O alta Timisoara (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ciuffy bine ai venit printre noi.
Nu stiu nimic de Hrubaru, doar ca e dr. bun, sau a fost, ma rog, parerile sunt impartite.
Eu am nascut la bega...conditii si personal groaznic. Nasa lui Marco a nascut la Odobescu si are alta parere. am vazut si conditiile de acolo si sunt mult mai bune.
Sa te rogi la D-zeu sa nasti normal si sa fiti sanatosi amandoi, ca in 3 zile sa pleci din maternitate.
pOate pana in mai se mai renoveaza ceva si la Bega, caci a picat dictatorul, acum e alt director.
Te asteptam sa scri mai des si poate vi si tu la urmatoare intalnire.

Alina draga mea, asa e cu mesterii astia. of Doamne. eu nu am avut parte chiar asa, caci de vina le pot baga si la astia, dar si-a batut al meu sot capul cu ei.

So..... NE INTALNIM SAPT. ASTA?

Marco nu a mai facut febra de ieri de la ora 16, asa ca azi am profitat de vremea frumoasa si am fost in p-ta Operei la porumbei.

va si ne auzim maine, astept sa stabilti ziua cand sa iesim.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Ciuffy iti urez si eu un bun venit - sunt cea mai proaspata nascuta de pe acest topic - la bega m-au schinjiuit astia - asa ca paperea mea e sa te gandesti mai bine.
Au aparut cele doua saloane mai smechere acolo - dar daca nu nimeresti in ele - ai pus-o.
Personalul - asa cum a spus si Gio - HOROR - doar moasa ce ii mai de treaba - cel putn cea cu care am nascut eu.
De epidurala - te sfatuiesc sa ceri neaparat sa vina David - chit ca-i dai 100 de euroi - dar decat sa patimesti ca mine - mi-a pus epidurala cea care a fost de garda - si m-a chinuit 40 de minute pana sa mi-o puna. Deci- putem sa mai stam de povesti pe tema spitalului - dar eu zic sa te mai gandesti.
Bine ai venit si sper sa te simti bine alaturi de noi.
De-ale studentiei - le lasam pe studente sa te intretina.

BAFTA LA EXAMENE studentelor noastre!!!

Alina ai avut cumva mesterii mei angajati??? Ca si mie mi-au pus faianta pe un perete stramb a.i. cada de dush jos atingea peretele iar sus era la o palma de perete.Peste cateva zile l-am gasit pe unu dintre ei reparand la vecini cu materialele mele - sa faca bani de o cafă. Nu vrei sa stii cat de urgent au zburat din casa.
Mama Doamne - dar toti mesterii sunt asa de horor???
E mai bine asa - dai un ban dar stii ca face.
-ici si nu te mai stresa.

you all


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070120&ctime=122902" target="_blank">4,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070121&ctime=010305" target="_blank">5,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciuffy spune:

Multumesc pentru primire si sfaturi. Sunt mai sadica de genul meu adica nu ma prea speriu de scene deastea horror si cu optimism cred ca am sa trec cu bine si prin bega. Si mai si as vrea sa nasc cat de natural se poate, fara epidurala. M-ar interesa mai degraba ceva cursuri pregatitoare, parca am auzit ca la unele sunt primitzi si viitorii tatici...Daca stie cineva?

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Iulia draga mea sa-ti ajute D-zeu sa nasti repede si fara prea mari dureri.
Cat despre cursuri...la care sa participe taticii...nu stiu sa fie, nici fara tatici, nici cu tatici.

Asadar....
JOI, ORA 20 INTALNIRE la SCARA RULANTA de la MALL.
Stam si noi 2 ore, caci la 22 se inchid barurile, dar macar mai povestim.
Sa vedem cate ne strangem si daca vin toate.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Iulia si eu iti doresc acelasi lucru. Sper sa nu fie cazul tau si sa nasti usor si repede si sa se poarte asistentele impecabil cu tine. Eventual poti opta sa stai in saloanele smechere - 1 mil. vechi pe noapte.
Despre cursuri poti citi mai multe aici.
Eu am participat la acest curs si pot recomanda persoana cu mare caldura.


Parca si tu Gio ai fost la cursurile astea.
Despre intalnire - zic VIN SIGUR - sunt cap de lista va rog.
Doar ca s-ar putea sa intarzii - si sa apar pe la 8.30
Daca e ok - sun pe careva si aflu locul de bastina - daca nu ... mutati ora de intalnire la 8.30

v-am pupacit pe toate si abia astept sa ne vedem.


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070120&ctime=122902" target="_blank">4,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070121&ctime=010305" target="_blank">5,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Da Miro si eu am facut cursurile alea, dar nu se pot numi cursuri...cum se fac in strainatate. Cam tot ce mi-a zis tipa acolo, stiam si eu de pe forum sau din carti.
Eu zic sa lasam ora 20 , ca si asa e cam tarziu si nu apucam sa schimbam 2 vorbe. Parca ziceai ca esti ok pe 8.
Faci cum am facut si eu cand am iesit cu voi de 8 martie: m-am imbracat, dichisit, machiat, etc, l-am alaptat pe marco si tusti in taxi.
Iulia vi la intalnire?


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Vine si Simina am vorbim acum cu ea.
Mai ramane sa vb. cu Dianele. Ingerash, Alina si Cosmina.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

Vin si eu la intalnire,dar nu pot ajunge decat pe la 8.30 ca trebuie sa-mi culc copii.Ca sa putem sa stam ceva mai mult sau sa ne intalnim mai tarziu,nu putem merge in alt loc?Zic si eu...
Propuneti voi.Daca nu e bine si la mall.

Va pup pe toate si abia astept sa va vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciuffy spune:

Hello!! Super vesti ieri a fost la eco si am sarit de fericire ca vom avea un baietzel sanatos si voinic dupa cum s-a manifestat doctorul nu voi avea nici un fel de probleme cu el, doar ca surpriza va fi cand va aparea pe lume caci nu prea ne putem da seama exact. Doctorul spune ca in 2 iunie, dar eu eram convinsa ca aprox in 24 mai...Am zis ca pana la urma bebe hotaraste. Cu nasterea nu ma razgandesc tot natural vreu, si la asistente nu ma astept sa fie dragutze...oricum nu-mi plac Si cu cursurile astea ... nu stiu ce sa spun si mie imi este frica sa nu aud de la doctor tot ce citesc prin cartzi si forum, poate doar daca ma duc asa...to have fun, ca sotul lucreaza in invatamant si nu prea primeste multe zile libere
Va pup si sanatate la bebei

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu stiu....cum vreti voi, pt. mine e indiferent.
Oricum, nu am masina, caci a dat-o Clau unei colege sapt. asta. Doamne ce draci am!!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput