Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-6

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

Buna fetelor !

Revin si eu dupa o lunga perioada de timp, va citesc zilnic, dar cate putin pt ca de cand ne-am facut mari (5 luni) suntem tare nazdravane !

Am crescut bine in ultimul timp, ne apropiem incet si sigur de 6 kg, nu ne place marul si portocala, dar morcovul si supa sa traiasca !

Papam 4 mese de laptic (180-200 ml), o masa de suc de morcovi si una de supa.

In rest, suntem rele foc, facem tambalau, au inceput sa se auda una pe cealalta, sa se vada, ce sa mai zic...e distractiv, e minunat, dar cand urla in cor...sa te tii !

Va imbratisez cu drag pe toate si va doresc sa cresteti mari !
Flori de Cires !

Am mai pus poze...va invitam sa ne vedeti !

Flavia de Alexia-Ioana si Daria-Maria 23.11.2006

Pozicile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor, va urmaresc de mult timp, pt ca mi-a fost foarte teama de nastere prematura. Din fericire, nu am nascut prematur, ci la aproape 39 de saptamani. Va tin pumnii la toate, ca bebeii vostri sa fie sanatosi si sa recupereze totul.

Acum am intrat special pt Flori de Cires! Am plans citind articolul din ziar, desi va stiam povestea de aici. Va tin pumnii, ma gandesc mereu la voi! Maria este o luptatoare, o fetita de nota 10!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Fetelor, am pus si eu o intrebare la "parintii interaba...",despre vaccinul antipoliomielitic facut plus Alexiei de catre o tampita de pediatra, va rog sa imi raspundeti daca stiti, sa nu mai scriu inca o data si aici.
De cand mi-am dat seama m-am disperat de tot.

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

heloooouuuu, nu mai intra nimeni pe aici?

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Flavia_Ioana ce buflici si grasunele s-au facut fetitele tale ! sunt asa dragalase !

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Flavia au alea mici niste obrajori parca'st niste gogosele rumene si pufoase:)))
MI-Ka eu nuj nika de vaccin:( sorry.
sirimie cred ca facem acvariu aici ma inscriu la sectiunea balene
Flori de cires - MARIA este absolut groozava!

TRY imi pare rau de diagnostic dar Adrian pare un bebelus extraordinar de puternic si dupa cum ne-ai povestit in ultimele luni despre el sper din toata inima sa fie din acel procent de 10-15%. Va tin pumnii

Noi am fost in vacanta de Paste in Romania unde a fost un cosmar. In seara de Inviere Macu si-a spart capul...s-a proptit intr-un cui. La vreo doua zile Mielu facu oaresce temperatura (38.8 rezolvata cu doua paracetamoale). Apoi doua zile Macu ne tinu in 39.6 (amigdalita pultacee) si mai apoi un domestic 38.5... In ultima zi de antibiotic a Sofiei a inceput Catrina cu 40.5- 40.8...horror
Aici aveti poze din Romania . Mielu & Macu cu prietenele Daria, Ana si Mara :)))



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Noi suntem bine, sanatosi. La fel dorim si celorlalte esente de aici. Intre timp ia uite ce am mai facut :


http://new.photos.yahoo.com/lao_cezar/album/576460762400850825

LC

Am impresia ca link-ul de mai sus nu merge direct, asa ca , incerc pe acesta :

http://new.photos.yahoo.com/lao_cezar/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Gata. se vad pozele.
Doamne Dumnezeule e minunatia lumii. Cat de bucalata e, cat de frumoasa...si era cat o lingura de cafea. Este un inger in gradina raiului



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Nu era ciresica. Era cireselul Lao, care in sfarsit si-a descalcit urekile si uite ca acum se vede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by FloriDeCires

Nu era ciresica. Era cireselul Lao, care in sfarsit si-a descalcit urekile si uite ca acum se vede


Don Ciresu



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput