Ingineri fosti, viitori....(9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna fetele!
Alina noi de obicei folosim la pereti culoarea galben f deschis. Dar avem o zugravita care face si modele. Si acum mi-a facut un perete din sufragerie (opus cu balconul) si balconul (doar parapetii) un mov deschis mai degraba lila deschis. Ei bine acea culoare este superba, foarte calda. Eu o bombaneam toata ziua sa nu coloreze cum vrea ea. O alta idee este o pata de grena in dormitor. Asta o stiu de la mama. Ea are asa. Peretii sunt tot galben deschis si pe unul pe unde mai ai si ceva mobila (deschisa la culoare ar fi bine)sa faci perete grena. E de efect. Bucataria am facut-o galben cu verde inchis(mobila). Si a iesit super. Dormitorul este bej cu albastru, peretii galben deschis si baia ciocolata cu bej deschis. Cel mai mult imi place baia cum a iesit.
Oti as vrea eu pe de o pate sa ne mutam, doar a fost cuibusorul nostru, dar pe de alta parte aici la casa e mult mai bine spatiul e mai mare si Vladimir are pe unde sa se desfsoare.
Vladimir e un scump creste si ma uimeste pe zi ce trece. Sta in fund singur, se chinuie sa se ridice in picioare si cade si se enerveaza dupa cva incercari. Aseara inainte de baie l-am pus in pat culcat si cand m-am intors l-am gasit in fund. El nu se putea ridica de tot. Doar pana la jumatate. Si imi place ca scuipa, adica se chinuie sa vb dar nu prea poate si se supara si scuipa . E golan de mic
Ma duc la el ca s-a trezit!
Pup fetele!

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Am pus poze din luna Ianuarie la zapada si nu numai aici!

Aseara bine ca am facut mos si poze, ca toata noaptea a plouat si acum s-a topi, am recuperat accesoriile . Ce vreme 1 zi ninge ca bate vantul rece dinspre munte, 1 zi ploua ca bate vantul dinspre mare .

Anca, ce faci fumoaso petreci, cam te dam lipsa la apel din pacate.
Katik, sotul tau mai are sesiune sau a terminat? ca al meu are marti primul examen, incep emotiile .

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Ei, ia uite ca-s pe aici!
Da, Oti, cam petrec dar weekendurile astea ma dau peste cap, ca ne culcam numai pe la 4 dimineata si a doua zi dormim pana dupa pranz.......si se alege praful plus ca ne stricam total orarul de somn si luni dimineata suntem varza.
A fost ziua nasului, a implinit 30 de ani si am fost la party aseara.

Frumos om de zapada au facut fetele, ati vazut???? Hm....n-am mai vazut un om de zapada de ani de zile.
Ioana, cred ca trebuie sa te pregatesti de insuratoare deja Maine-poimaine iti vine baiatul acasa si zice " mama, eu ma insor".
Va pup si va doresc weekend placut in continuare.




Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
POZE FINLANDA
LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU)
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL...and if you can't....just try to hold on.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

quote:
Originally posted by Ioana81

Buna fetele!
Alina noi de obicei folosim la pereti culoarea galben f deschis. Dar avem o zugravita care face si modele. Si acum mi-a facut un perete din sufragerie (opus cu balconul) si balconul (doar parapetii) un mov deschis mai degraba lila deschis. Ei bine acea culoare este superba, foarte calda. Eu o bombaneam toata ziua sa nu coloreze cum vrea ea. O alta idee este o pata de grena in dormitor. Asta o stiu de la mama. Ea are asa. Peretii sunt tot galben deschis si pe unul pe unde mai ai si ceva mobila (deschisa la culoare ar fi bine)sa faci perete grena. E de efect. Bucataria am facut-o galben cu verde inchis(mobila). Si a iesit super. Dormitorul este bej cu albastru, peretii galben deschis si baia ciocolata cu bej deschis. Cel mai mult imi place baia cum a iesit.
Oti as vrea eu pe de o pate sa ne mutam, doar a fost cuibusorul nostru, dar pe de alta parte aici la casa e mult mai bine spatiul e mai mare si Vladimir are pe unde sa se desfsoare.
Vladimir e un scump creste si ma uimeste pe zi ce trece. Sta in fund singur, se chinuie sa se ridice in picioare si cade si se enerveaza dupa cva incercari. Aseara inainte de baie l-am pus in pat culcat si cand m-am intors l-am gasit in fund. El nu se putea ridica de tot. Doar pana la jumatate. Si imi place ca scuipa, adica se chinuie sa vb dar nu prea poate si se supara si scuipa . E golan de mic
Ma duc la el ca s-a trezit!
Pup fetele!

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir
Botez


Mersi, Ioana, deja am facut un copy pe ideile tale.
Pupici voinicului tau.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

quote:
Originally posted by Otiliav

Am pus poze din luna Ianuarie la zapada si nu numai aici!


Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana


Superbe poze, Ana a crescut destul de mult,pe cand un fratior?
Multa bafta la examen sotului.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

quote:
Originally posted by raresionut

quote:
Originally posted by Otiliav

Am pus poze din luna Ianuarie la zapada si nu numai aici!


Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana


Superbe poze, Ana a crescut destul de mult,pe cand un fratior?
Multa bafta la examen sotului.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!





Ce coincidenta este a treia oara pe ziua de azi cand sunt intrebata . In august ne gandim sa trecem la treaba, sper sa nu muncim prea mult sa convingem barza .
Dar voi, ce planuri avetzi, ca doar faceti copii frumosi ?

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Lunna, din pacate indiferent cat lapte bea, se cam scapa. Sa zicem ca avem 2 nopti uscate...insa avem 5 cu balta
Pt slabit 5 kile incearca miscare nimic dupa 6 seara, i scade cantitatea de mancare. Tot ce mananci sa fie dietetic (adica paine integrala in loc de paine alba, iaurt in loc de smantana, eu mancam pastrama de piept de pui afumatin loc de orice fel de mezeluri, etc...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by gabri_andrei

Eu nu ma pot hotari daca sa-l dau sau nu pe Andrei la scoala anul asta.In toamna va avea 6 ani jumate,deci ar avea timp sa mai copilareasca un an,dar sotul ma innebuneste pur si simplu,vrea sa-l dam anul asta.Degeaba ii spun ca e slabut,bolnavicios si vai de capul lui ca el o tine pe a lui.
Va si sanatate muuulta.

gabi



Gabri, intreaba-le pe educatoare ce parere au. Oricum ele cam stiu deja daca copilul e pregatit pt scoala sau nu.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

neata!!

Oti mi-ai facut un dor de zapada....vad ca ai tuns-o pe Ana,eu o stiam cu niste zulufi frumosi Va doresc ca totul sa iasa cum vreti voi,si sa fie cu fara prea mare bataie de cap !!!

Gabi pe la 3 ani si ceva ,poate un pic mai incoace,si al meu cel mare mai facea in pat,dar avea o perioada,si chiar ma gandeam ce se intampla si de ce,chiar am intrebat dr.,zicea ca are inca deschis nush ce la spate,se vede la o radiografie(nu stiu sa-ti explic),oricum ne-am ambalat degeaba ca a trecut de la sine.Voi ati intrebat un dr??

Al meu cel mare va merge anul asta la scoala,de 7 ani,fix




Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna dimineata!
Am culcat odorul. Orice i-as face se trezeste la 6-6.30.
Anca sper sa nu vina asa de repede ca se insoara !
Oti deja la trebi de ? Pai ce sa-ti zic sa vina repede si sa fie cu noroc. Ah si sexul pe care-l vrei tu.
Noi am zis ca nu am mai vrea. de fapt si Cristi zice acum ca-i greu. Zice ca nu se poate ocupa de o educatie, dar doua. Poate cand o fi Vladimir mai mare.
Sa va povestesc cum nu am inchis un ochi sambata seara.
La 19.00 am plecat cu scumpul sot al meu spre o pertecere. Am stat intr-un barulet am baut o cafea pana ce ne-am strans. Apoi am mers in club unde am stat pana la 1.30. Mi-am luat sotul si pe soramea + cumnutu' si sa venim acasa. Aici eu m-am culcat imediat adica 2.15. La 2.50 sotu' m-a trezit cu mosmonditul. Apoi la 3.00 pisica darama de prin biblioteca. Zic dupa ce am dat pisica afara sa ma culc. Dar tot auzeam cum se deschide si se inchide apa la o chiuveta. In mintea mea zic ca cumnatu care se ametise ii dadea lui soramea batai de cap. De fapt era bunica-mea somnambula care ne spala ghetele cu pisica care a dat peste o oglinda ce trebuia ieri lipita si a spart-o. Zgomotul a fast criminal. Mama dormea cu Vladimir. S-au trezit si ei Vladimir a inceput sa planga, s-a speriat tare si nu mai vroia sa doarma. Dupa ce l-am culcat am zis sa ma culc. Era 4.30, si inca tremuram. La 5.30 m-am apucat sa fac de mancare pt Vladimir ca stiam ca duminica voi fi un zombi. Asa am si fost. Aseara m-am culcat dupa Vladimir la 9 si m-am trezit la 7.30. Asta a fost noaptea de sambata !!!!!!
Sper ca voi ati dormit bine

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir
Botez

Mergi la inceput