Va place sexul oral(sa dati)?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Nume - in ce ma priveste eu sunt la fel ca tine.

La inceputurile vietii mele intime chiar nu concepeam sexul oral (eu sa-l dau). Ulterior am iubit un om enorm si incet incet, pentru ca el isi dorea am reusit, cu greu si timid sa o fac - dar din iubire nu din placere.

Ulterior l-am cunoscut pe sotul meu, iubirea, dezinhibarea totala, maturizarea care m-a facut sa uit ideile preconcepute etc, au usurat mult acest act....si totusi deseori il evit - atunci raspunsul este evident nu am nici o placere in a face acest lucru insa nici nu as putea spune ca fac un sacrificiu pe altarul iubirii nu - mi se pare o chestie normala, asa cum fiecare din noi avem pozitii preferate si sotul meu de obicei capituleaza in fata dorintelor mele tot la fel consider ca si eu capitulez in fata dorintelor lui, e un schimb reciproc avantajos, uneori castiga el...mai multa placere, alteori eu...tot mai multa placere ...all in the name of love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by angelp


Chris Rock avea un show simpatic in care spunea ca e de preferat o femeie care nu face sex oral, decat una care o face in sila. Cred ca cei mai multi barbati ar fi de acord, nu e nici o placere sa-ti vezi partenera cum ingenuncheaza si ia o mutra de martira pe altarul sexului.



Cred ca asta e valabila la orice tip de sex/ pozitie etc. Si cred ca ar trebui scrisa cu rosu, bold si font de 40. Cred ca e cel mai rau lucru care se poate intampla: sa ti se ofere de nevoie/din obligatie/ in sila/ cu lehamite. Poate nu realizezi pe moment, dar pe termen lung ceva mai rau nu cred ca exista.

On topic: ca in toate cele... oamenii sunt extrem de variati. E clar ca exista femei care nici nu vor sa auda de asa ceva, femei care o fac, dar in sila/ de nevoie/ca sa impresioneze/etc, femei carora operatiunea le e neutra, femei carora le place si femei care sunt innebunite de asta mai mult decat de orice altceva. Care sunt majoritare nu stiu... probabil, ca in toate cele, e o distributie gaussiana, preponderente fiind cele de la mijlocul spectrului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:



Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:



cum a zis ymcar: "E clar ca exista femei care nici nu vor sa auda de asa ceva, femei care o fac, dar in sila/ de nevoie/ca sa impresioneze/etc, femei carora operatiunea le e neutra, femei carora le place si femei care sunt innebunite de asta mai mult decat de orice altceva"

Si ca sa raspund si eu on-topic.Eu nu.Si nu tine de morala sau igiena, si imi iubesc enorm sotul.Pur si simplu e psihologic, poate datorita firii mele.Eu nu ingenunchez, nici la propriu, nici la figurat.

Si cu cate femei am stat de vorba( si nu putine), numai doua mi-au spus ca o fac cu placere ( nu sunt "innebunite" dupa..), unele " de nevoie" sa tina "stalpul casei" pe langa casa, altele deloc.

Si daca "stalpul casei" are acest criteriu de fidelitate, apoi sa se duca pe centura...parerea mea.

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Eu sint pentru!
Dar nu stiu sa justific, e ceva natural (probabil legat de vreo nevoie interioara).
Oricum, tot ce vine din dragoste e frumos ( stiu, cliseu, totusi cred ca e adevarat), asa ca nu am nevoie de motiv, explicatii si filosofii ca sa-mi arat dragostea...



Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Nu-mi place, nu mi-a placut niciodata, iar de cand am avut flashback-uri in care mi-am amintit ca am fost abuzata oral in copilarie nu mai fac asa ceva. Sotul meu stie ca asta nu inseamna ca nu l-as iubi, iar el ma iubeste si nu i-ar trece niciodata prin cap sa-mi solicite sa fac ceva ce nu doresc.


http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911

_
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Victoria cred ca asta e cel mai penibil, s-o faci ca sa-ti tii barbatul fidel.


J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by Victoria

Johnny asks grandpa: Do you still have sex with granny?
Grandpa says: Yes, but only oral.
Johnny asks: What is oral?
Grandpa says: I say fuck you, she says fuck you too.



#8220;In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.#8221; #8211; Gabriel Liiceanu




ahahahahaahahahaahaahaha, betoooooon!!!!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

subscriu!

quote:
Originally posted by Noe

quote:
Originally posted by Victoria

Johnny asks grandpa: Do you still have sex with granny?
Grandpa says: Yes, but only oral.
Johnny asks: What is oral?
Grandpa says: I say fuck you, she says fuck you too.



#8220;In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.#8221; #8211; Gabriel Liiceanu




ahahahahaahahahaahaahaha, betoooooon!!!!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam





mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Ymcar - eu am spus ca nu o fac din placere, dar am spus ca nici nu o simt ca pe un sacrificiu - si nu fac nici pe martira si nici nu ma schimanosesc a sila. Sunt...neutra, cum bine ai spus. A intrat in normalitate de altfel. Sunt insa zile in care simt ca mi-ar fi rau daca as face-o - pentru ca sunt racita si am nasul infundat sau sunt prea plina de mancare de ex. etc etc si-atunci nu o fac, pentru ca nu numai ca nu mi-ar face placere dar chiar mi-ar displacea profund si poate mi-ar provoca chiar nu sila ci greata si n-ar fi prea flatant pentru nici unul dintre parteneri sa vomit nu?!.

Iar cand vorbeam de pozitii - cheful alterneaza - azi vreau cu picioarele pe pereti, maine vreau pozitia misionarului, si nu intotdeauna amandoi avem chef de aceeasi pozitie si asa cum sotul meu imi face mie placerea asa pot sa o fac si eu.

Eu asta am vrut sa spun - ma enerveaza cand mi se rastalmacesc cuvintele.

Mergi la inceput