Paciente optimiste si gravidute dr. Tutunaru (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:



Scumpe Fete!!!
Va zic si eu helloooo dupa mai multe zile....
Deci avand in vedere ca e un capitol nou deschis de Zeno eu am mari sperante ca va fi bine. Eu sunt Z23, mai am o zi de utrogestan si saptamana viitoare e marea asteptare.

Am vazut de fata care scria despre imbracat. Ei bine eu nu inteleg cum de vin unele fete cochetzele la fustitza cu ciorapi lungi pe ele??? Pe cuvant ca pe una din ele mi-a venit sa o intreb daca ea nu se dezbraca acolo??? Si eu ma echipez super rapid... nu inteleg de ce e sistemul asta mereu pe fuga... of....

Apoi, imi pare rau de medicul rau cu care a avut de-a face Zeno. Eu sunt tare indignata si ma umple de sictir fiecare intamplare de acest gen. Nimic nu ii da dreptul sa se poate asa, pacientul este om si are dreptul de a fi respectat, mai ales ca acolo se afla intr-o situatie si pozitie delicata. Mai mult, poate nu a auzit, dar i se poate face si reclamatie si multe altele (nu le mentionez ca as jigni medici care nu merita asta si poate citesc aceste randuri). Din pacate la noi nu exista constiinta medicilor de a respecta pacientul. Mare pacat, pentru ca mi se pare ca fi medic este un dar divin, e pacat sa calci in picioare asa ceva.
DAr ei se cred mici Dumnezei, asta este, iar noi niste bieti sclavi pe care pot varsa nervii, nemultumifirile, frustrarile... pentru ca in meseria asta cred ca exista si multa frustrare... e normal... Cam atata...neplacut, dar a trecut. E bine de stiut si de evitat...

Va mai tin la curenta daca vin rushii aia pe la mine.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Zeno, multumim pentru noul capitol. Speram sa fie plin de vesti bune! Imi pare rau pentru experienta neplacuta cu Mr. Bogdan, ce sa zic... Te eu ca sa-ti treaca!
Iyoana, ziua 26 la mine e miercurea viitoare. Mai e muuult pana atunci. Eu insa continui galeria pentru tine si mamidevladut!
Va pup pe toate si va doresc o seara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Stati, mai fetelor, linistite, ca nu Bogdan e centrul universului medical!!! Parca era Tutu, nu??? Cel putin la mine asa functioneaza!

Oricum, multumesc pentru grija si incredere. By the way, vine cineva vineri la dl. doctor?

Va pupacesc

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Claucia , Marinar , Alyn va multumesc pt raspunsuri....
Zenobia , imi pare rau pt patania ta cu Bogdan , pe mine cand m-a operat acum 1 an , mi s-a parut chiar simpatic , dar probabil ca intre timp nu mai este rezident ...ci medic si si-a luat lumea in cap...
Cami , imi pare bine ca ni te-ai alaturat ,pe mine postarile tale mai vechi m-au inspirat sa ma duc la dr. T
Alyn , in legatura cu urgentele , .....il poti suna pe dr. T oricand , mai ales ca esti graviduta . Mie asa mi-a zis , daca este urgenta maxima sa il sun la orice ora , este obisnuit .... ma intreb pana cand va rezista.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Fetelor, ce harnicute ati fost! Eu am fost cam ocupata la servici si nu am mai apucat sa mai scriu pe aici, dar recuperez seara acasa.
Zenobia, multumim pentru noul capitol
Aylin, si eu ii multumesc lui DD ca nu am mai avut si alte probleme. In luna decembrie, cand am incercat iar, nici nu ne-am facut sperante prea mari, dar uite ca a fost sa fie. Planul nostru era sa ne apucam de treaba din ianuarie, dar am fost la control la Tutu pe 13 dec si ne-a urat spor la treaba. Se pare ca am avut . Dupa ce am pierdut sarcina, am facut analize, mi-a iesit clamydia si ureaplasma in sange, dar Tutu a zis ca nu de la alea am pierdut. Nici nu mai stiu ce sa spun. Multumesc lui DD, pana acum totul e bine, ma simt excelent.
toate tutunicile.

Sim 9
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Bun topicul cu imbracatul! Si pentru mine este o adevarata provocare fiecare monitorizare pentru ca incerc mereu sa-mi imbunatatesc timpii. Cu dezechiparea merge repede, dar la echipare e mai complicat, adica dresul reusesc sa-l rup aproape invariabil, sireturile refuza cu incapatanare sa se lege din prima intr-o fundita (motiv pentru care de multe ori ma multumesc sa le las ca atare...), fermoarul se intepeneste pe deschis, cureaua de la pantaloni parca e vie si serpuitoare si uite asa, inainte de a apuca sa ma incalt, Tutu ma intraba: "Gata, puiu?", iar eu: "Nu inca!" Odata m-a intampinat frumos la usa, m-a luat de brat si m-a dus in pasi de plimbare dupa paravan, in conditiile in care in cabinet se mai afla, inca, un cuplu! Dupa ce m-a depus unde v-am zis s-a intors sa le mai dea cateva indicatii celor doi, timp in care eu am ramas ca o stana de piatra. Nu m-am aplecat nici macar sa-mi dezleg pardalnicele de sireturi. Inainte ca cei doi sa plece, Tutu se aseaza pe scaun la ecograf si se uita la mine din cap pana-n picioare si ma intreaba zambind: "Inca nu te-ai dezbracat, ma?" Bineinteles ca i-am aratat, cu o privire diperata, spre celalalt mascul prezent in cabinet... Noi trecem prin asta de cateva ori pe luna si nu ne mai plangem, iar sotiorii nostri se dau de ceasaul mortii cand trebuie sa faca doar o amarata de spermograma odata la sapte ani. Pai e corect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

quote:
Originally posted by Nicole31

Inainte ca cei doi sa plece, Tutu se aseaza pe scaun la ecograf si se uita la mine din cap pana-n picioare si ma intreaba zambind: "Inca nu te-ai dezbracat, ma?" Bineinteles ca i-am aratat, cu o privire diperata, spre celalalt mascul prezent in cabinet...



hai ca esti dementza!!! m-am umflat de ras...


Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VERET spune:

Buna dimineata.Eu sunt o viitoare pacienta a dr.T,marti 16.02.07 merg pentru prima dat la dansul,as vrea sa va intreb daca este indicat sa merg cu investigatiile facute in anul 2006 la indicatiile unei d-ne.dr.de la Giulesti,sau doar sa-i povestesc istoricul meu?
In urma cu 5ani am avut o sarcina oprita din evolutie urmata de o extrauterina in urma careia a fost extirpata trompa stanga
va multumesc ,astept indrumari de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2007 spune:

quote:
Originally posted by Iyoana

Maria2007, cu atat mai bine ca nu ai nimic! Eu am inteles ca stresul strica si el, dar pe termen scurt. deja pe termen lung, trebuie sa fie altceva...

Cami, nu-ti doresc decat sanatate multa si tie si sotului tau si sa va reusiti visul! operatia ai facut-o cu Tutu?


iyoana





hai sa iti spun ceva : o prietena de-a mea , s-a casatorit la o varsta sub 30 de ani, de atunci a vrut bebe, nu avea mai nimic, probleme, avea un servici cu salariu foarte mare, responsabila peste mai multe farmacii din Pitesti , si era stresata la maxim , si a tinut-o tot asa pana cand a hotarat sa renunte la servici pentru ca nu ducea lipsa de bani , la 35 de ani, renunta la servici , relaxare acasa , si acuma e gravida

si mai cunsoc situatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!

VERET, eu zic ca nu faci nici un rau nimanui daca te duci cu rezultatul analizelor deja facute. Pe mine, cand m-am dus prima data, m-a intrebat dr. T daca am facut ceva investigatii...(nu era cazul)..si ma gandesc ca, daca tot ma intreba, se si uita peste ele, nu? Iti doresc succes martea viitoare!

Maria2007 , s-ar putea sa ai dreptate si tu, cu stresul, pana la urma una dintre cauzele principale a celor mai "moderne" maladii este tot stresul. Ma bucur pentru prietena ta, dar ia spune tu: daca prietena ta este din Pitesti, tu tot din Pitesti esti? Ca si eu tot din Pitesti sunt...

Nicole, mama, m-am spart de ras la faza cu dezbracatul - imbracatul.. . Mai ai putintica rabdare pana saptamana viitoare, sa vezi ce repde trece si vei vedea numai II in fata ochilor!

Ioanatugs, ma bucur ca ti-ai mai revenit . Ideea sa-l suni pe dr T in z1 este buna, macar esti sigura ca nu te-a "uitat" si ca faci sigur interventia luna asta! Sanatate multa!

Daniela, eu sunt z26 si este ultima zi in care iau Utrogestan. E ciudat, tie ti-a dat sa iei mai putine, poate...(eu am luat din z17 => z26). Mai ai ceva senzatii de la el? Ca data trecuta spuneai ca aveai ceva dureri de sani! Hai cu veste buna!

Kora, Vali, , fetele dragi!

Ysa, iti tin pumnii vineri la monitorizare. Parca pe 02 febr esti programata, nu? Bafta!

Fac si eu galerie pentru Feli, Nicole, Daniela, Meteeuta, Mamidevladut (am uitat pe cineva in asteptare?)


O zi excelenta tuturor!


iyoana

Mergi la inceput