Cat m-ar putea costa un sudor (pe ora/zi de munca?

Cat m-ar putea costa un sudor (pe ora/zi de munca? | Autor: Porumbita

Link direct la acest mesaj

nu cred ca am gasit cea mai "fericita" formulare pentru titlu, da-s in pana de idei...

am nevoie de niste cadre metalice (trei de fapt); au cam 4 metri si ceva lungime si latimea difera (pana intr-un metru); cadrele respective le vreau suport pentru lemn; cu ele vreau sa umplu niste santuri intre niste placi de BCA astfel incat sa fac suprafata uniforma si sa pot pune deasupra o mocheta de exterior (e o fosta intrare intr-un garaj, in panta, si vreau sa o fac sa arate bine).

daca aveti ceva experienta in domeniu (ca a mea e zero , puteti sa imi ziceti si mie cat m-ar putea costa mana de lucru? (si daca aveti idee si materialele cat m-ar putea costa ar fi super)

multumesc anticipat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

chiar nu stie nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

De obicei se plateste la lucrare...
Si ca pret, tot de lucrare depinde. Spune-mi in mare despre ce este vb. si intreb io pretzurile (estimativ...)


PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

merci de raspuns.
ce am postat la prima oara reprezinta lucrarea: cadrele metalice care sa fie umplute cu blat de lemn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Porumbita scuze ptr. intarziere..
Am intrebat si manopera costa cam...un milion.
Acum depinde si de preturile fiecaruia...
Sper sa-ti fie cu folos!

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

multumesc ff mult;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

Am si eu o intrebare, de ce in loc de structura metalica nu pui niste "cusaci" sau "dulapi" de lemn?Parca asa se cheama si cred ca nu ai mai avea nevoie de sudor.ar fi mai mica cheltuiala si harababura.Eu mi-am acoperit ceva seamanator cu ce ai tu cu o chestie asemanatoare si mi-a luat 40 ron pe mp acoperit, fara material din ce imi aduc aminte...dar mi-a facut si niste trepte inspre beciul cramaal sotului

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

pentru mai multa stabilitate am ales optiune asta

Mergi la inceput