Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-6

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Iata-ne ajunsi la sfarsitul pregatirilor facute pt venirea acasa a Mariei: patut, carucior, biberoane, antitermice, lotiuni, cadite, hainute, etc.Constat ca de acum 7 ani cand era Andrei mic, au evoluat si produsele pt copii dar si preturile.Cum se descurca bietii parinti, numai ei stiu!Dar asta e acum prea putin important.
Maine vom fi la Cluj de dimineata si dupa controlul oftalmologic ne intoarcem triumfatori as spune, acasa.

Cu diversificarea alimentatiei, intr-adevar si mie mi s-a parut hazardata recomandarea.Maine o sa aflu mai multe.

Am emotii...cu toate ca am incredere in Maria ca totul va fi bine.Mi-aduc aminte ca in prima noapte acasa cu Andrei n-am dormit deloc.Stateam cu ochii pe el si ii urmaream respiratia iar daca putin scancea eram deja in picioare cu alarmele in functiune.

Maine daca netul nu face fite (ca zilele astea s-a eclipsat odata cu luna) o sa va spun primele impresii despre cum ne-a intrat "primavara" in casa.
Pupici la toti si toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Cu net sau fara net, Flori de cires asteptam cu mare nerabdare meajul tau "SUNTEM ACASA!"!
Nu de alta dar Oradea nu este chiar asa de departe si, poate cine stie, te trezesti cu noi pe cap intr-una din zilele astea! Si cu sticla de sampanie aferenta!



Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

:)) Anna, sunteti cu totii(toate) bineveniti oricand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanaoti spune:

Maria
bine ai venit acasa. De acum o sa cresti mare si frumoasa in casa ta alaturi de cei dragi.
Fie ca primavara aceasta sa fii alintata de toti cei din jur si sa ti se faca toate mofturile.
Flori de cires sa va bucurati si sa multumiti tot timpul DOmnului pentru minunile pe care le vedem in fiecare zi.
Maria este o fetita deosebita si veti vedea ca veti avea multe impliniri.
O primavara cu multe branduse, mult soare si
Multe, multe flori de cires!

Oti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

MARIA bine ai venit acasa ! Sa iti dea Dumnezeu sanatate !

Flavia de Alexia-Ioana si Daria-Maria 23.11.2006

Pozicile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruscka spune:

Mariuca bine ai venit acasa.Bravo micuta luptatoare.
Mult noroc si sanatate
Sa cresti mare si sa-ti asculti parintii.
pentru mamica ta.

Pupici
Andruscka

poze Andra
22.07.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp

Uite aici un www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">ghid de alimentatie a sugarului, recomandat de OMS, care mie mi se pare extrem de bine realizat. Este in engleza. Poate o sa reusesc sa il traduc intr-o zi si sa il postez aici pe forum.
Greselile de alimentatie datorita pastrarii unor idei si traditii total depasite azi pot avea consecinte nefaste greu de corectat ulterior.




Mi se pare foarte interesanta cartea asta.

Nici eu nu prea am mult timp dar daca accepti vreau sa te ajut sa traduci carti de genul asta si sa le postezi pe forum. Asta sau altele, inteleg ca ai multe in plan


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Sirimie, un si o de la mine!
Asta asa pentru inceput!
Eu as incepe cu acest ghid, mi se pare de mult bun simt!
Dar eu as face mai curand o sinteza, unul pt ca iese prea stufos si doi ca sunt multe notiuni tehinice care nu sunt necesare mamicilor!
Cel mai important ar fi sa reusim sa subliniem principiile actuale ale alimentatiei sanatoase intr-un limbaj nemedical, sa il inteleaga toata lumea.
Tinem legatura!
Mersi!



Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Gata !

Am ajuns acasa. Las pe mami sa spuna mai mult. Deocamdata s-a riscat si m-a lasat pe mine putin cu Maria.

LC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp

Sirimie, un si o de la mine!
Asta asa pentru inceput!
Eu as incepe cu acest ghid, mi se pare de mult bun simt!
Dar eu as face mai curand o sinteza, unul pt ca iese prea stufos si doi ca sunt multe notiuni tehinice care nu sunt necesare mamicilor!
Cel mai important ar fi sa reusim sa subliniem principiile actuale ale alimentatiei sanatoase intr-un limbaj nemedical, sa il inteleaga toata lumea.
Tinem legatura!
Mersi!



Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!



OK atunci eu ma apuc de Recomendation si Chapter 1, sper sa termin intr-o saptamina. OK? Nu stiu cit de bine fac eu sinteze :( dar am sa incerc sa fie cit mai nemedical (pe gustul meu de ne-medic).

Maria ma bucur ca esti acasa, sa fii cuminte si sa papi tot si sa te faci repede mare!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput