FIV 101

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Cu durere in suflet va anunt ca nu voi scapa de laparo.
In 14.02 am prog la Dr. pt "povesti" si ne apucam de treaba. Pana in 12 nu-i acasa...
si uite asa a mai trecut o luna! nervii si rabdarea mea se duc...

Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Institutul Inimii si Centrul de diagnostic si tratament sunt in aceeasi curte. Au intrare de pe Clinicilor si de pe Motilor.

Iti fac analizele acolo, dar eu am nimerit intr-o perioada mai proasta a lor si nu faceau estradiolul.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bq, ti-a zis dr. asa ceva? Ca nu scapi de laparo?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Adhnana, ma alatur si eu fetelor si facem galerie


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Se pare ca asa e procedura. (parca am fi la ISO 9001) Nu se face FIV fara laparo.
Eu cred ca ma apuc de scris poezii gen Bacovia, ca sunt psiho rau de tot, am frisoane de-a dreptul si m-am apucat si de bocit...


Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRA0 spune:

Multumesc pentru urarile de bun venit. Este putin ciudat pentru ca mesajele mele inca nu se vad (cel putin eu nu le vad), fiind moderate.
Sunt din Cluj si sunt pacienta dl. dr. Stamatian. Presupun ca el o sa se ocupe si de procedura. Si eu ma bucur ca suntem mai multe din Cluj "active" pe forum, pentru ca cititoare, cum am fost si eu pana acum, banuiesc ca sunt mai multe.
In privinta analizei pentru Chlamidia, le-am spus ca o fac din sange daca este OK dar de la laborator Gine 1, inclusiv dr. biolog mi s-a spus ca se prefera analiza din secretie pentru ca cea din sange arata doar daca ai avut-o sau nu si nu care este situatia in momentul de fata. Cel putin asta mi s-a spus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Bqnu te speria de laparo, sincer e super simpla interventia...poate se poate repara ceva prin laparo si nu mai e nevoie de fIV, desi la voi problema e masculina..nu stiu ce sa zic, dar calmeaza-te si capul sus

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Bombonica, nu mai plange, este mai usoara laparoscopia decat HSG, crede-ma ca le-am facut pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Bombonique - si mie mi-au facut laparo(la TM) , mi-au zis ca trebuie s-o fac inca inainte de a ma vedea cu totul ca sotzul meu are probleme cu ,nu eu...la austrieci si la italieni nu fac laparo doar daca paciente are probleme de reproducere.Totusi mi-au gasit cica un chistulet de 0,5 mm .mah ,probabil ca asta-i obiceiul la noi

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Multumesc, fetelor.
Dar stai in spital? sau se face si pleci acasa in 2 ore?
si daca o mai trecem si pe cheltuieli? cat face?
Va pup,Bocitoarea,

Bq

Mergi la inceput