Piatra Neamt - Perla Moldovei (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Saluatare si de la mine!

Am aparut si eu de la serviciu

Ionela wellcome back.Si noua ne-a fost tare dor de tine.

Laura tare simpatici picii tai.Imi place tare mult poza in care se imbratiseaza si Rares(cred) este in funduletul gol

Lora Iustina aproape ca nu se mai vede de finutul tau.E tare haioasa,si cam bosumflata,cred ca nu ii convenea sa il tina in brate

fetelor va urez succes in gasirea unei locuinte pe placul vostru si nu foarte scumpa.

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianusca spune:

Ian are laringita . Face febra in continuare 38 si un pic desi ii dau antitermice.I-am dat si fenobarbital.Sper sa trecem noaptea cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Of ianusca.Multa sanatate.Sunt nasoale laringitele si rosu in gat ca fac febra mare si rezistenta la antitermice.Dar sigur va trece cu bine peste noapte.

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

SANATATE IANUSCA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Ionela bun venit si asteptam poze si impresii!!

Carmen ma bucur ca Ares e bine,cica circula in continuare virozele astea

Ana e bine ca analizele sunt ok,banuiesc ca treb sa bagi lactate la greu

Laurelor vad ca azi aveti glume in program ,noi oricum nu ne mai dorim al treilea (sau al patrulea ),dar daca se intampla,asta e

Ianusca,of ce rau imi pare,laringita asta e atat de periculoasa,mai ales noaptea,se poate sufoca.Cand Ana avea 1 an si 4 luni mi-a facut laringita(a evoluat f f repede,seara nu avea nimic iar dim. dadea semne de tuse din aia specifica,dupa-amiaza am internat-o),exact inainte de Craciun.Doamne cate injectii i-a facut(in vena),nici nu vreau sa-mi amintesc ce am tras,apoi am continuat acasa(tot in vena).Poate are o forma mai usoara si scapati repede.Sanatate !!


Dana si cei mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Buna dimineata.
Ianusca cum va-ti descurcat asta noapte? A fost bine? Si Andarada a trecut prin cateva laringite iar cu una ne-am internet in spital la fel ca Dana. Dar pe masura ce creste se mai reduc, devin mai rezistenti. Eu , multumesc lui DD, nu am mai avut probleme din mai anul trecut. Deci are aproape un an fara antibiotic . A mai racit dar usor si ia trecut cu nurofen, panadol, chestii din astea.

Ieri am fost la doctor si mi-am scos steriletul. Luna asta a zis sa ne pazim dar din martie e in regula. Acum sa vedem daca se prinde sau daca se prinde ,daca va si ramane. Acum mai imi raman cateva lucruri de rezolvat : sa imi pun 2 plombite la dinti si sa imi rezolv problema cu nasul ca sunt dependenta de picaturi. Am fost si cat eram insarcinata cu Andrada dar am fost cam inconstienta si nu mai vreau sa repet figura.

Acum va invit la o cafea ca e gata si va asteapta si la un piscot ca sa sarbatorim ACEST MARE EVENIMENT

Crisssi Andrada (12.09.2002)
‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:



Bravo Criss,te admir pt curaj ,sa dea DD sa fie bine si sa se prinda repede Nu stiu ce vrei sa zici cu 'daca va si ramane',de ce sa fii pesimista ,gandeste-te ca totul va fi ok

Of deja s-a trezit Ana,fug dar mai revin

Dana si cei mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Dana doctorita mi-a zis si acum dar si inainte de a-mi pune steriletul ca exista urmatoarele variante : sa raman insarcinata fara probleme, sa raman insarcinata dar sa fac un avort spontan sau sa nu mai raman insarcinata. De asta am spus ' daca va si ramane' . Dar eu sunt o fire optimista si nu ma gandesc la nimic rau. Totul va fi OK.



Crisssi Andrada (12.09.2002)
‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Buna dimineata!
A dat cineva cafea, ca n-am fost atenta. Vreau si eu una...maaaaare de tot!
Criss, bravo, felicitari! Asteptam cu interes luna martie! Avem un motiv sa bem!

Ionella, bine ai revenit! Asteptam poze si impresii.

Ana, ai mare grija ce mananci. Multe fructe, legume, fibre, lactate si carne slaba.

Dana, deci nu elimini posibilitatea sa faci si al treilea de ce nu al patrulea? Bravo, felicitari!

Ianusca, imi pare tare rau ca e bolnavior Ian. Multa sanatate si aveti grija de voi!

Pisicuta, Carmen, tot asa mult aveti de munca?

Laura, ce mai faci? Ce fac strumfii?

O zi buna la toate fetele!


Lora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Lora euuuu am dat o cafea si un piscotttt

Crisssi Andrada (12.09.2002)
‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson

Mergi la inceput