Laparoscopie - 7

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Katja imi pare tare rau ca ai batut drumul degeaba
si nu inteleg de ce dureaza 10 zile analizele ,in mod normal trebuie sa ti le dea in max 3 zile...nu iai spus la dr ca esti din alta localitate si ca stai la hotel?
Referitor la medicul meu daca a acceptat sa ma opereze DA pt ca i-am spus ca o sa merg la alt medic daca nu ma opereaza si probabil nu vroia sa piarda niste banuti in plus...sau cel putin impresia asta mi-a facuto.

oricum eu zic sa intri la fetetele de la FIV ,multe dintre ele au facut laparoscopie poate te indruma ele spre un medic bun...sau citeste din urma acest subiect,anul trecut prin vara foarte multe au facut aceasta operatie,sigur gasesti pareri despre medici si clinici din bucuresti.

Nu te mai stresa pt ca nu are nici un rost si-ti face mai rau.

Te pup si ai grija de tine.
LAVINIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Katja un dr bun din Buc este dr Tutunaru Daniel. Am inteles de la fetele care au facut laparo cu el, k au fost f.multumite. E un subiect aici pe forum despre el.E un super om, eu inca fac monitorizari la el,dar dak nu raman intr-o luna urmeaza sa fac laparo cu el.
Succes si sa vi cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Katjia,
eu am facut operatie cu profesorul Marinescu la Giulesti. Am fost super multumita de tot. Din pacate, rezultatele se lasa inca asteptate. E pacat sa fi din Bucuresti si sa bati atata drum. Eu una, pentru prima data in viata mea mi-as fi dorit sa stau in Bucuresti. Distanta poate fi chiar o problema. Dar cand tu ai atatia doctori buni si clinici din care sa alegi, chiar nu are rost sa mergi in alta parte.
Multa sanatate,
PITICUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Katja, ce porcarie .
Tu nu aveai nici o analiza de sange? Avand in vedere ca laparoscopia se face sub anestezie generala se fac o serie de analize in vederea acesteia. Eu mi-am facut si cardiograma. Ca sa fie ei siguri ca nu le faci o surpriza cand esti la ei pe masa. Probabil la analizele acestea s-a referit. Imi pare rau ca nu ati reusit sa fiti pe aceeasi unda. Probabil fiind de la Cj a gandit-o mai incet

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katja spune:

Buna fetelor! Sunt suparata, debusolata, dezamagita, furioasa!

Dupa isprava din Cluj iata ca am ajuns in Bucuresti. Si nu stiu de unde sa o iau! Mi-am sunat doctorul meu ginecolog si l-am intrebat ce analize trebuie sa fac pt histero. Mi-a zis ce e de facut dar m-a atentionat ca aceasta investigatie poate fi ceruta sau nu de catre doctorul care face laparo. Asa ca nu trebuie sa ma grabesc pentru ca se poate sa o fac degeaba. OK! Bun asa... pentru ca am sunat la Medsana si mi-au spus conditiile... zile mentruatie (1-12 zile de CM), timp necesar pt rezultate (3-7zile), perioada potrivita pentru laparo (inainte de perioada de ovulatie)! Si se cam intercaleaza rau de tot. Si daca in perioada mea de ovulatie nu am contact sexul? Conditile sunt nule de sarcina, caci, nu oi fi eu Sf Maria?!?!? M-am hotarat... pe fuga (sper sa fie ok) sa apelez la ajutorul dl dr Tutunaru. L-am sunat si m-a pus sa fac o programare, probabil ca la el la cabinet. Bine, o fac si pe asta! Doar ca e pe 23 feb. Cam tarziu as zice! Mai ales ca am inteles de pe forumul de pe infertilitate.ro ca el face mai intai (2-3 luni) monitorizare. Si uite cum mai trece timpul... Imi vine sa urlu de furie! pe bune! la voi cum s-a procedat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adypuiut spune:

Buna fetelor!Katja imi pare f.f.rau pentru ce ti s-a intamplat la Cluj.Cu au spus si fetele de ce ai ales Clujul daca esti din Bucuresti.E o distanta prea mare mai ales ca nu ai unde sa stai in Cluj(doar la hotel).Eu zic ca la Cluj pot veni fete care sunt mai aproape si nu au un centru bun mai aproape.Eu sunt foarte multumita de dr.Micu.Bineinteles sunt din Cluj si am timp sa ma duc la el in orice moment.Va doresc din tot sufletul sanatate sicat mai curand.Fetelor care urmati sa faceti laparo nu va fie frica pt.ca nu are de ce.Totul se termina f.repede si o sa ziceti ca ati fost fraiere ca v-ati temut(eu asa am patit).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katja spune:

Gata! M-am hotarat! Las totul sa decurga normal, firesc si de la natura... cateva luni - poate 2 sau 3. Si in tot acest interval ma decid asupra unui doctor, iau legatura cu el, fac toate analizele posibile si sigur o sa ajung la un rezultat care sa-mi indeplineasca dorinta. daca ma iau dupa cine stie ce "vraci" de nu stiu unde care nu stiu ce a facut nu ajung nicaieri. poate ca am fost prea dezamagita (e si normal, am simtit ca mi se rupe lumea-n doua)cand am plecat de la cluj. nu vreau sa-mi mai fac sperante... pentru ca doare imens cand ti se naruiesc. vreau sa ma "intremez" putin psihic, sa ma incarc cu optimism si sa o iau iar la drum, de data aceasta cu psihicul mult mai bine pus la punct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna!
sunt pacienta dr Tutunaru, am fost programata pentru laparo pe 26 aprile 2007.
Am facut monitorizar(de fapt mai fac), si la ecografie s-a fazut lichid in trompa stanga.
mi-a dat sanse ca poate o sa raman, deoarece dreapta este OK.

Merg tot inainte!
curaj tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katja spune:

Bafta Gabitoni si iti doresc sa ne scri cat mai curand ca esti ! Poate fentezi laparoscopia si luna asta ne faci o surpriza! Iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Buna, fetelor! Ma primiti si pe mine? Eu sunt programata pentru laparo in luna martie, pe 13, care va pica fix in ziua 3 - 4 a CM. Ati mai auzit de cazuri in care sa se faca laparo pe ciclu??? Pentru ca mie doctorul mi-a spus ca nu este nici o problema!?

Mergi la inceput