Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-6

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Uf...cat de greu trec zilele...Maria inca e sub tratament pt viroza.In zilele acestea a slabit si apoi a pus iar in greutate.Asistentele imi spun ca e foarte agitata, plange mult si regurgiteaza.Ca sunt nevoite sa o ia mereu in brate, ca numai asa se linisteste...pe scurt,ii lipseste afectiunea.N-am vazut-o de doua saptamani neavand acces la ea din cauza acelei carantine.Daca n-ar fi existat acea viroza ar fi fost deja acasa si s-ar fi curmat chinul dorului si al despartirii.

Am ajuns sa nu ma mai intreb " de ce mi se intampla toate astea" cu toate ca incercarile la care suntem supusi sunt grele si nu le inteleg.
Ne alinam cu gandul ca mai sunt cateva zile, ca nu mai e mult si va fi bine ca vom fi impreuna si vom uita de toate chinurile.

Sunt 18 saptamani de spital... mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Doamne-ti multumesc pt ce mi-ai daruit si pt ca ne aperi de rele!

Asta mi-a venit sa zic cand am citit pe acest forum ce se intampla cu un baietel, Mihaita, cu parintii lui si cu cea care ii sprijina (Soni)..pe un topic, la ajutor umanitar.

Fetelor suntem binecuvantate ca avem copiii sanatosi sau cel putin nu trecem prin ce trec acei parinti si puiul lor.Cand ma uit la suferinta lor imi spun ca sunt o norocoasa cu tot chinul prin care am trecut si ca daca as fi pusa sa aleg as prefera aceste grele 18 saptamani de spital decat sa duc crucea lor.
Dumnezeu sa le dea putere iar baietelului lor ceea ce e mai de pret- sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Flavia-Ioana si eu cred ca este cam devreme pentru suculetul de morcov la 3 luni...mai asteapta....ce papa frumusetile tale? Laptic de la tine sau formula?
Eu am inceput suculetul de morcov la 5 luni fara o saptamana, iar la 5 luni si pireuturile de fructe ...mai cochetam si cu pireutul de legume, dar nu prea ne place...

Pupici multi si apasati




_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Nu am mai scris de mult dar va citim...

Flori De Cires..suntem alaturi de voi.In curand se va sfarsi tot cosmarul si o sa ajungeti acasa .
Adrian sa cresti mare si multa multa sanatate(scuze de intarziere)
Flavia nu recoamnad inceperea diversificarii atat de devreme.Nu mi se pare o graba..asa k mai poti amana putintel.

Despre noi...avem un dintzuc..suntem tare fericiti...
La dezvoltrare este foarte bine..la 4 luni avea 6700 si 65 cm..a recuperat excelent..stam in fundulet si am inceput diversificarea.Deci suntem bine.
Multa santate la mamici si bebici...suntem pe aici si va citim chiar daca nu scriem foarte des.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

mexxa felicitari pentru primul dintisor !!!

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Azi am facut si noi 6 luni (biologice) si 6,8 kg. Avand in vedere ca ne-am nascut cu 1,4 kg si acasa am venit acum 4 luni cu 1,96 kg e bine? Si noi spunem toate vocalele si am atacat si multe consoane,o imitam pe mami (care se stramba la noi),mancam supica de legume(si piure) iar suculetzul de portocale nu ne place.
La multi ani lui Adrian desi e cam tarziu......sa nu se supere pe noi !
Pupici si daca vreti sa vedeti niste zambete sugubetze uitati-va la pozele lui Rares.

poze rares
mamica de Rares Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Veronici, pai de ce sa nu stati bine? Rares are cu-n kg mai mult ca adrian al meu si nu uita ca Adrian e cu 2 zile mai mare ca Rares .
Pupici la rarasel cel zambaret (asa face si adrian gura mare cand rade, dar n-am apucat sa-l prind asa niciodata) si multumim de urari - n-are importanta (nae potam, vorba lui fi-miu al mare) ca e sau nu cu intarziere, e cel mai placut sa auzi urari de bine pentru copilul tau, indiferent ca-s sau nu cu o ocazie.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Veronici greutatea lui Rares e foarte buna, stai linistita. L-am admirat pe zambaretz in poze.
Felcitari pentru insusirea alfabetului

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

FETELOR APELEZ DIN NOU LA AJUTORUL VOSTRU !!!

NU MAI STIU CUM SA PROCEDEZ CU FETITELE IN CEEA CE PRIVESTE ALIMENTATIA...AU 3 LUNI SI 4500, RESPECTIV 4300...PAPA 120 ML DE HUMANA 1 CAM DIN 4 IN 4 ORE ZIUA, IAR NOAPTEA IMI DORM SI 6 ORE, DAR STAU SI MA GANDESC CA AR TREBUI SA SE MAI RAREASCA MESELE, DAR NU STIU CAND SI CUM SE FACE ACEST LUCRU...SI MAI AM O PROBLEMA...NU IMI ACCEPTA CEAIUL, ASA CA NU LE DAU...LE CUMPARASEM DE LA HUMANA CEAI DE FENICUL CU CHIMEN, DAR SE PARE CA NU LE MAI PLACE...CE CEAI AS PUTEA SA LE DAU SI CUM ?! INTRE MESE ?!

OFF CE MAMA DENATURATA SUNT...

VA MULTUMESC

Flavia de Alexia-Ioana si Daria-Maria 23.11.2006

Pozicile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Flori de cires- asteptam vesti bune si clipa cand o sa o avetzi acasa pe MARIA INVINGATOAREA!Pupicei si numai bine!
Try- LA MULTZI ANI pt Adrian- scuze ca am uitat de 24- dar stii tu cu ce sutn si eu prinsa in ultimul timp!
Tuturor mamicilor le doresc numai bine si multa sanatate esentelor tari!

Denisa
Denisa 20+ w si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput