Scoala, invatatoare buna in Timisoara

Scoala, invatatoare buna in Timisoara | Autor: mcrmiki

Link direct la acest mesaj

Buna, in toamna aceasta Bogdan, fiul meu cel mare va merge la scoala, clasa I. Problema este ca zilele aceste va trebui sa-l inscriu la o scoala, dar nu stiu unde. As prefera sc.gen 7, sc.gen.16, dar in primul rand caut o invatatoare care iubeste copii, stie sa se apropie de ei, dar si sa faca "carte" cu ei. Daca cineva din Timisoara stie sa-mi recomande vreo invatatoare buna, care in toamna preia clasa I vi-as fi recunoscatoare.

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Miha,daca nu e prea departe pentru tine iti recomand scoala 21,la doamna invatatoare Tenie Otilia....cu care anul asta baiatul meu va termina clasa a IV-a....Este un om deosebit,un dascal dedicat elevilor sai,este in primul rand prietena elevilor sai....Eu una nu am ce comenta referitor la modul in care mi-a educat copilul,felul in care s-a purtat cu el si in general la metodele ei didactice...Clasa ei este cea mai buna din scoala,din toate clasele a IV-a ale scolii 21,clasa ei a dat cei mai multi elevi participanti si castigatori de concursuri si olimpiade la matematica,romana,engleza,civica....Si nu in ultimul rand este un dascal cautat si recomandat...
Mult succes lui Bogdan bobocel de clasa I...!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

La generala 16,toate invatatoarele sunt bune,din cate stiu eu.Cineva din invatamant care se ocupa de invatatori,imi spunea ca acolo poti merge "la noroc" ca tot nimeresti bine.
Nume nu stiu deoarece am cochetat putin cu ideea apoi am renuntat in favoarea unei scoli vocationale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

care e generala 16? in ce zona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Multumesc de raspuns Ana, am sa intreb educatoarele daca o cunosc pe aceasta doamna, dar nu stiu unde este gen.21, este cumva cea din P-ta Traian?
Dorsilia - gen.16 este pe str. Olimpiadei, perpendicular cu Popa Sapca.

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Miha,Scoala 21 este cea din intersectia de la Pta Badea Cartan...Mult succes!
Referitor la Scoala 16...nu cunosc personal didactic acolo,insa ca si Angy si eu am auzit numai de bine despre scoala asta...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianadu spune:

Si eu vreau sa aleg o scoala buna, pt Mihnea care merge in toamna la scoala. Problema e ca avem doar 6 luni de cand suntem In Tm si nu prea am surse credibile de informare...Ce stiti de Lic. Pedagogic? Va pup..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Pana la urma l-am inscris la sc. gen.16, pe ultima suta de metrii, deoarece nu mai erau locuri. Acum voi incerca sa-l dau la program prelungit, deoarece sunt clase care au program pana la 4, dupa ore mananca si isi fac lectiile.

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

dianadu, am incercat sa/ti trimit un mail, dar nu am reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina_gha spune:

O scoala primara buna e scoala Olga Gudynn. E cam departe... in Pipera... dar au transport cu masinile scolii... asa ca e ok. Noi suntem ft multumiti. Siteul lor, daca va intereseaza: www.scoalaolgagudynn.ro



Au si gradinite raspandite prin tot Bucurestiul, am auzit ca ar avea si cresa. Au si pt gradi site: www.gradinitaolgagudynn.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna,
sa resuscitez cum se zice subiectul adaugand o noua tema:

cum stii ca o invatatoare/scoala e buna?

dupa ce criterii te iei, altele decat recomandarile cunoscutilor care pot fi subiective totusi, si care au avut copii care au terminat 4 clase cu o anume invatatoare? cum stii daca o scoala e ok si la nivel gimnazial pt ca e important si ce fel de profesori preiau clasele primare, nu?
merci
lia

Mergi la inceput