O alta Timisoara (9)

O alta Timisoara (9) | Autor: timisoara

Link direct la acest mesaj

Buna Timisoara,

De ce era nevoie de un alt topic? Si de ce O alta Timisoara? Pentru ca suntem un grup de fete din Timisoara care inca nu ne-am gasit locul aici pe la "Prieteni dintotdeauna", vrem si noi un locsor al nostru, unde sa putem scrie, nestingherite de persoane rauvoitoare.
Si rugam frumos moderatorii sa nu ne fie inchis topicul si sa primim cine stie ce trimitere.
Ne simtim bine asa, nu vrem nimic altceva decat sa fim lasate in pace.

Asadar: fetelor – poftiti la taifas!


poze

www.dropshots.com/timisoara" target="_blank">filmuletze

Taifasurile noastre:www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73628&whichpage=1" target="_blank">(1),(2),(3),(4),(5),(6),(7),(8), (9),

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns timisoara spune:

Am auzit ca v-a fost dor de mine. uite ca am aparut...acum cand este cazul.
Va salut pe toate...La Multi Ani pt. 2007, sa aveti un an mai bun si mai frumos!!!
Sunt incantata sa o cunosc pe cea mai proaspata menbra a acestui topic...KARINA IOANA- o dulceata de fetita!!!
Va pe toate si astept o noua intalnire cu voi. sper sa fie cat mai repede, ca multe luni am asteptat sa deschid un nou capitol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

he he he

multumim sefa - multumim

Asa - trage-le de urechi pe fete - sa scrie mai des pe acilea si sa ne si intalnim - ca tare mi-e dor de voi.

Pe cuvant ca o voi invata pe Kara sa va scrie pe topic - numa sa puteti voi descifra.

Fetelor - e o tipa faina la mine la mamici cu niste poze super facute gemenilor ei.
Hop si eu - adica VREAU SI EU!
Cunoasteti un fotograf profi care sa ne faca si noua poze super la bebelina?
Am fost "pi shientru" - am crezut ca-s mai destepti pe acolo si am intrebat. Primul o zis NU din start - dar la al doilea m-am imprastiat de ras.
A zis ca nu a mai facut asa ceva - nu are ce sa ne arate - dar ca ar putea incerca. Se uita in jur ... (in studio doar umbrela aia de lumini si un scaun pe care se aseaza omu cand ii faci poza de buletin) ... si zice: N-am unde sa o asez - dar improvizam noi ceva.
Mi-o si vedeam pe Kara stand pe scaunul de facut poze de buletin, eventual in pielea goala cu o cravata de-a lui ta-su la gat.

hai ca fug la fata.

you all


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Sefa multumim de cap. si de introducere. Te mai asteptam pe la noi, daca la intalniri nu poti sa vi.
Miro lasa ca, creste Kara si nu vei mai avea timp de Dc, ca-ti va lua fata compu. Al meu are an si a cam pus stapanire. daca nu-0l las mi-l inchide sau scoate cablul de alimentare.
Imi si imaginez ce poze ai vazut, tipa e din Ro? ca la noi...sincer nu stiu cine face asa ceva. sau fac, dar nu au decor, si alte cele.
Daca aflu te anunt.

Eu sunt cam necajita...Marco e cu febra 38. Nu stiu de la ce, sper sa nu fie gatul, caci mananca. Sper sa fie dintii.
Si maine trebuie sa mergem la Alba, sa-i facem cheful. daca nu-i scade la noapte, nici o sansa de duca.

Weekend placut, si sa revin cu vesti bune.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Tot eu scriu...
nu am plecat la alba, am avut o noapte naspa. Marco nu a avut febra mai mare de 38, dar se trezea urland si era cam agitat. Noi zicem ca sunt maselele/canini. si in cursul zilei a avut febra 37,8/9, dar tot asa, nu am depasit 38.
Am sunat pe dr. malai, este la un curs plecata.
Dr. mea pediatra nu-mi raspunde, sper sa nu aiba mai mare febra sa trebuiasca sa mergem la urgente.
Mananca, se joaca, dar se vede ca e mai morocanos, si imediat plange si vrea la mami lui.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Gio - o noapte mai buna va doresc - fara dureri la Marcolino.

Naspa cu dintii astia- chinuie copiii.


Alina te-am vazut azi in Mall. Sa vezi faza - copiii tai s-au impiedicat la intrare de doua grasane - mame denaturate (care si-au lasat acasa bebelinele cu tatii) care nu le faceau loc sa intre pe usile rotative - eram eu si Dia. Al tau a strigat ceva la copii sa nu se grabeasca, sa va astepte - asa ca noi doua v-am facut loc sa intrati. Instant m-am uitat la al tau - m-a socat ca-l stiu de undeva - dar neuronu meu nu mai percuteaza in ultimul timp - asa ca nu mi-am dat seama de unde.
Ati intrat - voi erati intr-un intrand cu Angy iar Daniel era intr-altul. Angy chiar il striga - asa mi-am dat seama cine sunt copiii - apoi mi-am dat seama cine e tatal - pana sa te strig pe tine ... ati intrat si ati tulit-o in stanga - noi aveam treaba in dreapta - presate de timp (la 7 trebuia sa fiu acasa - la baita)... am renuntat.

Alta data.
Tre neaparat sa ne intalnim.

you all


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Miro,chiar imi pare rau ca nu ne-am intalnit,oricum suntem zombi de oboseala,cu mesteri,santier,imagineaza-ti ca aveam masina in parcare plina cu gresie,jaluzele,etc,dar le-am promis copiiilor o ora la locul de joaca si asa am ajuns in Mall.
Gio,multa sanatate la Marco,e tare nasoala perioada asta cu masele si nepotelul meu e in aceeasi faza,ma mir de cumnata-mea cata putere are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Uite la ele pe unde umbla....ce as fi venit si eu la o tura.

Marco e mai bine, in sensul ca nu mai are febra de la ora 16.
acum e in plina activitate, de scos si carat tot.
A dormit de la ora 19-21, asa ca putem mergem la disco, ca rezista.
Sper sa nu mai faca febra la noapte si sa fie mai bine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciuffy spune:

Buna la toata lumea. Sunt si eu o tanara burtica studentzica si m-am gandit sa ma aliniez pe acest forum.Am sa nasc pe la sfarsitul lui mai cu dr Hrubaru si eram curioasa daca a mai nascut careva cu danul. Despre maternitatea Bega am citit multe lucruri care m-au speriat...dar si despre Odobescu la fel...asa ca merg pe noroc si pe optimism, speram sa fim sanatosi si sa trecem cu bine pasul asta mai greoi.

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

neata gagici!
ma-nvart si eu aiurea ca n-am somn de la ora 4 dimineata si maine am examen asa ca la ora asta eu trec la invatat ...

v-am pupat, duminica faina ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ciao fetele,am si eu un strop de ragaz,toata lumea e la siesta,eu ma pregatesc de baie,una,alta,ca mai tarziu e randul copiilor si intru in priza.
In rest azi am fost la cumparaturi de dimineata,in Selgros si am venit plina de nervi ca nu am gasit Sana de care imi place.
Nu v-am povestit ce-am patit cu baia....cand sa ne mutam am decis ca trebuie refacute baile,adica cea de jos,de la ai mei ca era veche....iar cea de sus de la noi,era doar incaperea,locatia de baie,parea usor,nefiind problema de stricat ceva existent,asa ca am gasit instalatori,apoi faiantar...si se apucase omu de stricat,tencuit cea de jos...ok,dar timpul trecea el se misca incet,asa i-am zis sa o lase balta si sa inceapa la pus faianta sus,pana sa ne mutam cea de sus era pe jumatate faiantata,se rugase omu de instalatori sa monteze aparatele asa,zis si facut.
In ziua cand ne-am mutat aveam o baie stricata si una facuta pe jumate,cand ne-am uitat atenti la cea de sus,vedem ca faianta e stramba,gresia pe jos e in valuri,o placa sparta in mijlocul baii,alta se misca,ce mai horror...l-am chemat pe ala si i-am dat liber si acum am gasit alti mesteri de 3 ori mai scumpi,dar se pare ca baia de jos o sa iese bine,sper.
Cea de sus trebuie sparta,au zis astia care au venit ca ei nu continua asa ceva,ba mai mult acum curatand chiuveta,observ ca pe margini e plina de silicon cum o fixase instalatorul,care e uscat,am frecat eu cum am putut cu solutii,dar ne cred ca se duce,deci dupa ce tebuie sa cumparam gresie si faianta din nou,trebuie sa cumparam si chiuveta,cabina de dus e rabatabila,adica se mareste in functie de vanita,instalatorul a fixat-o pe minim si a lasat-o asa....sper sa o pot recupera cumva.
Sa nu mai zic ca dupa ce am schimbat geamurile,mesterii cei noi mi-au cerut un milion de geam sa repare pe margini.
Cam asta e cotidianul meu.

Fug la baie,pussi la toate!

Ps. Ciuffy,bine ai venit,sunt sigura ca fetele te vor indruma cum stiu mai bine,ca eu una am uitat cum e in maternitate.

Mergi la inceput