FIV 102

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Dragele mele, am nevoie de ajutorul vostru urgent.

Nici la a doua inseminare nu s-a intamplat minunea de a fi deci trec la FIV. N-am vorbit inca cu prof. Marinescu de FIV (n-am avut cand pana acum) dar vreau sa merg la dansul. Ca sa grabesc lucrurile m-am apucat de analize dar nu am inca rezultatele la Serologie (Toxoplasma, CMV, Listeria, Hepatite si HIV).
Asa cum m-a sfatuit una dintre colegele de aici am sunat azi la Giulesti la cabinetul de sterilitate, am zis ca am analizele gata si vreau o programare. Asistenta draguta m-a programat maine, la ora 11 sa-mi faca fetele dosarul pentru FIV si la ora 12 sa fiu la Cabinetul de sterilitate sa ma intalnesc cu profu'. M-au trecut toate transpiratiile (nu ma gandeam ca totul merge asa rapid).

Acum intrebarea mea: Credeti ca e bine sa merg la intalnire fara toate analizele sau sa astept pana sunt gata toate si sa ma reprogramez atunci? Va rog mult sa-mi raspunde-ti ca nu stiu ce sa fac. Mai ales ca nu vreau sa-l supar pe profu', nu-mi place sa mint si trebuie sa-mi iau un concediu maine desi aveam un termen limita la un proiect (as sta in noaptea asta sa-l termin daca maine plec).

Va multumesc din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Pussi -
Marrina - eu zic sa suni sa-ti amani vizita pana primesti rezultatele si sa mergi cu ele la prof.ca recuperezi timp (si asa trebuie sa le faci)

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

galuscuta N-as vrea sa mai pierd timpul (il astept pe BEBE de 10 ani) si sunt de-abia in ziua 1 a CM deci pana in ziua 21 cand ar trebui sa merg la eco pentru stabilirea schemei de tratament pentru inhibare as avea si celelalte rezultate. Si daca trebuie sa-mi faca si histerografia macar sa mi-o faca pana atunci.

Of, nu stiu cum sa fac sa fie bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Sheri, . Daca mergi miercuri la eco probabil iti va zice ca in seara aceea sa faci pregnylul iar punctia la 36 ore, adica vineri dimineata. Cel mai repede.
Anto, ma bucur ca macar tu ai feelingul ca eu am o stare generale cam tampita. Probabil e si de la metformin si mai ales ca nu prea am pofta de mancare si s-ar putea sa-mi scada glicemia. Oricum am donat azi sange pt. estradiol sa stau linistita ca macar asta e ok. Rezultatul il voi avea mai spre seara.
pussi, maine voi merge la control. De abia astept intalnirea cu dr.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Pai daca esti in Z1 atunci maine nu-ti face nici eco ...dar daca te simti mai bine stiind ca ai facut primul pas , du-te maine la vizita ca atunci macar ti-or face dosarul .(Sa intrebi ce analize sa faci si in Z3 , alea hormonale)si asa iar castigi timp.
bafta multa si sper sa reusesti din prima

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Sheriiii super productia de foliculi,super endometrul!!!!Spune-mi cum ai luat maca?Eu iau deja una / zi impreuna cu 1 pastila de acid folic si o pastila de ca+mg+se+zn.Iti tin pumnii stransi in continuare!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

galuscuta

Sa ma duc (orice ar fi) maine si sa vad la fata locului cum se pune problema (plus sa fac pe ) ar fi o solutie.

Poate mai are cineva vreo parere care sa ma ajute... va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Galuscuto , Profu face eco si pe navala rusilor, era sa lesin cand mi-a spus in Z1 jos chilotii! M-am dus panicata la Fraila, am crezut ca-i profu tare de ureche si sa-i scriu pe foaie ... Fraila cica sus in pat...mi-era o jena...ce sa va mai spun, la sfarsit m-am uitat dupa mop sa spal pe jos, dar n-am vazut decat privirile nepasatoare, de unde am dedus ca totul este in mansarda mea.

Moni, cum o duci? Bafta maine la eco. Vineri zici tu? Inseamna la luni ET-ul, si apoi vacccccccccccccantaaaa yupiiii! Deabia incepui anul si imi trebui concediu! M-am lenevit.


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Sheri, galuscutasi eu am problema cu eco in Z2, care s-ar putea sa fie maine sau poimaine o sa-mi fie o jena sper sa nu las dare ca de melc, dar rosiiiiiiiiiiiiiiii!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Daca-i asa , nu va faceti probleme , la cate "organe" au vazut medicii banuiesc ca nu-i mai impresioneaza nimic ,nici macar bulionul

galuscuta

Mergi la inceput