vi se intimpla sa va simtiti singure?

vi se intimpla sa va simtiti singure? | Autor: Ficusia

Link direct la acest mesaj

Mie mi se intimpla sa ma simt singur si daca e cineva linga mine citeodata.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Mie nu prea mi se intampla. Si nici sa ma plictisesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Si mie mi se intampla, dar numai uneori si depinde in foarte mare masura de cine este 'langa' mine. Daca este prezent doar fizic iar afectiv persoana respectiva nu este langa mine si simt eu ca nu ma pot baza pe acea persoana , sau nu pot avea incredere..atunci ma simt si eu singura.Depinde ce intelegi tu prin acest 'langa tine'. Trebuie sa fie mental si afectiv langa tine, nu doar fizic, iar in ultimul timp multi sunt prezenti doar fizic langa noi.Prin fizic inteleg ca locuim in aceeasi casa, sau lucram in acelasi bioru, dar habar nu avem ce gandeste sau ce simte celalat. In conditiile astea cred ca este normal sa te simti singura, cred ca oricine se simte singur in astfel de situatii, doar ca unii nu se streseaza pe tema asta, pe altii nu-i deranjeaza si altii fac un capat de tara din aceasta singuratate.
De plictisit nu ma plictisesc aproape niciodata, dar singura ma simt.

Mia, mami de ROLAND(18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!

Leeloo-Olo-ZisaCami-Miag


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Si mie mi s-a intamplat si mi se intampla....si sigur mi se va mai intampla....
"oi fi fiind vreun suflet neinteles....?!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Singuratatea face parte din noi. Cand o vom accepta nu ne va mai deranja.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Exact, Alex!
Uite de la mine.
Suntem singuri. Si asta nu e rau deloc daca ne acceptam... Dureaza ceva pana un om intelege asta (de cele mai multe ori in perioadele grele ale vietii) dar dupa aceea e mult mai bine.

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Exista o vorba: "ne nastem si murim singuri", asa ca singuratea ne urmareste ca umbra, dar cat timp avem putere, credinta, speranta si iubim avem arsenalul cu care s-o invingem.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Si eu uneori ma simt singura , chiar daca in jurul meu este multa lume , depinde de starea sufleteasca pe care o am la momentul respectiv. Uneori imi doresc compania altor persoane , iar alteori vreau sa fiu doar eu cu mine sa ma pot gandi in liniste la ceea ce ma framanta.


Cred ca totul depinde de starea sufleteasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

De cand mi-am intalnit jumatatea nu ma mai simt niciodata singura, nici macar cand nu suntem impreuna. Cu fostul ma simteam singura si cand era la 2 metri de mine


Portugalia 2006: http://family.webshots.com/album/557164596AdFMgt
Eu si sufletul meu pereche: http://family.webshots.com/album/557167184hBwWJt

_
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu
alteori vreau sa fiu doar eu cu mine


Eu imi iubesc singuratatea...

JG multumesc. E o constatare la care ajungem fiecare, de voie de nevoie.
Felicia, fericirea ta sa durere o vesnicie!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Da, mi se intampla si mie. Uneori e o forma de protectie la zarva care e in jur si care ma oboseste. Alteori caut eu sa fiu singura cu gandurile mele ca sa fac ordine la mansarda.Mai sunt si momente cand imi place sa stau singura si sa visez...
Oricum... la mine sentimentul de singuratate tine atat cat e necesar... pana cobor cu picioarele pe pamant in lumea reala.

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Mergi la inceput