Rahova sau apropiere..... (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cristina este super, super usor de facut reteta asta de saratele
eu mai stiam una ddar pe-aia trebuia sa o bagi si sa o scoti de la frigider de 100 de ori si sa o mai framanti un pic...si de-aia nu o faceamde lene

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Mey, ce de lucruri s-au intamplat de cand nu am mai citit eu!
Bun venit, Ralcat! Io am o datorie la tine. Acum mi-am adus aminte. De ce nu mi-ai mai zis nimic? Ca io-s .

Frumoasa listuta avem. Cris, trece si la mine (22.01) si 10.08.2005 - Tudor.

Ce s-a intamplat cu Cgabi?



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Sara buna!
Andre_ea e un subiect la Anunturi, ceva legat de spam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Am citit. Eu nu inteleg ce-i deranjeaza asa de tare? Nu-ti convine, dai ignore. Ai zice ca cine stie cum te jigneste sau te pune in pericol, asa le trateaza.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ce subiect bre' lamuriti omu'

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Asta

Neata! Tot urat e si azi afara, dar oricum cred ca stau toata ziua in bucatarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neata!
Sunt treaza de la ora 5, caci a venit sotul acasa, el sa culcat iar eu nu am mai putut dormi,offff, nici macar acum cand nu e fata acasa , mi-a intrat in obisnunta sa ma trezesc devreme ....

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Neata.
Aissa, trece si la mine te rog 17.05. Multumesc.
Monica, am ajuns la 71 kg, acu' sa vedem cat reusesc sa mai dau jos.
Dory, chiar vroiam sa te intreb daca Alexandra se mai trezeste noaptea sa manance? Ca eu imi fac sperante ca poate-poate la 1 an nu s-o mai trezi fii-mea noaptea. Nush ce are de vreo saptamana ca a inceput sa se trezeasca si de 4 ori pe noapte, ea care pana de curand se trezea de 1-2 pe noapte
Aaa, si vroiam sa va intreb, ca voi sunteti mamici cu experienta, cum faceati voi supa de legume si supa crema la bebei? Ca eu i-am facut o data supa pasata de morcov si avea un gust oribil (de aqua chiorensis)

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna dimineata!
noi suntem nascuit(Mihnea) pe 8 iunie 2000....era ziua de inaltare!
o zi mare!
o sa fie un bun manager...ca asa citeam undeva!
copii astia care nu accepta nimic si sunt nazdravani or sa ajunga manageri...macar atata consolare sa am si yo la cate imi face fi-meu!
nu mai stiu ce sa fac cu el,e atat de incapatanat si nu vrea sa faca nimic ca imi e tare greu sa cred ca va ajunge ...manager

asa,acum ca m-am racorit sa ii spun angelei cum se face supa de legume...
numai de legume?!
ca yo mai pun si puuutina carnita...vorba povestii...cica la o manastire staretul era tare incantat de ce mancare buuuna si gustoasa facea bucatarul lui(si chipurile de post!)...si-l intreaba dupa ceva ani la o masa cu mai-marii bisericii cum face el mancarea asa gustosa...si rapunsul...pai la fiecare mancare pun si o bucata de carne

revin cu supa...acum tb sa plec....

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Lexi eu una recunosc ca am pus mereu puuuuutina sare la supa. Am fiert legumele (2-3-4) si le pasam, le amestecam cu zeama aia, au gust naspa desigur, de aia se si "omoara" astia mici dupa ele. Dar ti-am zis, aruncam si putina de tot sare. N-ai ce minune sa inventezi, asa e mancarea asta de bebei, fada.
Monico ce mi-ai facut ? Azi numa' in bucatarie am stat. Am facut pana acum 2 feluri de mancare plus chiflele tale cu oregano si acum am in cuptor si saratelele. Gata nene, sunt terminata. Mai pun niste pulpe la cuptor, fac salata de ardei copti si ma bag in baie, ca robii am muncit azi.

Mergi la inceput