Carti electronice pentru copii si mamici

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nasuc


Buna fetelor,

am o mare rugaminte: are cineva un curs de engleza
pe care as putea sa-l downloadez ca am schimbat jobul, pana acum lucram in franceza, iar peste o luna o sa incep in engleza si mi-ar trebui sa dau un refresh la engleza mea.

Ma ajuta cineva? va rog frumos.




nasuc,
eu am inregistrat o evolutie dramatica in engleza cand am descoperit o metoda mult mai placuta de invatat engleza, si crede-ma am dat bani cu gramada sa cumpar si sa fac cursuri.
am pus filme cu subtitrarea in engleza, si am ascultat si citit engleza in acelasi timp. vedeam cel putin 2-3 filme pe zi! nu de actiune, unde sunt cateva cuvinte, si numai vizual! filme psihologice, filme istorice, filme documentare...
aici mi s-a spus ca engleza se invata prin patternuri, si asa este, am asimilat engleza mai usor in repetitia verbala intarita de informatia vizual, decat sa buchisesc carti plicticoase.

sper sa te ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cberax2003 spune:

daca nu ai inceput ... sau mai ai cateva zile .. poti incerca sa gasesti cateva cursuri pe www.carti-electronice.eu" target="_blank">Carti electronice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Acest topic merita sa revina in atentie, poate fi foarte util. Curand o sa trimit si eu niste carti pe contul de yahoo, poate folosesc cuiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

imi pare rau, dar nu merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidia_ spune:

Dragelor,
Am vrut sa am acces la cartile despre care vorbeati voi si am incercat sa accesez contul desprecarti@gmail.com. Siteul mi-a cerut sa resetez parola, pe care am schimbat-o cu "romania". Am accesat contul (intr-un final) si am gasit acolo doar 17 mesaje si o singura carte. Am inchis contul si am venit repejor aici, sa va impartasesc noua parola (si dezamagirea mea). Deodata mi-a venit ideea ca as fi putut verifica si fisierul "sent", poate mai gaseam ceva interesant pe-acolo. Ok. Incerc sa deschid din nou contul si - surpriza !!! - parola cica nu e cea corecta :((( si, pentru a fi din nou accesat, e nevoie de toata poliloghia de la inceput si de verificarile verificarilor.
Deci, rog persoana care a initiat aceasta actiune si care detine informatiile initiale sa reactiveze contul, daca vrea.
Imi cer scuze de incurcatura, sincer...
In alta ordine de idei, frustrarea mea de a nu fi avut acces la carti ramane.
Deci, cine vrea sa reactiveze acest topic?
Exista alta modalitate de a capata cartile? Poate cineva din "vechea garda", care era activa si care avea toate cartile, s-mi dea si mie un semn, pls?
Cu multumiri si scuze de incurcatura,
Lidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

si eu si eu vreau carti>>>>>

http://noideea-noideea.blogspot.com/2011/04/divort.html
http://noideea-deea.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Da, nu pare sa mearga faza cu parola 'romania'. Daca stie cineva parola noua, rog mult PM.



32+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_ella2005 spune:

adresa corecta era desprecarti@yahoo.com, iar parola este 000000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Buna
Am incarcat cateva carti pe contul de yahoo, le-am dus in beletristica si in mama si copilul.
MAI am carti de incarcat, o sa pun si restul
Acuma, are cineva Amos Oz - Poveste despre dragoste si intuneric ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidia_ spune:

Youpyy!
Adresa de yahoo este functionala si am descarcat cate ceva. Oricum, o sa mai vizitez adresa respectiva.
De asemenea, am trimis si eu "Michiela Poenaru - Eu te-am facut, eu te omor" si am clasat-o in folderul Psihologie.
Sper sa fie de folos!


Mergi la inceput