Ei ne-au salvat viata..Multumim!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

ce subiect frumos !

si eu vreau sa multumesc... si nu stiu de unde sa incep... sunt atatia medici care au salvat-o pe Sonia... asa ca o sa o iau in ordine temporala :

dr. Platon (cateterism C.C. Iliescu), dr. Boros ATI C.C.Iliescu si intreaga echipa de acolo care a vegheat asupra Soniei ca si cand ar fi fost a lor.

tot colectivul medical de la IOMC pt absolut tot ce au facut (si credeti-ma ca au facut imposibilul) pt Sonia.. Dr. Brezan, Conf. dr. Anca, dr. Iusan, dr. Bar, dr. Stan... si nu in ultimul rand doamnei doctor Tatiana Ciomartan .fara dansa Sonia nu mai traia azi ! si pt ceea ce face pt mine - toate telefoanele (si credeti-ma ca sunt sute) la care imi raspunde, pt ca ma linisteste, pt ca imi vorbeste si imi explica si pt stilul extrem de direct in care imi vorbeste. chiar daca e dur uneori, altfel cred ca innebuneam (mai rau, ar zice dansa)

cred ca as multumi intregului spital DHM de la Munchen... dr. Prodan, care a operat-o, dr. Voght (care a acceptat sa o primesca fara ca plata sa fie facuta) dr. Eicken(care deja stie ca sunt eu cand aude Hello in loc de Hallo ), dr. Kost (care a suportat zeci de intrebari), Prof. Hess si glumitele noastre cu Pukey, toate asistentele de la intensivstation si normalstation-sunt fenomenale si extrem de umane...

si la capitolul "au salvat viata Soniei" as vrea sa includ toti oamenii care au donat bai pt operatiile ei, tuturor persoanelor de pe forum, si nu numai,care s-au implicat in campania pt viata ei. fara de ele nu existam acum : Chris27, doina_cel.

va multumesc si fiecare zambet al Soniei vi se datoreaza !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

si, am vrut sa fie post separat

fara DUMNEZEU nu ajungeam nicaieri. SI-a lasat ocrotirea asupra Soniei si i-a dat viata, nu o data, ci de 6 ori ! de 5 ori ne-a ingaduit s-o primim inapoi ! nu exista cuvinte de multumire, ci doar rugaciuni.

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonadinca spune:

Probabil ca niciodata nu o sa pot gasi cuvintele si gesturile pentru a-i multumi dr. Dan Tutunaru-Elias. Desi am ajuns tarziu la dansul (in sapt 20), a reusit sa-mi salveze fetita. Chiar imi este dor de dansul si imi pare rau ca nu am intalnit, inca, un medic pediatru de aceeasi calitate. Nici acum nu stiu daca Nora mea este dismatur sau prematur, dar stiu ca fara dr. Tutunaru nu as fi avut sansa sa fiu mamica unei fetite minunate. Dar trebuie sa-i multumesc si celui care atunci era mana-dreapta a dr. Tutunaru, dr.Bogdan Alexandru. De asemenea, cel care a descoperit problema noastra si m-a trimis la dr. Tutunaru este dr. Iosup. Trei medici de exceptie!
Multumesc!

Norica si Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Vin si eu sa multumesc:
- dr. Alexandru Ciulcu (cantacuzino), care mi-a urmarit ambele sarcinile si cu care am nascut. Cu ajutorul lui am dus pana aproape de termen (36 sapt. si 4 zile) sarcina gemelara si am putut sa-i nasc natural, fara probleme si complicatii.
La 25-26 de sapt. riscam sa pierd sarcina (nu stiu daca se putea considera ca am nascut prematur, pt. ca nu stiu daca ar fi supravietui), dar cu ajutorul dr. am reusit sa trec si peste asta... internare, tratament si cerclaj intr-un final, cand s-au linistit lucrurile.
- dr. neonatolg Craciun (canatcuzino) care a avut grija de bb-ii mei atat cat am stat in spital
- d-nelor asistente de la prematuri



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliaroxana spune:

buna seara.eu am un baietel nascut prematur la 36 de sapt dar cu probleme.am rh negativ si toata sarcina am facut dozare,am tremurat la gandul ca i se poate intampla ceva.mai am o fetita de 9 ani.la ea nu am avut probleme.dupa perindatul pe la o gramada de medici,printre kre unul imi spunea sa ma rog la d-zeu,k nu are ce sa fak :''dak traieste,traieste,dak nu,nu''.imi spunea k nu exista nimc sa-mi ajute bebelusul,ca transfuzia sanguina,nasterea prematura nu sunt posibile in romania,in fine,dupa tot chinul am ajuns la spitalul POLIZU unde am avut norocul sa dam peste D-NA DOCTOR CIUVICA.este un medic deosebit,a fost persoana kre mi-a redat increderea k o sa am un copil sanatos.dansa m-a operat iar D-NA CONF DOCTOR SILVIA STOICESCU este neonatologul kre l-a ingrijit pe micutul meu imediat dupa nastere.a avut probleme mari si multe datorate anticorpilor dezvoltati de corpul meu dar a avut norocul sa fie tratat de medici kre stiu sa-si fak meseria.pe langa cele 2 doctorite tin sa-i multumesc si D-NEI DOCTOR PAICU.dansa l-a preluat cand a iesi de la terapi intensiva.dansa m-a ajutat chiar si dupa ce am iesit din spital.cand aveam vreo problema o sunam si imi spunea ce sa fac.sa nu credeti k am umplut-o de daruri:un singur buchet de flori la iesirea din spital.MULTUMESC DIN INIMA.D-LOR le datorez viata micutului meu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Pe 30 ianuarie 2008 am nascut-o pe fetita mea, Iulia Elena. A fost o cezariana de urgenta, efectuata in saptamana 30 de sarcina, impusa de preeclampsia mea foarte severa care imi punea viata in pericol. Fetita mea a avut 1300 g la nastere si a stat ulterior o luna si jumatate la incubator, la MATERNITATEA GIULESTI, beneficiind de o ingrijire impecabila.
Viata mea a fost salvata, printr-o judecata limpede si o decizie ferma de dnele dr. Manuela si Cristina Neagu (gineco) si dr. Gicu Dantis (ATI).
Pentru viata fetitei mele si pentru evolutia ei favorabila multumesc din suflet dr-ilor. Melania Iancu, Adrian Toma si Bianca Vamesu.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

D-rului Rugina de la Spitalul Municipal Piatra Neamt, precum si doctoritei Herghelegiu de la acelasi spital, mii de multumiri din toata inima. Fara ei copila mea n-ar mai fi trait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

...Draga Oana!...Acum am vazut raspunsul tau si vreau sa-ti spun ca eu sunt un nimeni si...nimic!...Mai mult ca mine(insutit)e gandul meu bun!!!!Nu stiu cat a ajutat-o el pe Sonia!...Pentru ce sa-mi multumesti?Dragostea nu are pret.Eu trebuie sa-ti multumesc tie si...vietii ca mi te-a scos in cale!Am avut onoarea sa va cunosc(macar virtual!)... Cred ca aceasta "cunoastere"a noastra e mult mai mult decat unele "prietenii"!Nu ma atasez usor,de nimeni si...atunci cand o fac,prind radacini!...Sa dea D-zeu sa fiu si eu o frunza in copacul Soniei!...Dragostea noastra,a tuturor s-o ocroteasca...ca va veni vremea cand si ea va dori sa-si faca cuib!...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Doamnelor asistente de la sectia de neonatologie a Spitalului Filantropia, din noiembrie 2006. Ele s-au ocupat cu drag si profesionalism de Gogu (cum l-au botezat ) si mi-au dat puterea sa suport incertitudinea si cosmarul acelor zile.

Multumesc, doamna Dana.









Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teosica spune:

As vrea si eu sa multumesc in primul rand lui Dumnezeu si Fecioarei Maria ca ni l-au dat inapoi pe Matei de 10 ori poate, ca nu si-au luat mana de pe noi si ne-au mangaiat cand aveam mai multa nevoie.
Mai vreau sa-i multumesc Dr. Ana Culcer neonatolog care la orice ora si indiferent de starea in care se afla a raspus propt si a luptat cu tot arsenalul pentru salvarea sufletelului meu.
Si nu in ultimul rand as vrea sa multumesc Dr. Dan Adriana, Dr. Dinca Roxana, Dr. Vatavu, Dr. Ciomartan si tuturor celor ce au contribuit la ce se numeste acum Rotaru Matei Cristian.
Multumiri din suflet si Dumnezeu sa va rasplateasca.

Mergi la inceput