Exercitii Oberlander-pentru copii de la 2 la 3 ani

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Lady in red ( a propos , superfain nick-ul , aproape ca mi-a ciuda ca nu l-am ales eu!) , sa inteleg ca ai scanat deja cartea "Dati copilului vostru o inteligenta superioara?" -Poti sa o pui pe un site de pe care sa poata descarca toata lumea , asa cum a facut Ilenutza? Daca nu , lasa adresa ta sa o trimiti celor interesate , sau trimite-mi-o mie la adresa :koralpop@yahoo.com , ca sa te ajut si eu... E o carte extraordinara , ar fi pacat sa nu o impartasim cu toate mamicile interesate de educatia copiilor lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Lady in red, ce rapida ai fost!

Cine vrea cartile nu trebuie sa trimita email la adresa indicata ci sa intre casuta de email respectiva si sa descarce singura cartile!

Magnolia, multumim pentru cuvintele frumoase.Cred ca noi am facut mult mai putin .

( ps- cartea abia azi am pus-o la posta pt. ca mi-a fost rau cu sarcina si nu am putut iesi din casa)

Ile 17 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1365dbc0fb60f4c8cb0a71&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Victorash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Ilenutza , te rog din suflet sa nu-ti faci probleme pt. mine , nu are nici o importanta cand trimiti cartea inapoi , mai bine ai grija de tine si de bebe. Pt. mine nu ar fi fost nici o problema sa trimit cartea a doua in Bucuresti , , ca stau la 5 minute de posta , dar dureaza cateva zile sa ajunga (ca , na , sunt din Baia Mare , ca sa ma deconspir, in sfarsit), dar solutia gasita de Lady in red- a fost intr-adevar exceptionala. Nici nu pot sa-mi explic cum a reusit sa faca o asemenea munca intr-un timp atat de scurt! Cred ca ar trebui sa-si modifice nick-ul in "Superwomen" sau ceva de genul asta!Felicitari , Lady! Chiar esti o LADY !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

Intrati pe adresa de mail si acolo veti gasi linkul.Magnolia, Ilenutza, sa imi spuenti daca se descarca in bune conditii.Daca nu, Magnolia, am sa te deranjez cu un mail, poate reusesti tu sa faci un spilt archive...am transformat-o pe toata in pdf si nu mai stiu cum sa o imparti in bucati...

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

Multumesc de laude fetelor dac nu e meritul meu ci al tehnologiei.Plus ca nu ef oarte maer cartea, are doar 280 de pagini

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

O sa vb eu cu sotul meu maine si poate gaseste el o solutie sa o puna pe yahoo.Eu mi-am descarcat-0 de pe site si e ok.Sapt. viitoare o voi printa!!

Ile 19 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1365dbc0fb60f4c8cb0a71&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Victorash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Am descarcat-o de pe: http://rapidshare.com/files/17748599/S_T_Engelmann-Dati_copilului_vostru_o_inteligenta_superioara.zip (13694 KB).

Lady-in-Red - mii de multumiri!

Tu ai precizat ca, cartea are 280 de pagini... fisierul pdf pe care l-am descarcat are 145 pagini. Nu am apucat sa ma uit atent la ce am "descarcat". Revin mai tarziu. fug sa hranesc prunca.

Va tzuck,
Lorelai

"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

in fisierul pdf sunt scanate cate dua pagini deodata.Daca te uiti la nr paginilor vei vedea ca sunt cca 284, fara cuprins.Ma bucur ca a mers.Nu stiam ca am voie sa postez linkul aici

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Lady , pe vremea adolescentei mele ( cred ca tu nici nu te nascusesi inca ) , era o vorba( traducere:CLISEU) : eu si tehnologia , vaca si Kilotzii!Eu nu am habar despre ce vorbesti tu in termeni stiintifico-fantastici , nu ca nu as aprecia , dar PUR SI SIMPLU NU INTELEG!!!!- daca vrei , putem povesti despre muzica , timbru , ritm , culori , nuante , umbre , natura , oceane , lumina , viata , plante , arta , ORICE in afara de tehnica! Imi pare rau , dar , din acest punct de vedere , sunt TOTAL pe dinafara!!!!Nu stiu daca ma puteti ierta pt. aceste lipsuri , dar nu va pot ajuta cand este vorba de tehnologie . ( Daca vreti , vorba unui prieten de-al meu , arhitect , pot doar sa va desenez!) Eu inca sper sa va descurcati fara mine in hatisurile de nepatruns ale tehnologiei!Dar va multumesc , sincer , celor care va implicati si ma completati!-DE FAPT , CRED CA FACETI MULT MAI MULT , MA TRANSFORMATI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

Magnolia, nu-s nici eu chiar asa de tanara, sunt mama de domnisorica mare, care mai inainte era rujata pana la urechidar te inteleg.Stii, si eu ma conduc tot dupa dictoul ala, plus ca multi mi-au zis :"N-ai niciun talent?Da la medicina!" si uite ca acolo aterizainumai ca tehnologia e pentru mine ca dermatologia si neurochirurgia la un loc inmultit cu 10.Nu pricep nimic decat daca fac de 10 ori-si eventual mai si stric.Se descurca fetele, sunt multe mai dezghetate decat noi intr-ale calculatoarelor

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput