Din nou despre goblen

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

quote:
Originally posted by claudia_a

Flori76 - te pupic dulce, sunt superbe, cred ca am sa incep in paralel si unul pentru camera Ioanei! Foarte frumoase... sper sa ma descurc cu culorile... la traducere!
Andacos: http://www.goblenkit.ro/
Voiam sa va intreb daca cumva vreti vreuna diagramele si poze cu atele de la cele doua goblenuri noi cumparate de mine...The rose garden si Best of Friends( le gasiti in catalogul de pe site-ul de mai sus)...
Ganditi-va si spuneti-mi ca sa stiu exact daca merita sa le scanez (inainte de lucru), iar la atze sa fac poze....
Poate reusesc sa fac poze si la cele pe care le am lucrate: de mine si de mama .


Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica



Am cautat prin catalogul de pe site si n-am reusit sa gasesc modelele ... Poti sa-mi dai linkul sau sa-mi trimiti o poza ?

Boghi

poze Gongutza
si alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Bogdana eu personal nu am mai avut timp de lucrat dar imi doresc din tot sufletul sa o fac. Daca va spun ca nici acum nu am terminat omul de zapada..... si imi pare rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

quote:
Originally posted by Diana Mirela

Tora, poti comanda de aici gherghef ajustabil.

http://www.rogoblen.ro/



Carmina, daca ai ate, ca panza gasesti usor, iti pot trimite eu diagrame cu Winnie sau cu alte personaje, la unele am si coduri Anchor sau DMC. Trimite-mi o adresa de email pe PM daca doresti. Valabil si pt. restul fetelor .






Diana si Iulia [purple](15 iulie 2005)

Andre_ea-Diana Mirela-Hopes-Ileana




Diana Mirela scuze de raspunsul tarziu. Da vreau sa-mi trimiti modele. Adresa mea de mail carminabulina@yahoo.com. Asta daca mai e valabila oferta ta .

Si eu ma intreb daca le cumpara cineva. Scumpe nu mi se par, poate dpdv al cumparatorului fiinda pentru cel care le coase sigur sunt nepretuite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

quote:
Originally posted by andacos

Buna dragi gobleniste!



iar aceste e urmatorul:
http://www.goblenset.ro/in-gradina-goblenuri-p-232.html

Dana




Mi se pare super incitant acest goblen. O adevarat provovare. Si nici nu e prea mare...oricum nu cred ca m-as plictisi lucrand la el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Da, din pacate timpul e cel care ne lipseste ...

Cand am zis ca sunt scumpe, m-am referit la punctul de vedere al cumparatorului, evident ca pt cel care le lucreaza sunt nepretuite ... Dar eu sa cumpar unul gata facut, desi stiu cata munca intra in el ... n-as putea sa dau atatia bani, oricat de migalos ar fi si oricat de bine lucrat ... Sau mai stii, poate ca daca as avea banii, i-as da ...

M-am plimbat pe site-ul celor de la GoblenKit si mi-au placut multe modele, dar in special cele semnate Mary Dipnall, mi s-au parut foarte ... proaspete, peisajele sunt revigorante si parca te trimit in lumea lor ... S-ar putea sa-mi comand unul, dar pt ca nu m-am hotarat inca pe care, mai astept nitel ... Plus ca eu sunt ca harciogul, tot strang si strang modele, dar de lucrat ... mai incet ...

Va pup si spor la lucru,

Boghi

poze Gongutza
si alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HIM spune:

Scuze de raspunsul cu intarziere....si nici nu am avut rabdare sa citesc toate paginile....De obicei, panza se indoaie de la cusutul prea strans...lasa ata mai lejera...mie nu mi s-a intamplat niciodata sa mi se strambe panza, chiar daca e din pachetul de kit sau cumparata. Acum depinde si de firma de la care cumperi pachetul. Personal, folosesc doar Rogoblen, pentru ca au ata si panza mai de calitate ca la ceilalti producatori. De asemenea, va recomand sa luati cele trei gherghefuri pe care le puteti foarte usor sa le si combinati, in functie de marimea goblenului. Va doresc spor la lucru si la cat mai multe goblenuri frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Am reusit si l-am terminat!A iesit superb!Abia astept sa ajung acasa si sa-l inramez!

Asta este urmatoarea mea comanda:
http://www.goblenset.ro/cascada-de-la-tivoli-goblenuri-p-80.html

Intre timp am lucrat putzin si la "In gradina",care sper sa nu dureze asa mult(este si mai mic decit "Prima iubire")si sa ma apuc de "Cascada de la Tivoli"!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

quote:
Diana Mirela scuze de raspunsul tarziu. Da vreau sa-mi trimiti modele. Adresa mea de mail carminabulina@yahoo.com. Asta daca mai e valabila oferta ta .

Si eu ma intreb daca le cumpara cineva. Scumpe nu mi se par, poate dpdv al cumparatorului fiinda pentru cel care le coase sigur sunt nepretuite.


Tocmai ti-am trimis 2 email-uri. Nu am vazut raspunsul tau, am fost prinsa cu altele si am crezut ca a murit subiectul. Anunta-ma daca le-ai primit in regula.

Spor la lucru !


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

N-am mai intrat demult ... Am facut o pauza de goblen (si de forum), din motiv de ... tricotat :), un alt hobby al meu (cred ca hobby e mult spus, ca nu ma pricep prea bine).

Am facut unul din modelele trimise de Diana-Mirela, purcelusul roz din Winnie the Pooh (incerc sa pun o poza zilele astea), mi s-a parut ca merge mai bine tricotat decat "goblenuit", iese mai mare. Vreau sa fac mai multe "petice" din astea, pe care sa le unesc intr-o cuvertura sau paturica, o sa vad cum arata dupa ce fac mai multe.

Spor la treaba :)

Boghi

poze Gongutza
si alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Bun regasit lucratoarelor de goblen!

Se pare ca nu prea mai lucratzi in ultimul timp!

Eu m-am reintors din concediu,unde am reusit si mi-am inramat goblenurile,care sunt superbe(sunt ale mele asa ca imi datzi voie sa ma laud)ramele alese le pun si mai bine in valoare!

Mi-am cumparat si "Cascada de la Tivoli"dar acum lucrez la"In gradina"asa cum am mai spus!Aproape am terminat primele doua pagini(eu lucrez modelele cu diagrama)care au fost o combinatzie de plictisitor(pentru mine),ma refer la partea cu cerul ,cam multa monotonie pentru gustul meu,si deosebit de incitant ,in partea de jos a paginilor!

Dana

Mergi la inceput