Povestea RAI-ului din viata noastra

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Daniela multumesc mult daca mai am nevoie de ceva te anunt.
E extradordinar ca ajutati atatia copii ai caror parinti au posibilitati materiale limitate

Tinem legatura, pupicei

iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

ldikoI ma bucur mult pt alex sper ca atunci cand ne vom revedea, si sper ca asta sa fie in curand, sa alerge toti 4 in parc sa rada sa se joace...eu din pacate nu ii pot inca lasa pe ai mei singuri in pat ca plang de numa...
azi l-am adormit pe rares pe pat in dormitor langa mine dandu-i sa bea ceai baby drink in care am pus si calma baby - 70 ml si pe urma a baut si cine stie cata apa ; a dormit in total 50 min... e ok si asa dar nu am timp sa fac asta cu toti plus ca e nevoie de liniste... daca ar fi 1 ar fi floare la ureche

aishahijal
in ce oras sunteti? ai tel rds sa borbim mai usor? sau preferi pe forum sau email?
esti o adevarata eroina ca poti sa te ocupi sinsura de tripleti
sper sa ne auzim mai des



iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Felicitari mamico pt tripleti!F frumos ai povestit.
Imi plac gemenii la nebunie,tripletii si mai si,am tot visat si eu la gemeni dar nu avem in familie asa ceva.
Ai luat ceva tratament sau au fost conceputi natural??
Si cand ma gandesc ca era o mamica pe DC care-a facut embrioreducie,offff,pana la urma nu stiu ce s-a mai intamplat cu ea,!
Dumnezeu sa-ti dea multa putere,rabdare si resurse cu ce sa-i cresti!
Cand sunt nascuti tripletii??
Multi pupici !

mami de www.snugglepie.com/ezb/317544.png" target="_blank">Ruty&Erikutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadarla spune:

Ca o mamica de tripleti ce sunt, te admir si te felicit! Ce bucurie sunt copiii, toti trei, nu-i asa? Ai mei (tot 2 baieti si o fetita!) au acum 4 ani, ce a fost mai greu a trecut - dar cu tot greul, n-as da ultimii 4 ani pe nimic.
Va doresc multa sanatate in continuare, tie si ingerasilor (sunt cu totul adorabili!)!
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Dana sunt incantata sa descopar tot mai multe mamici de tripleti; astept sa ne povestesti mai multe despre cum te-ai descurcat cu ei, te-a ajutat cineva cum au evoluat? cand au mers? cum ii hraneai? de cand mananca singuri, fac la olita? se cearta sau se bat uneori? cum sunt vazuti in strainatate tripletii ? statul ce facilitati ofera?
mi-as dori daca ai timp sa scrii si tu povestea voastra... cu siguranta ne va ajuta mult experienta ta pe mine, pe mari, pe aishahijal, si pe toate mamicile care au sau asteapta tripleti sau gemeni.


Lya ma bucur ca ti-a placut povestea; tripletii sunt nascuti pe 20.06.2006
imi pare rau pt mami de tripleti care a facut embrioreductie... probabil a facut-o cu speranta de a duce mai usor sarcina la capat cu gemeni; sper ca ea si bb sunt ok si as vrea sa auzim vesti de la ea...

va pup chiar daca nu am apucat sa va pomenesc aici pe toate

iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Aishahijal si Danadarla, bine ati venit pe la noi! Nici nu stiti ce mult ne ajuta pe noi exemplele de mamici cu tripleti care au reusit sa ajunga cu bine la capat! E asa de linistitor sa auzi povesti cu happy end cand mai toata lumea casa ochii mari de uimire in momentul in care aud ca ai tripleti! Dragele mele mie mi-ar fi de mare folos povestile voastre legate de sarcina: ati avut probleme, ati stat mult timp in spital, cum a fost nastere, ati preferat anestezia locala sau cea generala, cat de mari erau minuninile voastre la nastere, cat ati stat in spital cu copii, ce probleme au aparut, la ce ar trebui sa fiu atenta dupa si inainte de nastere???

Aoleu , v-am facut o adevarata lista aici! Sper sa gasiti timpul pentru a ne raspunde macar la o parte din intrebari!

Noi am ajuns in saptamana 21 si deocamdata suntemm foarte bine! Nu am avut pana acum probleme cu contractiile si avem si cerclaj (facut preventiv). Ne-am propus sa ajungem pana pe la 34-35 de saptamani, cand exista sanse foarte mari ca fetele mele sa nu aiba probleme de sanatate.

Nanaoti, eu merg la dr. Grigore, de la Maternitatea Cuza Voda. E o doctorita super!



Mari 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dana in urma cu cateva luni a pus cineva un link catre un site cu poze ale copiilor tai. Sunt absolut superbi! Le-am aratat la toata lumea si toti au fost foarte incantati. Arata extraordinar impreuna si imi place la nebunie privirea de mare strengaritza a fetei tale . Ca si Oana, sunt si eu curioasa sa ne povestesti cat mai multe despre ei, despre tine, despre cum e, cum va descurcati. Te rog si eu, fa-ti timp si intra la subiectul cu mamici de gemeni /tripleti si stai de vorba si cu noi cand ai timp. Multa sanatate va doresc la toata familia si sper sa mai scrii!

Oana, mi-am amintit zilele trecute de intrebarile tale legat de pusul la olitza si am regasit albumul operatiunea olitza. M-am distrat foarte tare de moacele lor si comentariile puse de mine atunci la poze. Spor la invatat pt ce foloseste olitza!

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

Oana,

am ramas fara cuvinte!! si plina de admiratie... whauuu! nici macar nu mi-am pus problema cum ar fi cu tripleti, cand mi-era greu ma gandeam ca daca as fi avut gemeni ar fi fost mai greu...
tu trebuie sa fii o mamica de 10 puncte!! felicitari si sa ti-i tina Dumnezeu sanatosi, ca in rest toate hopurile sunt si izvor de fericire!

voiam sa te invitam la CIRESE DE MAI-IUNIE 2006! Suntem o intreaga livada, mai avem o mamica de gemeni(doua fete) si te asteptam toate cu bratele deschise!!!

pupam cele trei cireshe frumoase, am vazut pozele si pot spune ca "you made my day"!



Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Oana,sunteti cirese!
Te invit si eu la cirese de mai iunie 2006,livada noastra ar fi mai bogata cu voi!Ne gasesti aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=94045&whichpage=1
Te asteptam cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by oanna3

Daniela multumesc mult daca mai am nevoie de ceva te anunt.
E extradordinar ca ajutati atatia copii ai caror parinti au posibilitati materiale limitate

Tinem legatura, pupicei

iubesc si sunt iubita



Oana, te rog sa intrii la subiectul de la umanitare, cineva vrea sa iti trimita ceva si spune ca nu ai pm-ul activat!




Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput