Va place sexul oral(sa dati)?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder

, pai ar fi culmea sa fie si strazi in jungla si sa se plimbe solitare dragutzele urangutane pe shosea in mashini decapotabile cu ochelari si sa doarma in cearceafuri de saten.

diana



adica "un exemplar reushit" e echivalent cu unul in decapotabila si in cearceafuri de saten?!
e, acu' vezi ce specie perversa sintem, spre deosebire de bietii urangutani, care sigur au alte criterii...

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Oare un barbat accepta cu intelepciune sa aiba o sotie care a experimentat totul si sa-si fi atins limitele cu altul , inainte de al cunoaste pe el , sotul ei ? ... Nu de alta , dar vad aici opinia reprezentantului sexului opus ca nu ar avea nimic impotriva tuturor fanteziilor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Giulia nu inteleg ce vrei sa spui. Am zis clar ca intre parteneri, intre soti, moralitatea nu are ce cauta in timpul actului sexual. Daca cei doi sunt de acord cu orice practica e ok, e permis. Nu inteleg comparatia cu animalele, chiar te rog sa dezvolti. Cum poti sa ai o atitudine morala in pat??

Nume eu nu suprapun placerea celuilalt cu a mea, nu o substituie pe a mea. Fac numai ce imi place, nu am facut niciodata ceva pentru celalalt care sa imi fie neplacut sau dezgustator. Evident ca placerea lui ma flateaza, ma face fericita, imi da satisfactie dar... nu pot sa fac ceva ce nu imi place. Egoista, deh...

Diana, nasol, eu una nu as mai vorbi cu ele. MAcar nu te lasa influentata.

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Coltofeanu asta e, din pacate cu greu mai gasesti virgini (e). Si sa nu generalizam la barbati, eu de pilda nu pot accepta cu intelepciune faptul ca sotul meu a mai cunoscut altele inaintea mea. Dupa cum ziceam si in postul anterior, sunt de un egoism feroce.

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

nume, eu am contestat doar finalul povestii, nu existenta personajelor... Cu alte cuvinte, nu cred ca asta ar fi evolutia unei asemenea relatii in realitate.
S-ar putea sa ma insel, ma rog, e un subiect destul de dificil de discutat in 3 rinduri.

Si n-am inteles daca asta e opinia ta sau citat:

quote:
.Cu toate fantasmele lui si ``preocuparea lui constanta``un barbat nu ar accepta o femeie ``cu mintea deschisa`` care sa fi experimentat totul si sa-si fi atins limitele cu altul


Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
Originally posted by dianaintruder

, pai ar fi culmea sa fie si strazi in jungla si sa se plimbe solitare dragutzele urangutane pe shosea in mashini decapotabile cu ochelari si sa doarma in cearceafuri de saten.

diana



adica "un exemplar reushit" e echivalent cu unul in decapotabila si in cearceafuri de saten?!
e, acu' vezi ce specie perversa sintem, spre deosebire de bietii urangutani, care sigur au alte criterii...

Elise & BBLisa



Elise aici fiecare cu imaginatzia lui si cu ce vrea sa creada, eu ma refeream la urangutane in decapotabile ...la volan.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

quote:
Originally posted by J G

Coltofeanu asta e, din pacate cu greu mai gasesti virgini (e). Si sa nu generalizam la barbati, eu de pilda nu pot accepta cu intelepciune faptul ca sotul meu a mai cunoscut altele inaintea mea. Dupa cum ziceam si in postul anterior, sunt de un egoism feroce.

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)



.... cand am spus "experimentat totul" , m-am gandit cam la tot ce se poate face dpdv sexual ( deatfel discutate la acest subiect , mai ales de angelp ) . Asta din curiozitate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu

Oare un barbat accepta cu intelepciune sa aiba o sotie care a experimentat totul si sa-si fi atins limitele cu altul , inainte de al cunoaste pe el , sotul ei ? ... Nu de alta , dar vad aici opinia reprezentantului sexului opus ca nu ar avea nimic impotriva tuturor fanteziilor ...


Cu intelepciune da. In primul rand ca la varsta la care se hotarasc acum tineri sa se casatoresca nu mai sunt demult puri sexual, apoi ptr ca nu mai sunt conceptiile ca fata trebuie sa fie virgina, si numai un incuiat ar avea pretentia asta. Cei mai multi barbati nu sunt incantati sa fie ei profesorii in materie de sex, mai bine iei una cu scoala facuta. Si in final, de ce m-ar deranja ca partenera/sotia mea a experimentat aproape orice in materie de sex, cand intelept fiind (ca la aspectul asta ma refer) as putea aprecia asta si as putea invata si eu de la ea. Apoi nici nu mai trebuie sa depun munca de lamurire in unele privinte, este destul de libertina si de degajata, a facut, stie daca i-a placut sau nu. Cei care se simt limitati de experientele din trecut ale partenerei au de multe ori complexe (eu nu cred ca am de ce sa am), de genul, daca celalalt a fost mai bun, mai activ, mai dotat, a facut-o mai fericita, etc, ori sufera de un gen de gelozie pe trecutul doamnei, sau au prejudecati de anii 60-70 cand el si numai el trebuia sa fie primul in toate.
Spre deosebire de Diana, eu ma invart intr-o alta lume, unde femeia este apreciata daca stie, vrea si ia iniativa si este etichetata ca o doamna (care ptr a fi ideala trebuie sa fie "doamna in societate, gospodina in casa si curva in pat").

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by J G
nu pot accepta cu intelepciune faptul ca sotul meu a mai cunoscut altele inaintea mea. Dupa cum ziceam si in postul anterior, sunt de un egoism feroce.


Nu trebuie sa fi egoist si geloasa pe trecutul lui. Asa a fost sa fie, sa va intalniti la o anumita rascruce de drumuri, si nu aveti cum sa fiti impreuna inca din fasha. Fiecare a avut drumul sau, experientele sale, si tu trebuie sa aprecizi ca a avut tangenta si cu alte femei, asa si-a castigat experienta de amant minunat. Si chiar daca au fost inscrise si altele in "conscurs", fi fericita cu tu ai ajuns in finala.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

aha....ca am mai avut discutzia asta de mii de ori cu cateva persoane.

Si vreau sa vad si parerea voastra. Intradevar multzi barbatzi vor femeia asta ideala: doamna in societate, gospodina in casa si curva in pat.

Ce e aia doamna in societate? La ce se ashteapta un barbat sa vada la o FEMEIE ADEVARATA, ca nu stiu cine a postat o data ceva despre femeia care nu vrea sa mai fie femeie, un citat foarte simpatic.

diana

Mergi la inceput