Din nou despre goblen

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scumpy_nensy spune:

Buna fetelor!Ma bucur de cunostinta Dana Nu stiu ce sa-ti spun nici despre aceasta firma , dupa cum am mai spus deocamdata ramin fidela la Rogoblen. Ramonika s-ar putea sa ai dreptate ,totul e posibil si tocmai de aceea nu ma incumet sa iau de la ei pentru ca e posibil ca la achizitionarea coletului sa ma pomenesc la plata cu cine stie ce suma.Nimic de zis si Rogoblenul a mai scumpit produsele dar sunt inca acceptabile nu au exagerat , fata de ce spui tu de Pitesti... Dar cum spuneam orice este posibil. Acum va urez sa aveti spor la cusut si sa ne auzim cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpy_nensy spune:

Buna Dana!
Chiar adineauri am intrat pe site-ul de la Goblenkit si iti spun cu parere de rau ca preturile de la ei sunt mai mari decit cele de la Rogoblen! Deci inca o bila alba pentru cei din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

am intrat pe goblenkit si nu prea imi place. pozele (mai ales la peisaje) nu sunt f reusite, imi dau senzatia de kitch, parca is de bazar... nu vreau sa supar pe nimeni, pur si simplu asa mi se par. si fundalul e destul de intunecat, nu trebuia sa foloseasca culoarea aia inchisa pentru site...

preturile sunt mai mari decat la rogoblen.

azi dimineata am fost la posta sa imi ridic coletul cu cele 2 goblene comandate. am comandat vinerea trecuta si ieri mi-a venit in cutia postala hartiuta sa ma duc la posta sa imi ridic coletul. deci is destul de prompti.
acuma mai am de terminat un goblen inceput de mai demult, un peisaj de toamna, sper ca intr-o luna cel mult sa il termin (stau cam prost cu timpul, ca asa, cos repejor) si sa ma apuc de cele noi
spor la lucru, mai tinem legatura


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

uite, m-am uitat mai mult pe situl cu goblenkit si am mai gasit si parti bune si parti proaste
nu toate imaginile au aerul ala de kitch, cum am zis mai sus, doar unele, cele cu peisaje si cu culori mai inchise, sunt si cateva dragute chiar...
darrrr....
- nu zice daca is imprimate sau cu diagrama (eu nu vreau imprimate)
- cand deschid imaginea marita, mi se pare ca sunt prea evidente punctele pe goblen, s-ar putea sa fie panza cu patratele mari, ceea ce da o nota de asprime goblenului, nu imi place...
- si nu in ultimul rand, uite observatiile de pe ultima pagina: " * Preturile nu contin Taxa pe Valoarea Adaugata ( TVA de 19 % ).
Aceasta taxa, cat si valoarea taxelor postale si de ambalare ( 11,9 RON ) vor fi achitate de client la ridicarea coletului.
Termenul de livrare a produselor comandate este de 10 - 30 zile. "


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpy_nensy spune:

Deci am dreptate?Asa este au si modele frumoase insa nu stiu daca si pe viu sunt la fel de placute si dupa cum spuneai si tu preturile ii dezavantajeaza.Prin urmare raminem tot la ai nostri!Am inteles ca ai 4 mici comori.Sunt fete si baieti sau numai de-un fel?Sa-ti traiasca si sa ai parte de ei!Si eu am 2 baieti dar ai mei sunt mari , au 19 si 22 de ani.Acum ma duc sa-mi fac o cafea si ma apuc de cusut. Iti spun si mai vorbim ,poate miine.
Multa sanatate la cei mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

RAMONIKA,ai drepate nu toate sunt reusite,dar stii tu chestia cu gusturile!

Pinza este cea normala de goblen din cite am intzeles,atzele sunt de buna calitate,iar diagremele sunt foarte bine concepute ceea ce face ca lucrul cu un nr. asa mare de culori sa nu fie ingreunat mai mult decit trebuie!

Totusi se spune ca rezultatul este intr-adevar de exceptzie,cine a lucrat de la ei nu va mai lucra de la o alata firma!Astea sunt comentarii de la cei care au lucrat,le-am "cules" pentru ca ma intereseaza foarte mult aceasta firma!Cind voi avea timp am sa va pun link-urile cu ce vreau de la ei!

Hai ca nu mai am timp,dar promit sa revin cit de curind!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_ioanid spune:

buna, fetelor!
si eu sunt o mare amatoare de cusut goblen, si fidela rogoblen... acum mi-am luat Luceafarul, si abia astept sa se termine sesiuneaca sa ma apuc de cusut. cam in 3 luni termin unul, acesta este ceva mai mare; pana acum am cusut doar 20x28, acum m-am aventruat la 30x38.
oricum este o arta... am crezut ca nu mai coase multa lume... ca eram pe cale de disparitie, dar ma bucur sa aflu ca inca mai sunt domnisoare si doamne pasionate de goblen...
va pup, si spor la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_ioanid spune:

aaaaaaaa... si am uita, la rogoblen se poate face comanda pe internet si in maxim o saptamana ajunge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpy_nensy spune:

Buna Aex! Ma bucur sa te cunosc!Ai dreptate si eu am facut comanda pe net si am primit-o in 5 zile si sincera sa fiu am ramas surprinsa de promptitudinea de care au dat dovada.Ma bucur ca mai sunt persoane fidele firmei Rogoblen.Deocamdata va spunPoate ne mai auzim astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu am fost pina acum(de fapt este incorect spus pentru ca nu am facut inca nicio comanda la goblenkit)fun goblenset!

Nu am timp acum sa pun ce am lucrat de la ei,dar daca va uitatzi in urma vetzi vedea!

Dana

Mergi la inceput