A murit un bebe!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

"Uneori Dumnezeu isi ia ingerii acasa".

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Asa este Alex...frumos spus "Dumnezeu isi ia ingerii inapoi."
Dar este atat de cumplit sa iti pierzi copilul, sa treci printr-o nastere stiind ca nu vei avea nici o bucurie.

Si, totusi, daca o vedeati pe mamica atat de greu incercata, cum printre lacrimi suradea la incurajarile mele, i-am spus ca n uva scapa, vom face concurs de carucioare, desi mai tarziu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Cumplit! Nu am putere sa spun mai mult.

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Nu cred ca exista durere mai mare .
Se le dea Dumnezeu putere sa treaca peste acest moment.

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Dumnezeu sa-l odihneasca pe micutzul ingeras...e atit de trist

Alba,mami de Darian (7 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian




Cine este bogat in Dumnezeu este darnic cu cei din jurul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Aseara am sunat-o pe biata mamica.
Nu stiam ce sa-i spun...e teribil...
Am intrebat-o ce face...cum se simte...e groaznic...
Se lupta din greu sa accepte ideea ca nu are copilul...dar ii este foarte greu sa stea acasa...mai ales ca stie motivul...trebuia sa fie cu bebe...Vrea sa se intoarca la serv, dar inca nu s-a refacut...
Am incercat s- o incurajez, i-am spus sa stea acasa si sa aiba grija de ea.
Vrea sa faca toate analizele posibile, iar mai tarziu , cu un medic bun alaturi si analize riguroase sa stie ce are de facut.
Nu stiu daca am reusit s-o incurajez, dar i-am spus ca ii sunt alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Doamne ce tristete cumplita, nu vreau sa ma gandesc ce simte

ne rugam pentru ea si sufletelul copilului.

dar trebuie sa vada de ce s-a intamplat asta, sa nu cumva sa se repete tragedia

Cristiana cu bebica si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori si 8 luni)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Imi pare ingrozitor de rau pentru prietena ta!!!! Stiu exact ce simte, prin aceeasi tragedie am trecut si eu acum aproape 1 an. Pe 30 martie 2006, la 41 de saptamani, copilasul meu a murit in burta mea (triplacirculara de cordon), ptc doctorii nu s-au ocupat mai atent de mine
Durerea e imensa, o simt si acum cand povestesc. M-a apucat plansul citind de prietena ta.....Cu timpul durerea se mai estompeaza, eu una incerc sa-mi blochez amintirile, sa ma gandesc la viitor si sa sper Eu nu am vrut sa merg la servici imediat, daca s-ar fi putut as fi stat cat mai mult acasa, nu voiam sa ma intalnesc cu nimeni care sa ma intrebe ceva...sa nu ma compatimeasca nimeni si mai ales sa-mi spuna: "asa a vrut Dumnezeu". Mi-am pastrat credinta in Dumnezeu, dar nu suportam sa-mi vorbeasca nimeni despre asta! Cand am fost pregatita am vorbit eu...si primele luni plangeam, dar in timp am putut povesti fara sa mai plang, desi imi tremura inca vocea...
Trebuie sa gaseasca puterea in ea si in sprijinul sotului! Sa vorbeasca cu sotul, ptc nu cred ca va vrea sa vorbeasca cu altcineva...eu nu am vrut!
Sa-i dea Dumnezeu putere si sa o binecuvanteze cu un copilas cat de curand O noua sarcina va fi vindecarea pentru ea...eu si acum astept sa vina...
Dumnezeu sa-l odihneasca pe ingeras


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

noi am asteptat sa vina bb 8 ani.eram distrusa ca nu vine.in acest timp unei foste colege de scoala la o zi dupa nastere ia murit baietelul.atunci am realizat ca mai mare tragedie nu exista.din acel moment ma rugam la DD mai bine sa nu-mi dea deloc copilas,decit sa mi0l ia pe urma.acum avem 2 baietei sanatosi,iar fosta mea colega, are o fetita nascuta in prima zi de Craciun.DOR!imi pare rau pt. prietena ta.LAURA-IOANA!chiar nu am cuvinte!!!iti doresc tot binele,si un bb cit mai curind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc, Kover


Poze Laura

Mergi la inceput