Va place sexul oral(sa dati)?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nume spune:

:) Am spus ca oamenii in general ar trebui sa-si pastreze mintea si perspectivele deschise sa-si acorde sansa de a descoperi ce e bun pt. ei, ce le place; sa poata judeca singuri, neinfluentati. Pt ca fiecare dintre noi este unic. Nu ma refeream la experientele erotice in particular.

Eu ma cunosc foarte bine, nu cred ca exista vreo situatie in care sa ma las dusa de val.

Cand am intrat prima data pe forumul asta mi-a placut. Si m-am gandit un timp daca as putea sa postez o intrebare, o dilema personala legata de o problema de viata. Din pacate sau din fericire nu am gasit nici una. Am ajuns sa nu am(asta suna a aroganta, iar aroganta inseamna prostie) sau mai degraba in punctul asta al vietii mele nu am. Asta nu inseamna ca nimeni nu m-ar putea influenta, din contra...
Am descoperit insa ca am dilemele legate de abordare... nu de ``fapt``...

nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder
Ceva ce eu pot face cu ushurintza fara sa-mi sune ceva bizar, fara sa-mi ridice probleme de constintza.

Hai, mai, ce are constiinta cu intimitatea?
Ptr ca, de exemplu daca eu fac "ceva" sigur o fac ptr ca mi se pare normal, nu? Desi altcuiva i se poate parea pervers.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

NU, Alex2 cred ca limitele tzi le stabileshti tu, in functzie de informatziile pe care le primeshti din exterior.

Asha cum e normal sa te casatoreshti si sa-tzi doreshti o familie la un moment dat in viatza..... Nu stiu exact cine stabileshte aceste limite, cred mai degraba ca tzi le stabileshti singur, iar in cuplu de comun acord cu partenerul cunoscandu-l stii clar care sunt limitele si pana unde potzi sa fortzezi nota sau cat de dispus este sa mearga mai departe, cred ca e vorba de respect sexual intre parteneri.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

pai, are a face pentru ca daca in constiintza ta de fata te gandeshti ca sotzul o sa te considere o tarfulitza daca itzi dai frau imaginatzie si vi sa-l tragi de maneca sa facetzi nu stiu ce ai visat cu ochii deschishi......, itzi faci procese de constiintza, plus ca, daca tzi se pare imorala nu stiu ce actziune sexuala iar intervine constintza.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

Asha cum e normal sa te casatoreshti si sa-tzi doreshti o familie la un moment dat in viatza.....

adica cei care nu-si doresc o familie nu sunt normali??? in asta consta normalitatea??


Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

quote:
Originally posted by oana1177

Asha cum e normal sa te casatoreshti si sa-tzi doreshti o familie la un moment dat in viatza.....

adica cei care nu-si doresc o familie nu sunt normali??? in asta consta normalitatea??


Oana



Vaaaaaaaaai, oana1177, am dat un exemplu, asta mi-a fost cel mai la indemana, na ca dau altul: cum e normal sa-ti fie foame si sa te duci sa mananci...

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
pai, are a face pentru ca daca in constiintza ta de fata te gandeshti ca sotzul o sa te considere o tarfulitza daca itzi dai frau imaginatzie si vi sa-l tragi de maneca sa facetzi nu stiu ce ai visat cu ochii deschishi......,


a, deci ne comportam in functie de ce asteapta sotzul de la noi...si el asteapta o nevasta tzeapana shi plina de demnitate in pat. (saracu! )

alta ar fi situatia daca nu ar fi sotul, probabil?
ar fi...un cineva care nu te intereseaza ce te coonsidera?

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

uite ce zic eu, cred ca normal este ceea ce nu intra in patologic dpdv sexual, ok? Lamurit Alex2?

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by nume

:)


Eu ma cunosc foarte bine, nu cred ca exista vreo situatie in care sa ma las dusa de val.


Cand am intrat prima data pe forumul asta mi-a placut. Si m-am gandit un timp daca as putea sa postez o intrebare, o dilema personala legata de o problema de viata. Din pacate sau din fericire nu am gasit nici una. Am ajuns sa nu am(asta suna a aroganta, iar aroganta inseamna prostie) sau mai degraba in punctul asta al vietii mele nu am. Asta nu inseamna ca nimeni nu m-ar putea influenta, din contra...
Am descoperit insa ca am dilemele legate de abordare... nu de ``fapt``...

nume




Esti sigura cel putin personal si in privat, ca nu ai dileme? Eu cand sa spun ca sunt sigur, am invatat sa tac, cineva a avut grija sa ma traga de maneca sistematic mai mult sau mai putin discret de-a lungul timpului asa incat am devenit precaut cu afirmatiile directe. Sau cel putin din ce in ce mai precaut.
Pe de alta parte (off topic) imi plac raspunsurile si afirmatiile scrise de tine, adica imi place cum te exprimi si cum exprimi ceea ce exprimi.
Acum ma uit prostit la titlul topicului si sa mor de inteleg de ce am scris ceea ce am scris la acest topic

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
pai, are a face pentru ca daca in constiintza ta de fata te gandeshti ca sotzul o sa te considere o tarfulitza daca itzi dai frau imaginatzie si vi sa-l tragi de maneca sa facetzi nu stiu ce ai visat cu ochii deschishi......,


a, deci ne comportam in functie de ce asteapta sotzul de la noi...si el asteapta o nevasta tzeapana shi plina de demnitate in pat. (saracu! )

alta ar fi situatia daca nu ar fi sotul, probabil?
ar fi...un cineva care nu te intereseaza ce te coonsidera?

Elise & BBLisa



Ma refeream la partener, in general, rectific, partener, eu avand sotz ma gandeam ca partenerul de pat e sotzul... Elise deshi ti-e greu s acrezi sunt barbatzi care sunt mai incuiatzi la cap, in genul ca nevasta tre sa fie o tuta care sta in pozitzia misonarul si tre sa fie mai imaculata ca neaua si daca nu se incadreaza in tipare e o tarfa penala.

Ieri la televizor la 9595 o tipa din kazacstan, casatorita cu un roman, i-a zis ala ca romancele nu privesc nici in stanga, nici in dreapta, doar in jos, si saraca fata, a luat-o de buna, sa ishi asculte barbatul si sa ii fie o sotzie cat mai buna, semn de respect din partea ei, si nenorocitul o batea si pe ea si pe copii, ca avea doi , zilnic.

Elise: Sunt multe specimene din astea. Eu nu stiu in ce lume te invartzi tu, dar in jurul meu, majoritatea barbatzilor au conceptzii de 1800, dar pretentzii de 2020, conceptzii din alea de la tzara, de te doare capul, gen femeia tre sa stea la cratzitza, sa nu aiba servici, sa indure insehaciunea sotzilor ca ei sunt barbatzi si daca ea il inshala el poate sa o calce in picioare ca e proprietatea lui, sau on topic, femeile trebuie sa fie nishte novice in pat, ca daca stiu prea multe inseamna ca s-au dus pe la altzii si daca vrea sa inbcerce nu stiu ce pozitzii sunt nishte proaste, nishte tarfe ordinare.

Fratzilor deschidetzi ochii bine in jurul vostru, ca sunt multe idiotzenii si sunt cu miile femeile care dau peste tot felul de cretinoizi din astia si se scalda in necazuri.

Barbatzi ca ai tai Elise, sau ca ai Alinei.a sunt rari, barbatzi care schimba pampersul sau care dau de manacre la copil sunt inca putzini, nu mai zic de aia care stau in bucatarie la gatit sau acre fac curat prin casa.

diana

Mergi la inceput