Criterii de acordare a gradului de Handicap

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babette spune:

bb roberta,
Mergi la primarie acolo unde ai facut actele pt angajare si depui o cerere pt intreruperea contractului de munca cu mentiunea ca in locul tau va fi mama. In acelasi timp mama depune o cerere de angajare ca asistent personal pt copilas insotita de celelalte acte: cazier judiciar, copie dupa buletin, talon de pensie daca e cazul sau copie dupa studii. Ceri decizia de incetare a contractului tau dar si pe cea de angajare a mamei. Totul se face in acelasi timp ca sa nu pierdeti bani. E posibil sa iei mai multi bani daca mama are vechime mai mare.
Sa fim sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_roberta spune:

Multumesc din suflet pentru raspuns babette, sper sa fie asa de simplu caci m-am saturat sa tot umblu cu si dupa acte. Pupici si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palantonela spune:

buna babette, da,am reusit sa-i reducem crizele de la 180 de crize acum mai face in cele mai rele zile 4.este uimitor cat de bine raspunde la tratamentul de reflexoterapie.daca ai putea sa-mi dai legea si articolul sa depun eu cererea in numele mamicii ar fi extraordinar.si mai am o intrebare la tine:salariul ei de asistent personal poate fi numai de 400 ron?mi se pare ca am auzit eu ca ar trebui la gradul ei de handicap sa aiba 80 ron pe luna.da,are f.mult bun simt,sunt oameni simplii i-e rusine sa-i spuna ceva doamnei doctor.mie insa nu-mi va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babette spune:

draga palantonela,
Incerc sa-ti dau raspuns la toate pe privat intr-o ora maxim. Ma bucur ca faci tot ce poti s-o ajuti dar sa sti ca trebuie s-o convingi sa se ajute si singura. Daca isi iubeste puiul (si sunt convinsa ca DA) atunci sa mearga cu tupeu si cu bun simt sa-si sustina dorinta. Trebuie sa fie ferma, decisa si luptatoare!

Mergi la inceput