Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ELLA78 spune:

Buna fetelor si eu incerc de 3 luni sa raman si nimic am fost la dr a spus ca totul este in ordine si sa ii dau drumul, probabil din caua ca sunt tot timpul stresata nu se intampla nimic. va pup pe toate si va doresc sa ramaneti cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns esaria spune:

Buna ziua.
Am citit acest subiect si am ras cu lacrimi, nu de voi ci de mine,pt ca si eu am facut tot ce-ati scris voi.Doar ca, aseara i-am povestit sotului de prinsul de picioare si scuturat, si dupa, stand eu cu picioarele pe pereti, ma trezesc ca ma apuca al meu de craci, si incepe sa ma scuture(eu am 50,el 96),eu ma sperii si ma umfla rasul si incercand sa-i zic ca nu e necesar, avand si pe cate pe cap care el credea ca ne jucam toti ,face istoria si ma scapa in cap.Liniste totala.Zice:-Daca nici acu' nu se prinde...data viitoare promit sa nu te mai scap
Si uite asa o facuram si pe asta! Sper ca v-am distrat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

buna esaria

Hai ca m-ai facut sa rad , si pe mine m-a scuturat ca pe un copac, cred ca ne-a auzit toti vecinii de la atat ras.Numai ca eu am vreo 70kg si el vreo 90 si la cam luat durerea de sale .........saracutu De prins nu s-a prins din pacate..... dar ce ne-am mai distrat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

hai ca sunteti haioase...doar de asta va iubesc.Eu inca nu am incercat varianta cu scuturatul sau cu statul cu "cracii"pe pereti....dar cat dureaza.Inca nu stau cu ochii pe teste de ovulatie sau pe calendar...cand o fi sa se intample ...cu cat mai repede cu atat mai bine.O cunostinta de a mea imi zicea ca daca infertilitatea e inexplicabila,adica nu are cauze medicale...atunci unul din parteneri nu se simte ...in al 9 cer...o fi doamne si asta o cauza....poate luna asta bag orgasme simultane si ies gemeni

arinaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Fetelor, sunteti tare haioase!!!Va tin pumnii in continuare la si de luna asta ma apuc si eu serios de treaba. Abia-abia l-am convins pe sotul meu ca ar fi cazul sa ne gandim si noi la un copilas, eu am 29 jumate iar el are deja 32 de ani. Sa dea Dumnezeu ca toate care ati postat aici (si nu numai) sa ne intalnim cat mai curand in calitate de la subiecte de genul " Mamici de...(lunile x, y)". Principalul este sa aveti credinta, ca odata si odata tot se va intampla!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papushika spune:

Buna

Imi place subiectul, si as vrea si eu sa va spun cate ceva.

Si eu imi doresc din tot sufletul sa raman gravidutza . Abia astept. Ginecologul meu mi-a spus urmatorul lucru: in perioada fertila, trebuie sa faci dragoste o zi da, doua nu. Ca cica spermatozoizii sunt mult mai calitativi, decat atunci cand faci in fiecare zi, sau o data pe saptamana.

Da, si important e sa nu ne spalam nici inainte si nici dupa

Iar pozitia cea mai buna ar fi cea a misionarului.

Bafta multa la toate... si mie ... Si sa ne inmultim cat mai curand Doamne ajuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Dragele mele,

Sunt alaturi de voi toate si sper din tot sufletul ca in curand sa vedeti semne bune pe testul de sarcina.
Eu va pot spune ce stiu eu:
1. renuntati la fumat mai ales daca aveti peste 35 ani.
2. reduceti cantitatile de alcool
3. incercati sa aveti o dieta echilibrata. Nu zice nimeni sa nu mancati ce va poftesc ficateii, dar mancati si legume, si fructe multe.
4. Luati un supliment de acid folic. O pastila pe zi.
5. Incercati sa nu va spalati de prea multe ori vaginul. Mai ales in perioada fertila, pentru ca distrugeti flora interna (care este normala).
6. dupa ce sotul si-a facut datoria, pozitia pe care ar trebui sa o adopati este fie cu o perna sau doua sub fund (in asa fel incat bazinul sa fie mai sus decat capul sau va asezati in genunchi, fata la cearceaf si funduletul in sus. La mine ultima a functionat.
7. Trebuie sa aveti contact sexual in fiecare zi fertila.
8. ganditi-va si la placere...

Aici este si un link catre un site unde va puteti calcula zilele fertile:
http://www.babycenter.ca/tools/ovu/


Mult success tuturor.

17

M ((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

OPS ... am uitat.

Pozitia castigatoare la noi a fost .
Din ceea ce am citit, spre deosebire de pozitia misionarului sau altele, acesta asigura penetrare maxima, ajutand jucausii
sa ajunga mai repede la destinatie.

aaaa... si nu faceti dus imediat dupa... mai stati in pat... vreo 15 minute...

Esaria... esti mortala. Mi-a placut aia cu scuturatul.


17

M ((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmik spune:

M-am amuzat putin citind mesajele voastre. Bineinteles ca ma regasesc si eu pe undeva. Ce n-am experimentat si noi in aproape 3 ani de cand ne dorim un BB... Se cam lasa asteptat. Totul e sa lupti in continuare si sa nu deznadajduiesti. Speranta moare ultima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

super tare faza cu scuturatul...eu l-al programat pe bebe prin noiembrie...dar e bine de stiut unele chestii...ca sa iasa la sigur...succces celor care incearca si dc mai aflati ceva nou impartasiti-ne si noua!

Mergi la inceput