CONSTANTA !?! (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

aoleu, n-am zis ieri La multi ani, Cristina!!! sanatate tie si familiei, impliniri si numai bucurii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

La multi ani, Cristina!

Ce parere aveti de inventia urmatoare: bebelusi papusi, pentru mamicile care si-au pierdut copilasii? http://www.captured-moments-nursery.com/index2.htm


www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Buna fetelor. Eu am iesit o sapt. si ceva din peisaj de pe aici ca am avut probleme cu piticii. De luni pana miercuri am stat internata cu Andrei la sp. jud. la et. 8 ca facuse diaree cu sange+ ca in wk dinainte facuse febra si varsaturi. Ne-a bagat la spital cefalosporine pe branula montata la picior, tatament pe care i l-am facut eu acasa pana joi la pranz. Bebe si-a revenit, apoi se constipa, si de ieri incepe iar diaree, varsaturi si azinoapte febra. Acum suntem iar la regim.
Nicoleta si ea sapt. trecuta a luat Augmentin si carbocisteina(nu stiu daca am scris bine)pt. amigdalita si vesnica tuse de care nu stiu cand o sa reusim sa mai scapam. Luni o sa fie a 8-a zi de trat. cu carbocisteina dupa care intrerup si daca mai continua sa tuseasca o sa incep iar cu leacuri babesti sperand sa isi faca efectul. Daca mai stiti vreun trat. de tuse va rog sa imi spuneti. Are o tuse urata, sta sa i se rupa si cand face o criza abia mai reuseste sa mai respire. Tuseste non stop vreo 2-3 minute, se inroseste toata si probabil dupa ce se mai rupe putin se calmeaza.
Eu sunt prastie, obosita fleasca, plina de herpes la gura de la oboseala stricata la stomac si colac peste pupaza mi-a venit si "cicloida" pt. prima data de cand am ramas insarcinata, adik 1,5ani. Am si uitat ce naspa e cu "pampers".
Cam atat despre noi.

Va doresc un wk placut in continuare si La multi ani sarbatoritilor de sapt. trecuta cand n-am reusit sa intru(Vald, Ramon, Cristina).
Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Am uitat. Urez si eu bun venit noilor fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by liris

mamacita eu am vazut odata ,la teveu, o emisiune, dar nu mai stiu ce era ..."the nanny", "dr. phil", am incercat sa gasesc pe internet, sa-ti spun exact dar n-am reusit. in emisiunea asta, tip-ul era ca mama (tata...cine culca copilul) statea linga patut (paralel cu patutul, statea comod...ca e mult de stat) neuitindu-se la copil ci in jos. Compilutul initial se juca, striga, se scarpina etc. parintele nu facea nimic, ignora chipurile totul. statea acolo asa, dar nu mai stiu cit ...15 min...30 min, apoi se departa la un metru de patut, shiftare paralela, copilutul plingea deja si cerea cu disperare atentie. era o chestie in care trebuia sa ai nervii tari. si apoi inca un metru, inca un metru, pina iesea din camera. nu stiu cit era de regizata faza (ca se stie cum se fac show-urile astea) dar copilul adormea.
dc ai cetit literatura in lung si-n lat poate ai gasit si metoda asta, dar pe mine m-a impresionat, mi s-a parut cam penibila si de aia am tinut-o minte. asa ca am zis sa ti-o spun. poate o incerci, poate o fi chiar eficienta. nu costa sa incerci. noapte buna!





Este metoda pe care o aplic in fiecare seara,cu care adoarme,dar in 1,5-2 ore.asa ca la noi,viata bate filmulMultam de pont.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by Madamsadamy
Mamacita, eu, am nevoie de o oferta ptr mobila; sant la schimbare de mobila in bucatarie si sufragerie. Vara trecuta am schimbat dormitorul si balconul, santem foarte multumiti de rezultate dar ptr sufragerie vrem altceva. Pana acum din ce am testat am ales Herman, dar sant sigura ca nu am testat tot. Asa ca te rog sa-mi dai un PM.



Ti-as da pm,dar nu-l ai activat.Aici nu stiu daca e permis.Daca da,cu placere.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by mav
Mamacita, imi pare rau ca iar aveti probleme cu somnul.... Tare nazdravan este Alexut! Eu cred ca voi sunteti prea ocupati cu munca si el va duce lipsa.... si incearca sa recupereze timpul trecut fara voi, atunci cand "va prinde"! Daca ti-ai lua un mic concediu? Poate s-ar regla si programul de somn al piticotului si te-ai mai odihni si tu.... ca sigur ai nevoie!



Am avut o saptamana vacanta univ.postsesiune,s-a reglat cu somnul la genul ca adormea in 30-40 min si fara treziri nocturne,apoi de la capat.Este explicatia cea mai plauzibila la care am ajuns,dar,din pacate,nu pot sta vesnic in concediu.Si daca ar mai imparti atentia noastra si cu ceva frati,cum ar fi?!Nici nu vreau sa ma gandesc...

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

LA MULTI ANI Cristina,Vlad si Ramon!
iulyp,multa sanatate!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

Buna fetelor!
Scuze, n-am mai avut timp sa trec pe aici de cateva zile si vad ca deja ati inceput un nou capitol!
Roxanaz, multumesc pentru primire! ...Si ca sa iti raspund la intrebare: sunt la parintii mei in Braila (nu foarte departe de Constanta, stiu!) si cu toate ca am venit aici din proprie initiativa, mi-e tare dor de casa! Doua saptamani nu e mult, insa mai am de stat inca o luna si ceva!
Ce sa-i faci?! Greutatile, nevoia te duc departe de casa uneori!
Va si sper sa aveti o zi nu prea friguroasa in Constanta!


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mav, sanatate multa lui sebi.saracutul le-a scos pe amandoua.sper ca sunteti bine.
am fost la dr.Ursuleanu, nu am stat mult si suntem pentru operat.asa ca saptamana asta ne facem analizele si cred ca la inceputul celeilalte il sunam pe dl.dr sa vedem cand ne cheama la Budimex.mav, da-mi PM cu nr sa te sun sa te intreb ce trebuie sa fac, ce sa iau cu mine sau pe mess daca ai timp.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput