Povestea RAI-ului din viata noastra

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:


multumesc mult tuturor celor care au citit povestea noastra si celor care ne-au scris si ne-au incurajat, multumim de sfaturi si mai asteptam
foarte frumosi sunt toti copii vostrii

Mamagiuliei si noi suntem momentam in Oradea la ai mei - in Iosia langa Sala Sporturilor, daca stai prin zona poate ne vedem...

pupicei la toata lumea

www.dropshots.com/oanna3


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Oana , esti o minune de mama! Iar cei trei nazdravani sunt absolut superbi! Si asa de veseli!
Povestea ta m-a impresionat dar m-a si ajutat enorm! Sper sa fiu si eu la fel de norocoasa si sa ajungem cu bine la sfarsitul celor 7-8 si cine stie, poate chiar 9 luni iar apoi sa ne putem tine si noi fetitele in brate! Eu am aflat foarte repede ca voi avea tripleti: prin saptamana 6 si la inceput a fost efectiv un soc!

Sarcinile noastre par sa semene destul de mult: si la mine 2 sunt identici iar cel de-al treilea este in 'garsoniera" proprie! Dar noi s-ar parea ca vom avea 3 fetite cucuiete!

Si eu tot o fata "inalta" de 1,62 sunt, dar ceva mai plinuta decat tine, caci am plecat de la 49 de kg.
Te cred ca este foarte greu sa ai grija de toti 3 in acelasi timp! Drept sa spun eu inca nu imi pot imagina cum o sa fie! Nu imi pot inchipui nici macar cum ii vom culca, daca vom lua trei sau doua patuturi... E asa, o nebuloasa totala in capul meu! Probabil o sa te stresez cu o mie de intrebari de aici inainte, dar estii singura mama de tripleti pe care o cunosc si am de gand sa profit cat pot de mult de experienta ta!
Oricum, banuiesc ca in final este o bucurie imensa cand iti vezi minunile zambind si intinzand manutele sa-i iei in brate! Va doresc numai bine si noroc, sanatate si sa-ti fie din ce in ce mai usor!
Pupici,

Mari 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

quote:
Originally posted by oanna3


Mamagiuliei si noi suntem momentam in Oradea la ai mei - in Iosia langa Sala Sporturilor, daca stai prin zona poate ne vedem...



Scuze ca raspunde tot o oradeanca.
Surpriza si pentru mine ca suntem atat de aproape.
Oradenii de pe DC stau in mare parte in cartierul Rogerius. Poate daca se incalzeste vremea, mai la primavara, organizam o intalnire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Oana, ce poveste minunata! Felicitari! Ai o familie frumoasa!

*************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Oana da-mi pe PM adresa unde stai acum si inerc eu sa-ti trimit saptamana viitoare un pachet cu cateva hainutze. Unele sunt patate de fructe si nu ies la spalat, dar sunt bune si daca ii imbraci cand ii hranesti, oricum le murdaresc si ei. Alocatia de 2 mil stiu ca ar trebui sa vina in februarie. Pupi si sanatate!

Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna, Oana!

si felicitari - oare cum ati reusit? eu mi-am dorit gemeni la prima sarcina...

da-mi si mie adresa pe PM, sa mai adun niste haine si sa le trimit.

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craita spune:

Oana, eu sunt din Galati si haine am tot impartit - noi avem gemene. Sincer, am dat cu sacii. La fel am facut si cu multe alte obiecte (premergator, portbebe, etc). Mai am un carucior de gemeni si 2 scaune de masa, dar nu stiu cum ti le-as putea trimite. Cel putin caruciorul este foarte greu. Daca stii pe cineva pe aici care ar putea sa le ia cu o masina sa ti le aduca, astept un mail. Si poate punem si de niste hainute, ca tare repede mai cresc.
Sa ai putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cat ramaneti in Oradea ???
Organizam o mini intalneala cu restu` de oradeni pe we 3-4 februarie ?




Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)
EkipaVerde: Delidana - Khristin - Daria - DianaR - Dulcetica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:


am citit povestea ...super! sa-ti traiasca piticii!
acuma am vazut ca ai postat si aici, scuze...initial am citit la mamici de gemeni si tripleti si m-am grabit sa-ti raspund acolo!

(noi ne stim din parc...nu ma asteptam sa ne intalnim si virtual, pe DC!)


Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)

PRIMUL CRACIUN

poze

varsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Off topic:
Oradencele, poftiti aici.

Mergi la inceput