Persoane care nu zimbesc

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Giulia, Noe si eu la fel......

dar ma gandeam la japonezi care se zice ca ar avea 2 fete recunoscute...cu ei cum o fi???

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

Era o reclama la o sampanie..."Se spune ca poporul roman este cel mai trist...dar cu un pahar de...o sa va simtiti fericiti".Romanii nostri si-au uitat din cauza grijilor si zambetul si uneori, chiar omenia, candva proverbiala.Sper ca zilele de uratenie si posomareala sa treaca cat mai iute si sa ne aratam in lume chipul vesel si stralucitor.Si cand sunteti triste amintiti-va vreun banc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by betiana
Si cand sunteti triste amintiti-va vreun banc.

betiana



...da, dar nu faceti ca mine!
eu nu stiu cum de imi amintesc bancuri taman cind par sa ma uit la cite cineva - persoane sobre, de obicei....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Apropo de ce zice Betiana! Eu atatea fete intunecate si triste am vazut cand am fost in tara...
Aici in schimb aproape toata lumea iti zambeste. E minunat!

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Fetelor,e diferenta mare intre un zambet fals si unul din suflet...cred ca subiectul nu se referea la acele zambete oficiale,profesionale pe care le intalnim in fiecare zi ci la acelea pe care sa le simti in momentul in care iti sunt adresate din suflet,ca o bucurie a unei revederi sau pur si simplu pentru ca persoana care ti-l adreseaza este bine dispusa si vrea sa imprastie in jur bucuria,exuberanta proprie.Mai cred ca sunt oameni care nu zambesc caci nu mai gasesc motive sa o faca,fie au traversat o perioada grea in viata,fie nu mai vad lumina spre care sa mearga...dar sunt si altii care atat de mici sufleteste fiind,nu pot sau nu vor sa accepte pe cei din preajma,fericiti si prin aceasta atitudine rece,pareaza practic contactul cu ceva ce lor le este necunoscut,de neatins...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

quote:


Asta sunt eu si asa simt..... Nu ocoliti oamenii care nu zambesc, cred ca ei au nevoie de cea mai mare afectiune si de cat mai mult zambete sincere... sa invete sa se bucure
quote:



Si eu cred ca e bine sa continui sa le zambesti (cand e cazul) mai ales celor care au uitat sau nu au stiut niciodata ce e zambetul. Mi s-a intamplat ca o astfel de persoana (fosta colega) sa-mi spuna dupa ani si ani "stii, cand apareai tu la noi in birou parca se feacea lumina". Am fost socata, pentru ea era ultima persoana la care m-as fi gandit ca apreciaza veselia. Era o excelenta profesionisa, singura cu care te puteai sfatui in probleme mai greu de rezolvat, dar statea mereu retrasa, nu zambea, as fi putut sa jur ca nu ma poate suferi si ca nu inghite glumele si bancurile mele uneori tampite. Si tocmai ea...
Probabil exista oameni care se bucura in interior ?

alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Sunt o persoana careia ii place sa zambeasca .... uneori zambesc pentru a nu izbucni in plans ... si merge ! Uit sa plang !

Imi plac persoanele care zambesc din suflet , le percep calde , blajine si cu suflet mare . Dar , in jurul nostru , lumea uita sa zambeasca pentru ca este coplesita de nevoile de zi cu zi , de griji , de necazuri .... Mai sunt si persoanele care , din fire , nu sunt prea zambarete , dar asta nu insemna ca sunt rele , poti descoperi un suflet de aur. Acum , depinde cand zambesti , cui zambesti si in ce fel zambesti !

Mergi la inceput