FIV 102

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Moni NU

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Nu ma asteptam la asa reactii din partea voastra . Eu stiam ca se mai pot folosi medicamentele cu termen de valabilitate expirat inca 6 luni. Mi-a zis un distribuitor de medicamnete (prieten bun). De aceea m-am gandit la asta .
Bine fetelor, daca voi nu ma lasati....

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Moni esti nebuna?cum sa faci asa ceva?sa ma ierti da nu putui sa ma abtin..
Sheritooooo pot sa'mi dau si io cu parerea?io zic ca bagi prea mult progesteron..si io duceam lipsa si dupa ce am facut a doua zi mi'a dat sa fac 3 fiole..io am insistat sa mai fac si dc a spus clar NU ca stricam prin alte parti..tu si progesteron si utrogestan..nu stiu dar mie nu'mi suna prea bine.,..io utrogestan nu am luat inainte ci dupa..dar ma rog fiecare Marie cu alta palarie
legaturoo iti spun tie ca uitai cine intreba..io am luat aspirina pana la test..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Lianaam priceput!!! iti trimit un PM

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Liana, poate ca am innebunit

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Sheri tu i-ai spus lui Big M ca ai progesteron injectabil unguresc si el ti-a zis sa il iei? Cu toate ca nu sunt la Big M vreau sa-mi fac o parere despre ce spun dr din RO vis-a-vis de ac progesteron.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Multa bafta si mult curaj fetelor!
Maria 80 cum a fost vineri la Cj?Nu ai PM?




Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Raspunsul lor este sa nu-l iei. Pe Aniast s-o intrebi, a intrebat-o pe Cocei.
Am citit pe alte parti ca se recomanda, asa ca cititnd la FIV de Szeged ca se da ..., iar mie venindu-mi CM mai devreme cu cateva zile ... punandu-le cap la cap, citind o gramada, am ales sa le fac caci nu am destul sau nu-mi retine organismul din moment ce de la6 utro /zi in loc sa-mi intarzie mie-mi vine mai devreme. Injectabilele sunt absorbite mai bine de organism.
Fireste depinde si de analizele hormonale. Daca stai bine cu progesteronul e ok, daca nu, nu.
I-am spus lui Marinescuca am luat (el nu a recommandat). M-a intrebat de ce. I-am explicat si nu mi-a spus nimic, nici de ce-am facut-o, nici ca-i bine.
Parerea mea este ca fac loturi cu protocoale diferite pt a vedea ce combinatie are mai mult succes. Oricum le voi face.


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gumy spune:

Buna fetelor ,sunt noua pe forum, am facut si eu FIV, si Bhcg in ziua 12, 77,9, doctora mea a zis ca e ok,sunt gravi si peste 1 sapt sa merg la ecograf sa vdm catzi s-au prins.Am facut ET cu 3 embrioni,FIV facut la Sbyc cu dr. Miciner si echipa din Israel.
Voi ce valori ati avut la primul Bhcg? Dr a zis k nu e cazul sa mai repet dar eu am facut si test de sarcina si a iesit pozitiv.
Astept intrebari in caz k va pot ajuta cu ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mie la unguri nu mi-a dat decat cele 4 fiole dupa punctie...a zis ca-s prea tinerica, dar duap FIV-ul nereusit, la o luna de la acea discutie tot Chivu a zis ca data viitore primesc si eu...ce sa fac am mai imbatranit. Andicu stiu ca a primit progesteron si dupa Et, 1 al 2 zile daca nu ma insel si si 6 ultrogestan/zi . Zori a primit si ea progesteron injectabil tot asa cred si Duphaston, dar nu mai stiu cate pe zi.

PUSSI

Mergi la inceput