Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil

Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

pentru vo aspirante DC:
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1064

Succes si un bebe cat mai curand.




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

mirela interesant articolul...deci fetelor doar dedesubt chiar daca nu aveti prea multa libertate

INGRID

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Mai , io le-am incercat pe toate si nik nu s-o intamplat

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Si pozitia cu picioarele pe pereti dupa contact Asa mi-a spus doctorul sa stau. Mi-a spus sa ma spal cu o ligurita de bicarbonat la irigator inainte de a si altceva sa ai in acelasi timp orgasmraman mai multi , iar de la bicarbonat traiesc mai mult fiind mediul favorabil lor

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Da' de ce zice-se ca raman mai multi daca ai orgasm simultan cu potentialul tatic?Exista o explicatie logica?

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



Jasmine, eu cred ca datorita contractiilor din timpul orgasmului, sunt ajutati multi sa inainteze.



***************

"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Asa este, cum spune Olivia! Si pozitia misionarului (clasica) tot din aceleasi motive este cea mai indicata, inainteaza gigeii mult mai repede!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Interesant articolul!!!

Sincera sa fiu... luna trecuta cu siguranta am avut o ovulatie tarzie si nici macar nu ma asteptam.. asa ca nu am tinut cont deloc de pozitii, de picioare pe pereti si plus de asta m-am si spalat imediat! Nu imi pot imagina nici acum cum a fost posibil... Din pacate.. s-a dus!
A-propos de orgasm... de fiecare data terminam amandoi odata! Stiu ca e rar dar la noi asa e mereu!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaeliza spune:

Eu de un an incerc toate pozitiile si nimic.Cu un an in urma am facut un avort dar nu am avut complicatii de nici un fel e posibil sa ma fi afectat in vreun fel avortul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

fetelor, doctorul meu gineco, cu care m-am tratat, mi-a explicat ca, din cauza pozitiei uterului(al meu in speta), trebuie adoptata o pozitie specifica. deci toata chestia este de la forma uterului si lungimea colului. eu avind un uter hiperanterovers si lungime mare a colului, mi s-a recomandat pozitia pe burta si repaos la pat dupa, de cel putin 2 ore.
si s-a intimplat exact asa.....
SPOR !
IULIA

20+

Mergi la inceput