locuinte pt tineri,proprietari a mai putin de 50mp

locuinte pt tineri,proprietari a mai putin de 50mp | Autor: cristinamh

Link direct la acest mesaj

a auzit cineva despre vreo facilitate acordata tinerilor sub 35 de ani, care detin in proprietate locuinta cu o suprafata mai mica de 50mp?
asemanatoare celei de acordate de locuinta celor care nu au nici un fel de proprietate.

multumesc anticipat pt raspunsuri!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

quote:
Initial creeata de cristinamh
a auzit cineva despre vreo facilitate acordata tinerilor sub 35 de ani, care detin in proprietate locuinta cu o suprafata mai mica de 50mp?
asemanatoare celei de acordate de locuinta celor care nu au nici un fel de proprietate.


Radio Capcaun: Nu. Dar daca ai sub 35 de ani si detii deja in proprietate cel putin doua-trei locuinte de peste 200mp primesti credit nerambursabil sau cu dobanda de minus 20% pe luna pentru achizitionarea unui hotel la malul marii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Raspuns ptr Mama lui Bing .....Cristinamh
A spus la televizor Laszlo Borbely,ca vor fi ajutati si tinerii a caror locuinta nu depaseste 50mp.
Liana si Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Ooops! Are dreptate Mama lui Luana A fost promulgata acu vreo saptamana ordonanta de guvern 51/2006 care modifica legea veche in sensul includerii intre beneficiari si a celor care au o locuinta sub 50mp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Ce amabil poti fi , capcaunule......
Draga Cristina este Legea 12/2007, intrata in vigoare in 22 ianuarie a.c. E de scris, dar cauta pe Google.... Liana si Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Charlie spune:


Capcaunul care sunt beneficiile si cum ajungi la ele ?



------------------------
My motto - sans limites ! (Isadora Duncan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

quote:
Originally posted by Charlie
Capcaunul care sunt beneficiile si cum ajungi la ele ?


O subventie de 20% din valoare, dar nu mai mare de 10000Euro. Cum ajungi scrie in lege sau in normele ei de aplicare.

De foarte mult timp am renuntat la a citi cu atentie asemenea legi date doar pentru clientii politici care vor sa mai traga o tzeapa statului, adica noua. De cand cu ANL-ul si tot circul din jurul lui am renuntat sa visez cai verzi pe pereti si mi-am vazut de ale mele. In timp ce noi, oamenii de rand, ne numaram si ne rasnumaram punctajele an de an, jmecherii (cu j de la jeep ) din administratia locala ocupa toate locuintele anl scoase la vanzare sau papa tot fondul alocat pentru subventii cu propriile vile. Mai scapa cativa oameni ca noi si printre ei, pentru propaganda de partid. Dar numai cine are noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

De data asta iti dau dreptate, capcaun, dar legea este 12/2007.Poate ma lamuresti si pe mine cu alocatia????????????
Liana&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

multumesc mult. o sa incep sapaturile, ca n-am nimic de pierdut... doar timp, nervi si sperante. asta e, ma ofer voluntar cu propaganda

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Charlie spune:

Hm... Cristina daca ajungi cumva sa afli mai multe informatii despre ajutoarele astea ma ti la curent si pe mine ? Eu tot nu pricep, sa da un ajutor la achizitonarea acestuia ?

Multumesc capcaunei !

Edith ca am priceput - ajutorul se da pentru constuctia de locuinte..
Eu ma gandeam ca poate fi pentru achizitionarea unei locuinte...
------------------------
My motto - sans limites ! (Isadora Duncan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Capcaunule......io sunt fericita posesoare a unui ANL...da' am asteptat cam 4 ani.Acu'..ce mai conteaza??!!!
Asa ca..uneori(era sa zic "cateodata").....e de bine sa visezi!!!

Mergi la inceput