Nastere cu Dr. Mendez?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Al meu pe 11 mai, Clopo. Nu ai PM-ul activat? Ai aflat ultimele noutati cu privire la regula de nastere in Municipal?!


Madi +

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clopo spune:

Pupici burtici,

nu Madi, care sunt noutatile? Eu am fost luni la Dr. Mendez si nu mi-a spus nimic; sper ca sunt de bine...


Clopo, mama lui Radu-Mihnea si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Buna Clopo. Din pacate nu sunt chiar asa de bune vestile. In Municipal s-a dat un nou ordin conform caruia nu mai poti naste decat cu medicul de garda sau daca medicul tau este angajat full time la Municipal. Din pacate, asta nu este si cazul Dr. Mendez. Eu cand am aflat asta l-am sunat si l-am intrebat daca e adevarat si mi-a spus ca da, nu mai poate asista la nastere decat daca este o nastere programata, sau daca nimeresti pe garda lui. In rest, cu cine e de garda la Municipal. Eu zis sa suni si sa il intrebi. Mai stiu asta si de la o alta mamica care era la Mendez, avea contractii si Dr M i-a spus ca nu poate veni, sa se duca la medicul de garda. Pentru siguranta ta, suna-l si intreaba-l.

Madi +

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clopo spune:

nu pot sa cred!

e adevarat, Madi! e cu siguranta una din cele mai mari aberatii de care am auzit! Sunt curioasa daca mai exista asa ceva si la alte spitale/maternitati; pentru ce iti mai urmareste un obstetician sarcina, timp de noua luni? Tocmai ca firesc e sa nasti cu dr. care te cunosate cat de cat dpdv medical, stie istoricul intregii sarcini; toate gravidutzele alearga tocmai dupa asta- sa nasti cu dr. tau, sa fie acolo cand ai mai mare nevoie de el.
In fine, ma rog sa stea bb acolo cumintel, si cand va fi dr. M de garda sa fac Cezariana, pt. ca la prima sarcina am avut probleme urate la nastere...

Pupici,

Clopo, mama lui Radu-Mihnea si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Clopo, da, este aberant! Eu zic sa vorbesti cu el si sa te programeze la cezariana, daca asa iti doresti sa nasti, ca sa nu mai stai sa iti faci griji.
Multa sanatate si nastere usoara!

Madi +

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clopo spune:

Pupici burtici,

Madi, am redeschis subiectul, desi cred ca e interesant si pt. alte mamici care urmeaza sa nasca cu dr. Mendez; se pare ca "scapam" de celebra hotarare de la Municipal intrucat dr. se muta la Spitalul Titan , acum am inteles ca se numeste Sf. Imparati Constantin si Elena. Eu una m-am interesat de conditii, care desi se pare ca nu sunt la fel de bune ca la Municipal, personalul este f.f. atent si ai parte de toata grija lor. Am intrebat 2 mamici pe care le-am gasit pe hol, si erau multumite de asistentele de acolo; acum ramane de vazut....Oricum, intreaba-l din timp, daca e ceva incotro o apuci! Eu una se pare ca voi fi operata pe 25 apr. in ultima lui garda la Municipal, desi termenul meu era undeva pe 3 mai. Daca nu, voi ajunge la Titan, si o sa iti pot spune pe pielea mea cum e acolo....

Pupici, si sarcina usoara
Clopo 37+ si mama lui Radu-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Clopo multumesc pentru mesaj. Din pacate pentru mine e o idee cam tarziu sa ma mai duc la Dr. Mendez. Atunci cand am aflat ca nu se stie daca voi putea naste cu el, m-am intors la doctorita mea de la CFR2, asa ca se pare ca voi naste acolo. Acum, asta e! Imi pare rau pentru ca Spitalul Titan e la 5 minute de unde locuiesc, asa ca mi-ar fi fost super comod daca as fi fost la Mendez si daca as fi stiut mai din timp. Nastere usoara si un bebe sanatos!

Madi 36+ si
Asa creste bebe

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaSiRoxana spune:

Asa este? Mendez este acum la Spitalul Titan (sau Sfintii Imparati Ctin si Elena, sau judetean Ilfov, ca are mai multe denumiri)?

Pentru ca o amica a mea se duce zilele astea la prima consultatie la el la Medlife, unde este ea arondata, si ea stie ca este la Muncipal...

Anca
mamica Roxanei , 1 an si 9 luni
si 30+ cu Ilinca

Mergi la inceput