Toate forumurile Anchete si Evenimente  Super Miresele DC

Recomandari DJ si cameraman

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 2

printesa_roz
printesa_roz

428 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite printesa_roz un Mesaj Privat  Reply with Quote

Recomandari DJ si cameraman

Dragele mele, am nevoie de sfaturile voastre. Sora mea si-a gasit fotograf pt nunta, dar nu are inca DJ si cameraman. Cerintele ar fi urmatoarele:
1. pt cameraman: claritate imagine, cadre frumoase ale localului (local care este superb, dar trebuie si pusa aceasta frumusete in evidenta), sa apara in film toti invitatii, familia, mai ales mirii, montaj frumos, etc.
2. pt DJ: foarte important este sa animeze atmosfera, muzica potrivita si in functie de cerintele mirilor si invitatilor (dar fara manele, sper sa nu va suparati pt aceasta remarca, nu intentionez sa jignesc pe nimeni. Gusturile nu se discuta). Foarte important pt noi ar fi sa mai spuna si citeva cuvinte intre melodii, nu sa para ca am pus un CD cu muzica si gata.

Va multumesc anticipat pentru ajutor. Poate stiti si la ce preturi sa ne asteptam.
Mentionez ca nunta va avea loc in Bucuresti.

POZE
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

ni-na

1185 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luini-na Adauga semn de carte la raspuns Trimite ni-na un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cunosc un cuplu tanar(el filmeaza,ea face fotografii)cu aparate performante,din Galati.Mai stiu si ca se pot deplasa in week-end fara probleme ,calitatea e super iar pretul rezonabil.Iti trimit adresa de mail

edit: reclama, va rog folositi mesajul privat daca vreti sa faceti o recomnadare la cererea altui membru al forumului

, sperand ca nu am facut nici o boroboata cu reclama.
Am pus acest anunt si cateva pagini mai in urma,

Editat de - danis on 31/03/2009 23:10:45
Mergi la inceput
cva_claudiu
cva_claudiu

24 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicva_claudiu Adauga semn de carte la raspuns Trimite cva_claudiu un Mesaj Privat  Reply with Quote
1)Pentru ca respectivul sa traga ceea ce vrei trebuie sa-i spui. Un cameraman se fereste sa traga cadre cu peretii, a venit pentru nunta/nuntasi nu la muzeu si nici la imobiliare.

2)Dj buni gasesti. Mai cauta. Am mai auzit cerinte de genul "dj-ul vorbeste?"
Cei mai multi dj doar pun/mixeaza muzica, pentru voce se foloseste un MC. Totusi pot sa te intreb ce texte ai in minte. "Sa traisca miriii!!!", "Haide Nasu, sus pe ring!!!", "Soacra mareee, danseaza bineee!!!", " Va invitam la dans.", "Acum vine mancarea.", "Mancati bineee!!!" --- si la toate astea un ecou, lautaresc.
Serios acum, faci nunta sau conferinta... lansare de produs?

PS. atentie verifica ca dj sa aiba taxele platite, altfel vine garda si-ti opreste muzica.

edit:reclama ilegala, daca doriti reclama pe site si pe forum va rog contactati administratia

Editat de - danis on 31/03/2009 23:13:32
Mergi la inceput
ralucah
ralucah

699 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralucah Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralucah un Mesaj Privat  Reply with Quote
:)))
taaaaare rau...deja am viziuni apocaliptice cu un nene din asta calare pe masa si urland cat il tin plamanii :))

[quote]Originally posted by cva_claudiu

1Cei mai multi dj doar pun/mixeaza muzica, pentru voce se foloseste un MC. Totusi pot sa te intreb ce texte ai in minte. "Sa traisca miriii!!!", "Haide Nasu, sus pe ring!!!", "Soacra mareee, danseaza bineee!!!", " Va invitam la dans.", "Acum vine mancarea.", "Mancati bineee!!!" --- si la toate astea un ecou, lautaresc.

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

www.happy-family.ro" target="_blank">Happy Family
Flori 2005 Sali de bal 2005
Mergi la inceput
cva_claudiu
cva_claudiu

24 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicva_claudiu Adauga semn de carte la raspuns Trimite cva_claudiu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Rāzi tu, rāzi, Harap-Alb, zise atunci Setila;, caruia īncepu a-i tasni vinul pe nari si pe urechi... dar, unde va duceti voi, fara muzica buna degeaba va duceti. "Basme"

Editat de - cva_claudiu on 18/03/2007 02:24:12
Mergi la inceput
printesa_roz
printesa_roz

428 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite printesa_roz un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc mult tuturor pentru sfaturi.

PS: Claudiu, se pare ca nu ai inteles nimic din intrebarile mele, iar de arogantze nu aveam nevoie. Oricum iti multumesc pentru raspuns.
Au gasit deja finii DJ si cameraman, asa ca nu mai incerc sa explic iarasi ceea ce am vrut sa intreb initial.

POZE

Editat de - printesa_roz on 18/03/2007 17:31:52
Mergi la inceput
radu300
radu300

234 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui radu300 Adauga semn de carte la raspuns Trimite radu300 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Observ ca o anumita persoana de aici are pretentia de a se transforma in mercurial pentru intreaga piata a serviciilor. Poate ca ar fi mai bine daca s-ar limita la posibilitatile proprii si la produsele proprii.

edit:reclama ilegala, daca doriti reclama pe site si pe forum va rog contactati administratia

Editat de - danis on 31/03/2009 23:01:48
Mergi la inceput

niccostea

334 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite niccostea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu am nevoie de un DJ si cameraman pt 30 sept. Se poate vreun MP?

Cerinte... cam aceleasi enuntate de Printesa_roz.

Multumesc!

Optimistul e mai aproape de Adevar.
Mergi la inceput
Anculina
Anculina

1345 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Anculina  Trimite mesaj yahoo luiAnculina Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anculina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pt dj - dati-mi pm.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!
Mergi la inceput
gabrieladum
gabrieladum

80 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Cunosc eu un fotograf f bun, uite am pagina lui de net, alte detalii nu am din pacate dar sper sa gasesti acolo.

edit: reclama, va rog folositi mesajul privat daca vreti sa faceti o recomnadare la cererea altui membru al forumului

Editat de - danis on 31/03/2009 23:07:57
Mergi la inceput
ana_bella82
ana_bella82

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Fetelor, sotul meu este cameraman si lucreaza si la TVR, daca va intereseaza.

Face parte dintr-o echipa de cameramani, fotografi si DJ "profesionisti", impreuna au dezvoltat o afacere, au deschis o firma de organizare evenimente si tin sa va precizez ca toti lucreaza si la televiziune, deci fac treaba buna.

Cine este interesat(a) de video(cameraman), sa ma anunte si discutam toate cele, in functie si de celelalte nunti si botezuri deja programate pe anul acesta.

Va pup
Mergi la inceput
Pag. din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com