Din nou despre goblen

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pimmoltenita spune:

Gobelin Designer
Puntotek
Pattern Maker
PC Stitch

Eu le-am descarcat de pe torenti, tot acolo gasesti si crack-urile. Nu stiu de unde se pot cumpara, cred ca de la producatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulicutza spune:

Multumesc mult de tot!
Am incercat sa scot Gobelin Designer dar free am gasit numai varianta demo,iar pt cea full trebuia sa platesc.
Celelalte inca nu le-am cautat,sper sa gasesc macar unul full fara sa platesc.

Mai am o nelamurire,cand ma duc sa cumpar atele pt goblen,cum potrivesc exact culorile?Ma duc cu paleta de culori care imi trebuie mie sau cum fac?Pana acum am lucrat numai seturi cumparate cu totul dar chiar as vrea sa incerc sa fac un goblen dupa o poza acum,sa cumpar numai panza si ate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Daca scoti o diagrama cu un program din acela specializat, la sfarsit iti da si o lista cu culorile care iti trebuie, cu codurile si cantitatile necesare. Programele lucreaza cu ate DMC sau Anchor, care sunt insa destul de scumpe, mai ales ca nu le poti cumpara decat la jurubita intreaga si cateodata iti trebuie doar cateva puncte din fiecare culoare ...

Daca intrati pe linkul din semnatura mea o sa gasiti multe informatii despre program, despre diagrame si despre diverse firme.

Boghi

poze Gongutza
www.arta-goblenul.forumgratis.ro" target="_blank">hai sa discutam despre goblenuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valexya spune:

quote:
citat din mesajul lui scumpy_nensy

Buna fetelor! Asa e Ramonika ai dreptate, e mai complicat si nici siguranta nu este foarte mare. Doar daca ai pe cineva de incredere. Eu una nu as vinde nici unul, desi sincera sa fiu si eu am fost tentata la un moment dat si chiar am incercat. Aveam foarte mare nevoie de bani , insa s-a remediat situatia si nu a mai fost nevoie sa vind. Acum n-as mai da nici unul,numai cind ma gindesc cita migala si cita munca am depus si nu mai zic , cu cit drag si placere le-am cusut. Consider ca oriciti bani ai lua pe ele, nu este platita munca depusa. Insa cind este incoltit de greutati si necazuri, te vezi nevoit sa faci si sacrificii. Asa e viata!



buna, m-a induiosat mesajul tau pt ca vad ca iti apreciezi munca...daca vrei sa vinzi vreun goblen succes...si daca nu ...de ce nu incerci sa faci sa vinzi barbite pt copii sau lucruri de genul acesta asa poate "sa te doara" mai putin cit e vorba sa te desprinzi de ele si sa nu iti para rau ... daca vrei contacteaza-ma valexya@hotmail.com si o sa iti trimit citeva modele de goblenuri micute.... si cu necazurile ...dzeu ne ajuta sa trecem peste toate... trebuie doar sa vedem partea buna la toate si sa nu pierdem speranta...pt ca de multe ori " ar fi putut sa fie mai rau " ce bine ca a fost doar atit ... si viata ne invata...ceea ce acum este negativ...cu timpul o sa se transforme in pozitiv...si niciodata trebuie sa zici " ce rau imi pare ca am facut x " ci sa inveti din greseli si la urma sa nu te mai gindesti la ele...au trecut...sunt in trecut....si in fata e viitorul....care e in miinile noastre cum vrem sa fie....numai bine...si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

Buna!
Si mie imi place sa cos goblen. Ma relaxeaza. Numai ca n-am mai cusut de cand am nascut. Am unul inceput de la Rogoblen, ceva "Venetia vara" parca. Oricum, e frumos. Primul goblen cusut a fost unul cu Isus. Am mai cusut "Printul Tao si Printesa Soumi", pe care le-am daruit nasilor.
Sa vad cand voi mai avea timp de cusut

Spor la cusut!



_

Roxana , mami de bubu Luca Teodor (05.12.2007)

Cum creste
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duchess spune:

Buna ! si eu cos goblen , am timp berechet numai chef sa am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia1977 spune:

si eu cos goblen. toate cele cusute de mine sunt de la goblen-set, pitesti. eu sunt f multumita, nu se decoloreaza la spalat sau calcat cu abur.
acum cos "seara de primavara", e un peisaj dragutz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

buna!
am si eu o intrebare: stiti vreo firma care face goblene dupa poza. adica eu sa trimit fotografia, in format electronic sau printata si sa imi trimita schitza dupa care sa cos goblenul?
pana acum eu am luat goblene de la rogoblen. sunt fidela lor . insa pe site nu apare ca ar face asa ceva . stiu ca exista si ceva program pe net, insa nu mai stiu cum se numeste si nici nu stiu daca este gratis .
daca s-a mai discutat, imi cer scuze, si va rog sa ma redirectionati catre linkurile respective.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galea spune:

www.goblenkit.ro
e una din firmele care executa goblene dupa poza sau imaginea dorita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Am descoperit de curand o noua firma care vinde seturi de goblen cu ata Anchor (cu diagrama), ate Anchor, DMC si Puppets la metru si face si goblenuri dupa poza ...

Adresa este www.goblenpartner.webs.com

Mergi la inceput