumesc pentru raspunsuri fetelor,Flavia multumesc mult pentru informatiile oferite,nu am luat vitamina E pana la urma,nu vreau sa stau cu teama.la toata lumea si weekend placut!

Mihaela 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Va multumesc mult fetelor. Cred ca m-a speriat ieri gandul ca ar fi posibil sa aiba fetita ceva si eu sa mai am un copil cu probleme. Dar mi-au trecut ingrijorarile. Dar de data asta va fi bine. Am incredere ca va fi bine...
Laura imi pare tare rau ca ti-au venit uratii, dar eu sunt nerabdatoare sa aud ca luna viitoare nu au mai venit si esti. Nu stiu de ce, aici se zice daca vrei sa ramai este bine sa faci o data la 3 zile. Noi am asteptat o saptamana si am facut chiar in perioada de ovulatie, iar eu am ramas din din prima. Stiu ca fiecare este diferit si asta nu este o regula. Tu vorbeste cu dr tau sa vezi ce zice si el.
L5845 imi pare rau ca ai atatea probleme, sper ca bebe dorit sa apara curand.
Vivela asteptam sa ne spui daca o ai o printesa sau un print.
Mina eu nu m-am vospsit niciodata cand am stiut ca sutn gravida. Dar din cate am auzit dr spun ca este ok atat timp cat nu are vopseaua ceva in ea (am uitat ce, dar ma interesez).
Flavia super-femeie iti spun de acum in colo. Nu imi vine sa cred ca tu ai dat zapada la o parte singura. Data viitoare cand ninge sa ii spui sotului tau ca noi il rugam sa te puna asa. Ai grija de tine, de bebe mic, de frumosul Dominic si de sot.
JojoMiha nu te mai stresa iubita mea. Vei vedea ca totul va fi bine pana la urma.
Irlandeza ma bucur sa aud vestile voastre bune. Abea astep sa o aud si pe urmatoarea
Cristina_Ana si mie imi e frica sa fac sex. Al meu stie ca eu am temeri nejustificate ~dupa cum le spune el. De cate ori a incercat el ceva, ba ma durea intr-o parte, ba in alta, asa ca de ceva timp a lasat-o balta. Eu sunt tare fericita
Mirela este cam mult sa astepti 2 saptamani pentru analize. Imi amintesc ca tot atat am asteptat si eu pentru rezultatele amniocentezei. Astept sa ne spui ca te-ai apucat de lucru si ca esti
Michelle o de la mine. Esti o dulce.
Va pup pe toate va doresc un sfarsit de saptaman placut!

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

19+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput