scoala 197

scoala 197 | Autor: Deea99

Link direct la acest mesaj

Am o fetita de 7 ani si trebuie sa o inscriu in anul scolar 2007-2008...a-si opta ptr scoala 197 dar nu stiu mai nimic despre ea....daca invatatoatele au rezultate bune...daca cerintele, ma refer si la cele materiale sunt mari...tot ce stiu este ca optionalele sunt engleza si germana...orice informatie este bine venita...un nume de invatatoare cu califictiv bun m-ar interesa sa nu merg asa la plesneala....daca sunt deja ocupate locurile, cu liste facute de citeva luni ca tot am citit pe alte forumuri ca ar exista si asa ceva...adica sa fiu pregatita ptr orice obstacol

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Chiar nimeni nu are copilul la scoala gen.197 de la dr. tberei 34?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

A, am uitat sa precizez ne-am inscris ....bineinteles prin cineva si acum astep raspunsu;l sa vad la ce invatatoare ne-a dat....inca sint nelinistita pt ca nu cunosc pe nimeni care ar merge la scoala asta....de aceea am apelat la voi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anamaria-Livia spune:

Mai, mi-ai stārnit nostalgiile! Mai mult din cauza aceasta am raspuns ca, altminterui, parearea mea nu se mai potriveste, neam! Eu am numai cuvinte bune despre scoala 197. La vremea la care eu am facut scoala acolo (dar eu am terminat-o in '80!) si inca vreo 10 ani mai tārziu era foarte buna. Invatatoarele mai ales erau foarte capabile si entuziaste, desi nu toate erau foarte tinere. Sper ca s-a pastrat la fel de buna... Of, nu lua in seama o batrāna melancolica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu am lucrat acolo un an scolar: 95-96. S-au schimbat multe intre timp...doar daca imi dai tu niste nume te pot ajuta (asta daca mai sunt dintre invataoarele vechi in scoala).

Mult succes la toamna!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyboo spune:

Imi doresc sa o inscriu pe fetita mea (suntem seria cu clasa zero....) la 197, din disperare scriu ca nu am nicio cunostinta acolo sa pot intra, poate cineva sa-mi dea vreo informatie, va rog? (invatatoare, secretara) si daca esti multumita de scoala, desigur, Multumesc mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique73 spune:

Eu am avut baiatul la dna invatatoare Stanculea Georgeta si am fost foarte multumita. Cand a terminat clasa a IV a l-am mutat la liceul Ion Barbu (pt ca ne-am mutat cu locuinta). Imi pare tare rau ca l-am mutat de la scoala 197.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:


si noi suntem interesati de scoala aceasta. cunoasteti cumva invatatoarele care vor prelua copiii de clasa I la toamna? aveti recomandari in aceasta privinta? ce sanse avem sa intram aici daca suntem arondati la alta scoala?

am tot cautat informatii si din ce am mai citit, auzit, se spune ca e cea mai buna scoala din cartier, ca alearga parintii catre ea pt. ca aici se preda germana, stiu ca nu are afterschool si ca se intra greu. cum o fi acum cu selectia din martie habar n-am.

multumesc

july

Mergi la inceput