FIV 103

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Fetelor va multumesc din suflet ca va ganditi la mine si la comorile mele.Am stat cumintica in pat toate zilele astea astazi am riscat sa ma ridic sa stau la calculator cat sa citesc cateva mesaje.Credeti-ma ca inca nu am mancat la masa,azi am facut primul dusulet.Sper ca merita din plin efortul,mai ales ca in jurul meu tot aud nereusite, astazi m-au sunat doua fete pe care le-am cunoscut in spital sa-mi spuna ca nu au reusit.Nu am nici un simtom,doar ma dor un pic sanii,sper sa fie bine eu sunt optimista si voi fi pana in ultima clipa.
CRIS sincer imi pare tare rau pt tine dar sper macar unul din cei congelati sa-ti prinda in burtica.
ADHNANA felicitari pt reusita sa ai parte de sarcina usoara si de un copil sanatos!Si tine-mi si mie un loc calut la odisee!!!
Va doresc tuturor celor care ati inceput tratamentul sa aveti parte de bebei frumosi si sanatosi! Multi pt toate fivoasele !!!

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Madlina28 ce ma bucur ca ai intrat!! Imi place ca esti optimista!!! O sa fie bine!!!si pup cei doi copilasi din burtica ta
Sheriscuzedar sa sti ca anul 2007 nu e bisect...asa ca oricum imbatranim mai repede...cu o zi

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Sheritoooooooooooooo tin pumniiii!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Sheripatreaza-mi si mie neste ovocite! daca vrei dau la schimb si uite asa ne incuscrim
Fetelorce ziceti sa mai sper la o Z8 cu un bogat albus de ou - o fi de la MACA?
Mie nu mi-au dat rezultatul FSH nici acu' de la MNL...ca imi vine sa ma duc peste ei cu bata.
Floricele pentru fete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

KITOOOOO vazui ca aparusi si ma intorsaica sa'ti spun spera mama..spera ca io tin pumnii!!te puppp,,

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

MadalinaM, multumesc ca ai raspuns in locul meu.Eu de-abia acum am ajuns sa intru la calculator.N-am uitat si iti trimit acum un PM.
Madalina28, stai cumintica in patut sa ai grija de puiuti.
Marrina, si eu iti doresc sa fie cu noroc, tu esti inaintea mea si a Oanei cu cateva zile.Marrina, mie mi-a zis sa merg pe 23 feb la echo, atunci o sa fiu in ziua 14 de inhibare, si mi-a prescris si 30 de fiole de menogon si fac 3 odata, asta inseamna 10 zile , probabil ca vom merge la echo dupa cateva zile de la inceputul stimulari si atunci se va decide cate zile vom face stimularea.
Shery, mult noroc la punctie, sa ai ovocite multe si sotul tau multi si buni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

ADNANAAA,eu cautam mesajul tau.....si sa te felicit dar nu-l gasi.....asa ca taceam chitic.FELICITARII daca e de bebe,ma bucur enorm pentru tine,nu ne uita sa ne mai spui si noua una-alta de be si.....sper sa te urmez curand!!!Sarcina usoara dusa pana la capat si bebe sanatos si norocos!!!

Eu o dau in continuare cu inhibarea,imi intarzie rusii.....asa ca maine m-or chemat la raport si.....sa vedem ce masuri se impun.
LIANA30 sau LACHI,care dintre voi ati fost azi la doctor?Spuneti-mi si mie ceva de galustile voastre,pliiiiiiz!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Dupa ce m-am linistit oarecum ca pot lua Euthyrox cu Diphereline, m-am apucat sa citesc prospectul de la Menogon cu care probabil voi face stimularea (cu domn' profesor n-am vorbit inca de subiect). Si m-a luat iar cu transpiratii: cica se ia cu prudenta in boli ale tiroidei . Ma simt de parca as avea cea mai grava boala de tiroida. Pentru ca endocrinoloaga e in concediu pana in 14 feb. (am aflat de la Parhon, ca nu-mi raspundea la mobil) nu ramane decat sa conversez pe tema asta cu profu' in 15 feb cand ne vedem la eco. Poate o avea el o solutie pentru mine. Trebuie sa aiba ca singura daca ma mai gandesc cum sa fac imi explodeaza capul si am nevoie de el ca sa-l ingrijesc pe pana e mare.

Daca si Listeria si Papanicolau imi ies bine cu analizele am scapat. Sper sa nu apara ceva in secretia vaginala

madalina28 Sa ai grija de in continuare cum stii tu mai bine. Si de tine.

Sheritra Vezi, cartea horror o citesti inainte de ET. Dupa aceea numai romantisme. Tin pumni.

dana p

pentru toate.



De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dariela mult succes!
Dana_P mult, mult noroc de maine cand vei da startul!!!!Te rog scrie si in dreptul Oanei -primul FIV cu dr. Marinescu,ea incepe din 11 februarie
Sheri draga bafta la punctie ,astept cu sufletul la gura sa ne dai vesti cat mai bune despre ovocite demne de lauda si neastamparati si fortosi dupa Tribullus Terrestris!
Madalina 28 tin pumnii in continuare,parca in 13 febr. vei face bHcg!Sa fie cu noroc!
Marinna multa bafta si tie!Vad ca si tu esti in focul analizelor ca si mine,stiu cum e sa ai emotii la fiecare rezultat,doar ca eu m-am dopcumentat demult cum e cu IgG-urile si IgM-urile .Tu incepi din acest ciclu?Eu mai am de facut progesteronul in z21 ( marti 13. februarie ),deci cred ca voi incepe luna urmatoare....sper!
Fetelor mai e cineva care incepe zilele acestea????

Va pe toate si va doresc o zi splendida!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by KoraPop

Marinna multa bafta si tie!Vad ca si tu esti in focul analizelor ca si mine,stiu cum e sa ai emotii la fiecare rezultat,doar ca eu m-am dopcumentat demult cum e cu IgG-urile si IgM-urile .Tu incepi din acest ciclu?Eu mai am de facut progesteronul in z21 ( marti 13. februarie ),deci cred ca voi incepe luna urmatoare....sper!


Am inceput deja tratamentul de inhibare. In ziua 2. Sunt deja la injectia numarul 4 de Diphereline. Numai ca mai imi lipsesc cateva rezultate la analize si prof. M n-a considerat asta un impediment ca sa nu incepem. Progesteronul il am facut din toamna si vad ca nu e in baremul minim pentru FIV la Giulesti.
Bafta la analize si sa poti incepe atunci cand e mai bine pentru tine!


De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput