Caut logoped in Constanta

Caut logoped in Constanta | Autor: Oana_81

Link direct la acest mesaj

Buna!
In primul rand multumesc celor responsabili cu acest site.Am un baietel de 5 ani cu intarziere in vorbire(nu este autist) si as dori sa imi recomandati un logoped in Constanta care sa ii dezvolte limbajul fiului meu.Sau daca stie cineva dupa ce criterii sa il aleg...
Multumesc anticipat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simsimona spune:

Du-te la Clinica de neuro-psihiatrie infantila (trebuie sa existe asa ceva in Constantza) unde exista logopezi si in functie de diagnosticul dat copilului, se stabileste un program de lucru cu copilul (care poate dura si cativa ani). Este gratis.
O alta alternativa ezte Inspectoratul Scolar care are angajati logopezi pentru gradinite. In acest caz, exercitiile cu logopedul se fac in cadru particular (acasa) si se platesc (la fel ca meditatiile).
Daca copilul este inscris la o gradinita, ar trebui sa vina un logoped saptamanal, care sa lucreze cu copiii cu probleme de vorbire.

Numai bine!
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ti-o recomand cu caldura pe doamna elena fulea.. lucreaza la protectia copilului.. un logoped bun se cunoaste dupa canttitatea , varietatea exercitiilor pe care le face. baietelului meu ii dadea teme pentru acasa.. CD-uri pe care sa lucreze... nu se lucreaza numai 15 minute. cum face tipa de la spitalul mare..

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hani spune:

Ce inseamna intarziere in vorbire?
Baiatul meu de 2 ani abia spune cateva cuvinte (cam 8-10 cuvinte) si asta de o luna. E istet, intelege tot, dar vorbeste pe limba lui, desi este foarte sociabil.

Mergi la inceput