Va mai amintiti ?-a propos de RO versus USA

Va mai amintiti ?-a propos de RO versus USA | Autor: dodo

Link direct la acest mesaj

Nu stiu care-si mai aminteste de subiectul "hot" dezbatut aprins cu ceva timp in urma
http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=171928

La vremea respectiva au cirs riuri de cerneala aici pe DC....Iata ca americanul nu fu prost, macar se alese cu memorii scrise daca onoarea ii ramase "nereperata"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Poate ca o fi reusit sa-si refaca averea pierduta (prin vinzari). Am mai auzit de situatii din astea, au patit-o si romani. Rusoaicele se ocupa si ele de chestii din astea.
Stiu o intimplare reala cu o asemenea individa. Romanca adusa de un roman. A nascut dupa o vreme un copil negru si incerca sa-l lamureasca pe om ca e copilul lui. Merita si asta pusa intr-un ziar!


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syracuse spune:

Sursa este superba... Ziarul Libertatea.
Mda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

E faimoasa fata, s-a scris si aici despre ea. Incearca la www.firstcoastnews.com Se specifica in citeva rinduri (mai multe) ca provine din Romania.


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita9 spune:

Este irelevat faptul ca fata este din Romania.
Sunt cazuri de barbati escrocati in toata lumea.
O curiozitate am: a fost expulzata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Treaba e in curs de derulare, nu stiu cum se va incheia. Presupun ca el incearca sa-i puna bete in roata.
Revin. A iertat-o. Ea si-a cerut scuze si i-a dat inelul inapoi.
El incepuse procedura prin care cerea deportarea, dar intre timp a renuntat. Asta nu inseamna ca ea e legal aici. Din moment ce nu sint casatoriti nu stiu ce viza are, probabil de turist sau de logodnica. Deci n-a scapat, exista riscul sa fie deportata.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bolgiumiki spune:

Am citit numai articolul nu si discutiile ulterioare.Mi se pare ceva la ordinea zilei.Nu noi trebuie sa ne miram de astfel de cazuri,ci strainii care trec mai rar prin astfel de patanii.Fata si-a facut plinul,americanul ia facilitat ajungerea in state si madam a zis ca de ce sa isi puna pirostriile pe cap in loc sa isi traiasca tineretea in tara tuturor posibilitatilor.Faptul ca a pierdut un inel de logodna a fost apa de ploaie.Probabil si-a luat cu varf si indesat din alta parte.
Apropo ce s-a intamplat mai departe,stie cineva?

Miki si Luca-Andrei(4 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Pagubitul zice ca fata a primit un inel mai mare si mai frumos de la un rock star, pe care nu l-a numit.
A, si are si un prieten in Romania cu care s-a impacat. Zice el. Eu cred ca nu se certasera.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput