Pacientele optimiste si gravi ale dr Tutunaru (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Aylin, cu placere.
Claucia, am inteles sa traiti! Executat!
Kora, bafta multa!

Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze 2007, Miresica, Cununia civila, Prin lume
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuchi spune:

Salut toate fetele! Eu sunt noua pe aici dar sa stiti ca am trait alaturi de voi(citind) de vreo saptamana tot ce ati scris. Imi sunteti tare dragi si pentru ca v-am simtit aproape am sa va spun si povestea mea: am 30 de ani(spermograma sot buna, CM la 28 de zile,teste pozitive de ovulatie in ziua 12 cu toate simtomele) si acum un an am ramas insarcinata pentru prima data dupa o stimulare cu clostibegyt(2 pe zi) si dupa ce m-am hiperstimulat facandu-mi o burta ca un balon gata de explozie,medicul mi-a dat supozitoare carpicon si acid folic. Bucuria ca ca CM nu-mi venise era atat de mare ca aproape nu mai simteam durerea de burta desi abia mai stateam in fund. Dupa 11 saptamani diagnostic: sarcina oprita din evolutie urmata de un chiuretaj ("multumesc" pe aceasta cale medicului din Galati), apoi la o luna de zile alt chiuretaj pentru ca sangeram intruna si eliminam niste bucati de tesut. Dupa toate astea mi se da sa fac RH-ul si TOXO si normal ca sa fie totul in acelasi ton RH_negativ la mine, sotul RH_pozitiv(ciuciu vaccin anti D la timpul lui).
Raspunsul medicului: data viitoare o sa urmarim sarcina mai cu atentie!
A trecut un an de atunci, nu ne-am protejat deloc si mult asteptat nu vine. Acum ne-am hotarat sa mergem la dr.T si am asa o bucurie dupa ce v-am citit povestile parca pe jumatate am reusit . Vreu sa ma programez undeva dupa pasti, cu cat timp inainte tb sa dau tel.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Claucia , Zenobia multumesc mult fetelor!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kora, bravo fata curajoasa si optimista!!! esti un exemplu de modestie si de optimism, printre noi!

tiiii, ce ma bucur pt tine... da' eu credeam ca maine era marea intalneala cu Tutu si Matei?!...

Aylin, iti doresc ca intalnirea cu bebe sa fie foarte placuta si emotionanta! O sa fie bine!

Claucia, tare faza cu prestatul!

Fetelor, mie tot imi persista scurgerea rosiatica - maronie, ca un mucus (ca la inceput de ciclu). In plus, ma doare burtica si spatele, tot ca la ciclu..chiar nu mai inteleg, sunt z16! Ma gandesc ca m-am dereglat, dar de la ce???? Ca doar nu de la vit E??? Am mai luat si in decembrie si nu s-a intamplat nimic...

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvy24 spune:

URGENT

Fetelor va rog spuneti-mi si mie cat de grav e - sotul meu tocmai a primit rezultatul de la spermograma - ASTENOZOOSPERMIE MODERATA + TERATOZOOSPERMIE. Traduceti-mi si mie...


Va pupa silvy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

Iyoana, Claucia, merci mult fetele dragalase.

Eu stiu ca trebuie sa fie o placere, dar emotiile sunt mari pentru ca pot aparea si multe probleme. Eh, oricum va pup pe toate dulcicile de aici

Aylin, 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Nuchi, bine ai venit. In general te programeaza la 2-3 saptamani dupa ce suni. Bafta!

Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze 2007, Miresica, Cununia civila, Prin lume
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvy24 spune:

URGENT

Fetelor va rog spuneti-mi si mie cat de grav e - sotul meu tocmai a primit rezultatul de la spermograma - ASTENOZOOSPERMIE MODERATA + TERATOZOOSPERMIE. Traduceti-mi si mie...


Va pupa silvy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Nuchi bine ai venit printre tutunici!Sper ca dr. T sa te ajute sa iti implinesti visul!Bafta!
Silvy la d-na Matei la IDS ati facut spermograma?Dansa nu v-a explicat diagnosticul?Sigur va trebui tratament naturist pt. sotul tau, poti incepe de pe acum sa ii dai Tribullus Terrestris cate 3 pastile/zi ( acestea le va recomanda dr. T cu siguranta) si poate va primi si alt tratament.Ai putea sa ne scrii valorile?Bafta multa!
Iyoana multumesc , intr-adevar maine ma intalnesc cu mister T,dar fiind in cabinet la d-na Matei i-am dat un telefon sa se puna de acord cu tratamentul meu si s-au sfatuit, cu calendarul in fata etc si aceasta e cea mai buna solutie.Dl. dr. va fi plecat la o specializare o saptamana in martie ( cam de prin 16-25 martie) ,dar eu in acea perioada voi fi pe inhibare si tocmai bine cand vine incep stimularea si ecografiile in acelasi timp.Tu ce faci, care e planul?


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

silvy, nu e nevoie sa postezi de atatea ori, o sa iti raspunda la un moment dat cineva care se pricepe. De ex, eu pot sa spun ca teratozoospermia se refera la forma spermatozoizilor < terato=monstru. Iar asteno=mobilitate scazuta.

Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze 2007, Miresica, Cununia civila, Prin lume
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput