Din nou despre goblen

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Bogdana ai dreptate , sunt zile in care fetele scriu cu o viteza ametitoare, ai vrea sa le raspunzi dar sa nu scapi pe nimeni, iti dai seama ca nu ai timp si amani pt altadata. Doar ca pana atunci se strang iar zeci de pagini, deh asa sunt ele mai vorbarete.
Catxo, imi pare rau, dar trebuie sa-ti dau dreptate. De multe ori am senzatia ca se scrie ca sa fie scris, ca intr-un jurnal si ca nimeni nu citeste ce s-a scris. dar au fost si momente cand le-am simtit aproape si chiar m-au ajutat mesajele fetelor si mi-au schimbat starea de spirit...dar ma mai plictisesc si eu din cand in cand si atunci bandaunesc pe DC si ce gasesc? tot cirese .

Si acum on topic: eu ma chinui din decembrie la un goblen mic mic de tot, un om de zapada, dar asa de usor e ca m-am plictisit. Am spus ca urasc sa cos mult cu aceiasi culoare.
Mi se pare frumos sa ne laudam cu lucrarile noastre si chiar sa facem o listuta la inceput si alaturi modelele lucrate...zic si eu o parere.
Eu am ramas cu 2 neinramate pe motiv ca nu gasesc unde sa o fac. Stau pe langa Mall-ul din vitan si ori nu am vazut eu ori nu exista nici un centru de inramat asa ca , nu ma lasati cu lucrarile meinramate .



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Da, inramatul e o problema ... la care eu inca n-am ajuns De fapt am cateva, foarte simplute, facute pt Gongutza mea, cu personaje din desenele animate, si caut niste rame in culori vesele, ca pt copii ... Mai am de terminat unul, cu Winnie the Pooh, si pe urma caut sa le inramez pe toate.

Ar fi interesant sa facem o listuta cu goblenurile noastre, "inainte" de lucru (pt cele imprimate sau poza pt cele cu diagrama), in "stadiul actual" (daca sunt in lucru si cam cum arata) si "finalizate", eventual si inramate ...

Dar cine se inhama la chestia asta ? As incerca eu sa le pun, dar nu prea stiu cum, n-am tinut niciodata o lista si nu stiu cum sa fac ... Daca ma invatati, incerc eu ...

Acum n-am timp, ca ma duc sa fac "baita" si sa culc pitica, dar poate zilele astea imi opzez si eu comorile si incep listuta ...

Astept informatii despre editare si ... "inscrieri" !!!

Boghi

poze Goanga
si alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Bogdana eu nici atat nu ma pricep la chestii din astea complicate . Stiu doar sa-mi pun poze in album si atat.
Vreau si eu un goblen cu Winnie, de unde l-ai cumparat? Poate pui o poza cu el, te rog!



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Carmina - goblenul cu Winnie l-am luat de la merceria de la parterul magazinului Titan; o sa incerc sa pun o poza, acum nu pot ca doarme Gongutza si sunt toate in camera ei ... Acolo sunt mai multe goblenuri cu personaje din desenele animate, pt copii, dar nu au prea multe exemplare din fiecare; eu am avut noroc si m-am minerit cand abia le adusesera, asa ca am "ras" vreo 4 !!! O sa incerc sa le pozez si sa le pun ...

Boghi

poze Goanga
si alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Multumesc!!!
pai poate ajung pe la magazin maine sau poimaine. de-abia astept.
Tu stai pe acolo prin zona?



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Scuze, ca abia azi am mai intrat pe forum si am vazut mesajul ... Da, eu stau pe la Baba Novac

Chiar duminica am fost la Titan, dar n-am apucat sa ma uit dupa Winnie, sa vad daca-l mai au; mi-am luat niste ate pt goblenul cu trandafiri, ca imi lipseau niste culori.

Azi n-am timp, ca sunt in urma rau cu somnul, dar in curand incerc sa pun goblenurile pe care le am in lucru ...

Spor la treaba !

Boghi

poze Goanga
si alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Cum adica iti lipseau niste culori? Pai ce fel de goblen cumperi? fara ate? Adica vreau sa spun ca ia doar culorile si atele ti le cumperi singura?

Eu inca ma chinui la omul de zapada . "chinuiala" se refra de fapt la plictiseala care m-a apucat de cand cos la el. Vreau si eu un goblen care sa ma provoace, sa nu ma plictiseasca, sa fie greu cu multe culori si forme deosebite...



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

CARMINA,si pe mine ma plictisesc ingrozitor cele simple,asa ca eu ma orientez spre cele complicate in general!Vreau provocare nu lincezeala!

Cum am mai spus,momentan lucrez la "prima iubire" dupa A.P.Cot,de la pitesti,potzi intra pe site-ul lor sa vezi despre ce este vorba!deci daca vrei ceva mai dificil,incearca-l!
Este ,cred,cel mai frumos goblen pe care l-am lucrat eu!
Imi pare asa rau,ca-mi propusesem initzial sa-l termin pina la Pasti,din pacate timpul nu mi-a permis!Si mai asa putzin,cred ca intr-o saptamina l-as putea termina!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

anda, da-mi teroc linkul de la saitul ala din pitesi.



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

CARMINA,adresa site-ului este www.goblenset.ro!

Sa-mi spui care itzi plac,mai bine spus care tzi-ai dori sa le lucrezi!

dana

Mergi la inceput