FIV 101

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Monila CJ. la cat timp se face ET??? se face FIV pe loturi ca la TM sau separat pe paciente?
Crisam ramas ieri datoare cu un raspuns tratamentul pt. FIV nu desfunda trompele. E cu totul alta poveste. Tu nu te-ai laparoscopit??

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Laura, nu merge link-ul cum l-ai dat tu.Uite cum am eu facut contul tot pe acelasi site si incearca sa copiez exact link-ul unde sunt pozele http://community.webshots.com/user/danavas

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Pussi - nu mi-o venit inca rusii.Astept si sper...dr. din austria mi-a zis ca "no problema " daca nu reusesc sa-mi fac analizele ca imi ajung care le am (am vreo 3 kile de hartie!!!)da' ma gandesc ca tot nu-i bine atata intarziere...

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

pussi se face individual.
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

AndraO eu aleg sa nu prestez pana in zua 21 (am 14 ani in spate de prestat in scop de copil, nu-i bai, mai ales ca am vanat atatea ovulatii cu calendarul in mana, incat simt nevoia unui concediu, medical), insa poti presta pana in ziua 21, iar in ziua 21 faci un betaHCG sa vezi cum stai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Andrao, eu zic sa eviti prestatul in luna respectiva, sau daca totusi nu se poate , faceti si voi doar asa de amorul artei, adica protejati-va.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRA0 spune:

Sper sa nu ma repet, in sensul ca acest mesaj il scriu din nou. Prima data am avut un mesaj de eroare la transmitere. Deci.... Va multumesc pentru raspunsuri. oricum, problema mi-am pus-o cam tarziu; sunt in ziua 15 si cred ca am ovulat deja azi noapte - bineanteles ca ne-am gandit sa nu ratam momentul. Analiza BHCG din ziua 21 ma tem ca nu-mi va spune prea multe la 6-7 zile de la presupusa fecundare. Am sa intreb medicul inainte de a incepe tratamentul de inhibare, si in caz de contraindicatii, aman cu o luna sau trecem eventual pe protocolul scurt, daca este posibil. Va multumesc inca o data pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

AndraO- nu-i mai usor sa iei anticonceptionale luna aia si ai rezolvat problema , poti presta din placere fara stres (de-as avea io stressul asta ....ce bine ar fi)

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

PUSSI,eu am 2extrauterine la activ,prima pe dreapta operata fara sa fie scoasa trompa,si a doua pe stanga, operata cu trompa scoasa.
La HSG trompa dreapta a iesit nepermeabila, in decembrie am repetat iar HSG si tot nepermeabila.
Da cum nu am ce face m-a trasnit capatana sa nu care cumva sa fac iar extrauterina

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andro, bine ai venit in gasca noastra.
Stai linistita ca la Cj te duci inainte (cred ca in ziua 21) la control eco, apoi ti se face beta hcg ca nici ei nu incep de nebuni peste sarcina. Cu ce dr. faci?
Chlamydia poti sa o faci si din sange si din secretie.

pussi, fac si la 72 ore daca ai embrioni destui cat sa se riste sa-i mai tina o zi. Acolo totul depinde de pacienta. Ea e pe primul loc.

Monica

Mergi la inceput